Sari la conținut

INTRUNIRE MOTO 2012


etarulescu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 446
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Intradevar nu vreau sa arog numele altor intruniri de motociclete, vreau doar sa facem o intrunire de motociclete vechi si foarte vechi indiferent de provenienta unde sa ne intalnim cat mai multi motociclisti sa facem cat mai cunoscute fiarele noastre, sa trezim nostalgii si sa aratam oamenilor de aici ca se poate.

Vă salut domnilor.Interesantă ideea voastră Âşi se pare că va fi f. bine organizată treaba dar întrebarea mea e una singură:

Eu pot să vă calc pragul cu o japoneză din 1995?Dacă da,atunci o să vin cu mare plăcere.Mulțumesc pentru un eventual răspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ilarie, îmi dau cuvântul că anul ăsta  :cheers: Âşi mă :makeout: cu tine până ne :friends:. AÂşa că ueit for mi. :peace:

Las că văd eu. Te tot lauzi de ceva vreme că vii prin Târg da nik. Nici nu mai Âştiu cum arați.

 

Vă salut domnilor.Interesantă ideea voastră Âşi se pare că va fi f. bine organizată treaba dar întrebarea mea e una singură:

Eu pot să vă calc pragul cu o japoneză din 1995?Dacă da,atunci o să vin cu mare plăcere.Mulțumesc pentru un eventual răspuns.

Nu cred că se doreÂşte a face o întrunire a motocicliÂştilor exclusiv posesori de retro. EÂşti motociclist, eÂşti binevenit.

 

TotuÂşi, ca să răsplătim munca unor prieteni, ...nu puteți planta o cutie pentru ceva... ce vreți voi, cu dragă inimă în care să scap o mică contribuție? AÂşa zic eu că, pe lîngă momente ce se anunță deosebite Âşi de dragă inimă, să fim oameni la rîndul nostru ;)

Sunt unele cheltuieli aferente acestei organizări. În funcții de tratativele ce le vom avea cu cel care a închiriat locația Âşi de fondurile ce dispunem, vom hotărî dacă Âşi cât va fi contribuția participanților. Nu vrem să sărim calul. Să ne simțim bine Âşi să putem face Âşi altă dată acelaÂşi lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem si unde sa punem corturile. :friends:

Salve! Sper sa nu fie cu suparare dar,din experienta anilor trecuti,spun ca e prematura si periculoasa discutia.Nu stiu ce ar trebui facut ca toti cei care se bat cu pumnul in piept ca or sa participe sa si vina.Eu,cum am mai spus,numai daca mor nu ajung la aceasta interesanta intrunire.Misto tare de tot e ca miscam trotinetele dintr-o parte in alta.Sper ca nu cu viteza maxima de 30 la ora,ca pensionarii.Capu sus,avem meci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca imi povestea vreo unu ca Simson-ul fuge cu 110km\h(la drum drept si nu in cadere libera),cel mai mare flegmon de care eram capabil il dadeam intre ochi.dar am vazut cu ochii mei,asta vara in timp ce Adrian se intorcea de la Siriu.intre Cosmesti si Tecuci,motoru lui a mers cu 110km/h.asta pana cand a sarit capatul final al tobei,ca dupa aia,cu capatul tobei invelit in cativa brusturi si prins la spate pe portbagaj, a prins 120.vorbeam singur in masina.daca o sa continui asa,cu viteze de astea,n-o sa se mai joace nimeni cu tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca nu cu viteza maxima de 30 la ora,ca pensionarii.Capu sus,avem meci!

Cele mai puternice Âşi frumoase momente le-am trăit la 80 la oră călare pe balena albă (a.k.a. Suzuki Intruder 1500). Nu viteza contează. Drumul, vântul, soarele. Ăstea sunt importante pentru mine. Deci fie 30 la oră.

P.S. Sunt momente în care mi-aÂş fi dorit să nu fi vândut Jawa mea.

Editat de Ilarie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Referitor la clasice Âşi moderne... Se poate organiza amplasarea/parada/camparea diferențiat, adică lîngă, dar separat. Că altfel, totul se transformă într-o "adunătură de sataniÂşti gălăgeoÂşi", Âşi.........

 

Părerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la clasice Âşi moderne... Se poate organiza amplasarea/parada/camparea diferențiat, adică lîngă, dar separat. Că altfel, totul se transformă într-o "adunătură de sataniÂşti gălăgeoÂşi", Âşi.........

 

Părerea mea...

Exact asa ne-am gandit si noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La focsani sunt betivani nu satanisti ...... :scratch:

Cred ca nu se referea excusiv la cei din Focsani. Si as prefera termenii de consumatori, degustatori, ..... nu de betivani. Betivani? Aici in Vrancea? Nu cred. :friends: :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo la voi nu se poate să fie bețivani, doar băutori cu muuultă experiență! :friends::drink::cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Rog moderatorii sa ia masuri. :ok:

Sefu', daca ajunge "STICKY" pus de moderator, nu cred ca-i suficent! ..apoi nu-i nici corect(la comuniste), incearca la "intalniri moto"!

Daca are sustinatori, daca prezinta interes va sta tot timpul sus, atunci va avea locul binemeritat.

Sper sa ajung insotit de cati mai multi prieteni, si sa nu coincida cu alta intrunire importanta..

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sefu', daca ajunge "STICKY" pus de moderator, nu cred ca-i suficent! ..apoi nu-i nici corect(la comuniste), incearca la "intalniri moto"!

Daca are sustinatori, daca prezinta interes va sta tot timpul sus, atunci va avea locul binemeritat.

Sper sa ajung insotit de cati mai multi prieteni, si sa nu coincida cu alta intrunire importanta..

Din câte am reținut eu, întrunirea se adresează/este organizată pentru posesorii de comuniste sau clasice, indiferent de marcă. Că or să mai fie câțiva doritori care vor să participe/să admire vechiturile, s-o mai găsi un loc Âşi pentru ei. ÂŞi dacă-s prea mulți, se campează în vecinătate Âşi gata.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din câte am reținut eu, întrunirea se adresează/este organizată pentru posesorii de comuniste sau clasice, indiferent de marcă. Că or să mai fie câțiva doritori care vor să participe/să admire vechiturile, s-o mai găsi un loc Âşi pentru ei. ÂŞi dacă-s prea mulți, se campează în vecinătate Âşi gata.

Stiu foarte multi colegi motociclisti care vor sa isi stie originile. ACUM DACA VOR SA NE ADIMRE SUNT BINEVENITI. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Hai vară hai... iauz, coaste la grătar, tochitură la Âşeaun... jin de cela bun..... da' hai vară odată!!! :moto:

Hai vara, hai odata ca ne-am saturat de iarna, pe vremea asta nu pot decat sa frec la fiare sa le pregatesc pentru vopsit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...