Sari la conținut

B - DB - AG - VL - HD - GJ - MH - [...] - B


tiyuta
 Share

Postări Recomandate

da chiar

cand ni mai aratati pozi?

sau nisti filmi...

 

 

Dragi motociclisti, baieti si fete, oameni de pretutindeni, animale salbatice si tot ce e viu si urmareste topicul asta, vreau sa va asigur ca continuarea e pe vine. So, fasten your seat belts, it's going to be a bumpy ride! bike-037.gif

 

stay tuned

Editat de tiyuta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He-he...

 

Voi ca voi, da' stati sa vedeti cum e sa faci Uricani - Valea Cernei - Baile Herculane cu un GSR600 cu slickuri :)

Asta pt. ca un tampit cu MT03 l-a convins pe alt tampit cu VStrom care l-a convins si pe cel cu GRSu' ca e drumu ok, doar 18km de drum cu asfalt ceva mai prost :)

 

Pana la urma or fo vreo 60 de off road...

Si cand am intrat pe portiunea asta scurta, MT03-ul si GSR-ul erau pe rezerva cu benzina :banana:

 

Dati o geana pe aici,

Editat de R600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZIUA 3 - doomsday

 

"Domne' pe aici nu poti trece. Practic, e imposibil cu asta."

 

Cuvintele de mai sus il fac pe Vali fericit. Mai ales cand vin din partea localnicilor de pe coclaurile pe unde merge el cu motoreta. Cu unul ca Vali in echipa intoarcerea spre casa nu putea sa fie pe sosea, prin urmare dupa o sedinta matinala la Petrila am hotarat sa ne taram fundurile pana pe creasta Parangului, spre legendarul drum strategic. Era o zi de duminica cu mult soare pe cer. Am inceput sa urcam pe Transalpina, unde coloane de masini stateau la semafor si unde oamenii invadasera pasunile. Mirosul de mici mi-a amintit de una dintre micile bucurii pe care ti le ofera viata de motociclist: sa ragai in casca cu viziera trasa dupa ce mananci mici...Aveti grija la magarusii de pe Transalpina. Sunt multi si din ce in ce mai agresivi. Unii chiar merga pana la a deschide portiera la motociclisti. Si da, au portiere.

 

Plecam din Petrila si in cateva minute ajungem la intersectia ce duce pe drumul strategic. Acolo am oprit pentru regrupare, timp in care au trecut pe langa noi doi motociclisti, cu doua R1200 GSA. Ne-au salutat. I-am salutat inapoi, cu o mana in sold si una boid.gif. Odata ajunsi pe offroad am inceput sa mergem ca niste bestii. Drumul era foarte aerian si noi ne-am bucurat teribil de faptul ca am fost in permanenta la un pas sa ne rupem gatul. Dupa nici o ora de corhanit aventura noastra a fost la un pas sa se incheie din cauza a doi jandarmi montani, de care am scapat numai dupa ce le-am aratat boid.gif si am trecut peste ei cu motocicletele. Pana s-au dezmeticit jandarmii noi eram deja departe si faceam:

 

6217981685_b2ea5e9a4b_z.jpg

 

 

Desi nu am intalnit alte drumuri, la un moment dat am crezut ca nu suntem pe unde trebuie si ne-am simtit din nou ca niste fetite ratacite pe munte. s4284.gif

 

Asa ca ne-am oprit, iar Vali a scos hartile lumii.

 

 

 

 

6218445492_ce16d431b1_z.jpg

 

6217927989_97b205e84b_z.jpg

 

 

6218447206_3ed0ce7bce_z.jpg

 

 

Ne uitam in jur si peste tot erau munti. Peisajul ne taia rasuflarea. Atunci ne-am dat seama unde suntem de fapt si am inceput sa vomitam brusc. puke.gif A durat ceva pana ne-am revenit, apoi ne-am trezit la coborare intr-o padure.

 

6218453910_86fd708fac_z.jpg

 

 

6217934285_967035ab62_z.jpg

 

 

Coborarea care a urmat imediat dupa iesirea din codru a fost de cosmar iar noua si motocicletelor noastre enduro ne-a placut la maxim.rock.gif

 

6213664035_db8845bde6_z.jpg

 

 

6214179106_bff59021dc_z.jpg

 

 

Dintr-o data lucrurile au luat-o razna si nimeni nu mai intelegea nimic. Era haos. Haos pe drumul care trebuia sa fie strategic.

 

6217946623_84c4e58667_z.jpg

 

 

6218473794_a00bc8de86_z.jpg

 

 

6214175366_af833271f1_z.jpg

 

 

Se cadea din toate pozitiile, atat de pe motociclete cat si din picioare.

 

6213606915_18b718fb3b_z.jpg

 

 

6213663027_1f310d0e2b_z.jpg

 

 

Intr-un final am scapat. Doar doi. Dintre care doar unul jumatate pe motocicleta.

 

6218506236_78fea85aa3_z.jpg

 

 

Si cum se spune ca noaptea e un sfetnic bun, am asteptat-o si noi ca sa ne putem intoarce acasa. De notat ca pe autostrada Bucuresti - Pitesti ne-a depasit o barca.

 

the end

Editat de tiyuta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wait, what?

 

Da, o barca. Mergeam in formatie pe banda unu in spatele unui tir, cand deodata pe banda doi ne depasteste o barca pescareasca cu motor. Nu excludem posibilitatea ca barca sa fi fost tractata, insa noi nu am vazut nicio masina....iti zic, se intampla lucruri ciudate pe autostrada.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi am urcat pe partea aia, dinspre Ciungetu, in vara. Din starea drumului se vedea clar cat pret pun romanii pe strategie. Ce ne trebuie noua strategie coane, cand noi ne descurcam si asa?

Mai putin pipi si mai multa mana in gaz. (nu am emoticon pentru starea asta, din pacate).

 

Spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba voi nu sunteti uoameni seriosi. Adica in loc sa o luati pe coclauri (cum am vazut un baiat ca facea - in timp ce ma duceam spre Focsani un tip facea hard enduro pe malurile de pe marginea drumului, si mergea mai repede decat coloana in care era masina lu tata), va molesiti pe autostrada. Asa sa patiti, fenomene cu OZeNe-uri de astea, daca tradati țãrâna.

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim tuturor celor care au calatorit cu noi, au simtit cu noi, au vomat cu noi si in special celor care au facut pipi cu noi. Keep it simple.

 

@Mariusik85 - Multumim. Si pe noi ne-a impresionat. Stai pe aproape.

 

@ali baba - Da, ar trebui introdus un emoticon pentru pipi ASAP. E o stare mult prea blana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...