Sari la conținut

Coltul posesorilor de Honda Pantheon


popicadi
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Esti pe bune? Nu ti ai pus intrebarea de ce nu are acte?Nu am zis ca ai furat-o tu , tu doar ai cumparat cu buna stiinta un bun furat ceea ce te face aproape la fel de cinstit ca si aia care l-au furat.

Editat de JUST4TNT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti pe bune? Nu ti ai pus intrebarea de ce nu are acte?Nu am zis ca ai furat-o tu , tu doar ai cumparat cu buna stiinta un bun furat ceea ce te face aproape la fel de cinstit ca si aia care l-au furat.

Probabil vrea sa intre in legalitate,acum cred ca e inregistrat la primarie pe la tara....

cu acte,cadru si inmatriculare o sa te duca,probabil,mai scump decat l-ai fi cumparat cu acte-n regula!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salutare tuturor. Am si eu nevoie de un pic de ajutor va rog. Sunt posesorul unui maxiscuter Honda Pantheon 150 / 2t, si am ceva probleme la sistemul cbs. Mai exact nu tine frana. Trebuie sa apas frana de 4-5 ori pentru ca aceasta sa faca presiune sa franeze. Lichidul de frana este schimbat recent. Tot odata cu schimbarea lichidului am servisat si pistonasul de la maneta. Rugamintea este sa imi spuneti si mie daca exista o anumita metoda de a aerisi sistemul de franare cbs? Multumesc frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut,

Sistemul CBS are aceeasi metoda de aerisire... La mine a functionat ok.
Pe scurt vad ca posibile probleme, presupunand ca frana dreapta (cea doar pe roata fata fara CBS) merge ok:
- pompa de la maneta inca scapa presiunea in rezervor sau nu dezvolta suficienta. Verifica cum face omu' ca ea este ok:


- cursa sabotilor de pe spate. Daca nu sunt suficient de apropiati de tamburul rotii, se pierde mult din presiunea generata pana se presurizeaza tot circuitul. Trebuie sa fie cat mai apropiati de tambur, cat sa "haraie" foarte putin roata.
- daca nici pana aici aici nu este rezolvata problema... e posibil sa traga aer in instalatie pe la vreun pistonas.
- desi cam extrema... sa-si fi pierdut furtunele rezistenta la presiune.

Sper ca nu am batut campii prea tare :)) Spor! :diggin:



Salutare tuturor. Am si eu nevoie de un pic de ajutor va rog. Sunt posesorul unui maxiscuter Honda Pantheon 150 / 2t, si am ceva probleme la sistemul cbs. Mai exact nu tine frana. Trebuie sa apas frana de 4-5 ori pentru ca aceasta sa faca presiune sa franeze. Lichidul de frana este schimbat recent. Tot odata cu schimbarea lichidului am servisat si pistonasul de la maneta. Rugamintea este sa imi spuneti si mie daca exista o anumita metoda de a aerisi sistemul de franare cbs? Multumesc frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...
  • 1 month later...
La 16.03.2022 la 18:47, 3dfx a spus:

tocmai am luat una deasta . m.am nenorocit ? >DDD pare interesanta la prima vedere . vedem la a doua vedere cum e .

Unu de in 2 timpi am vandut eu la cineva in Giarmata si cam statea degeaba. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...