Sari la conținut

La fript "o carne moartă"


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

Pentru ca am fost puturos si nu am mai postat iesirea de saptamana trecuta 23.Oct.2011 , am zis ca le inghesui intr-un post pe ambele... si pe cea din 30.Oct.2011. Oricum au aceasi tema si sunt iesiri scurte prin judetul Arad. :rolleyes:

 

Pe data de 23.Oct.2011 am facut o iesire scurta de tot la “iarba verde” sa frigem o “carne moartă” la gratar.

 

Din pacate nu au fost participanti de data asta, asa ca am mers doar eu cu Atti (fratele meu). Ne-am dus langa Mures, am facut un foc, am fript carnița, am facut paine prajita… dupa care am mers spre casa. Am avut ca si companie niste capre printre care si una mai curajoasa :D

 

Mai multe poze pe blog: Lutzifer.TransALP.ro

 

 

SL372264.JPG

 

SL372269.JPG

 

SL372274.JPG

 

SL372281.JPG

 

SL372278.JPG

 

SL372284.JPG

 

SL372288.JPG

 

SL372294.JPG

 

SL372309.JPG

 

SL372308.JPG

 

SL372313.JPG

 

 

30.Oct.2011 , La Padure la Vladimirescu!

 

Am fost ceva mai multi ca si saptamana trecuta. Tot doua motoare, dar 3 persoane: Atti si eu cu Andreea.

 

Dupa cumparaturile facute la Billa: Carne moarta (Cotlet de porc si carnaciori), paine, seminte … Am ales sa mergem undeva mai aproape, asa ca ne-am dus in Padure la Vladimirescu. Am stat vreo 2 ore jumate , poate chiar 3 ore si am plecat acasa.

 

Mai multe poze pe blog: Lutzifer.TransALP.ro

 

 

SL372361.JPG

 

SL372367.JPG

 

SL372369.JPG

 

SL372371.JPG

 

SL372372.JPG

 

SL372376.JPG

 

SL372380.JPG

 

SL372384.JPG

 

SL372392.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare, turele facute de tine sunt doar culinare? vreau sa spun ca rar vedem niste ture mai de doamne ajuta pe undeva interesant, in rest doar invartit pe langa arad si calorii depuse in straturi, nimic laudabil. De fapt ma bucur ca iesi cu mobra dar "turele astea sunt cam banale". Cum ar fi sa postez si eu tura mea de azi cand am fost sa cumpar 2 kg de ceapa si 3 de morcovi cu motoru'? Nu am nimic impotriva cu minunatele tale "ture", darcred ca locul lor sunt pe un sub-forum, nu pe cel mare unde lumea chiar face cate ceva mai laudabil pt motociclismul romanesc, unde motoristii probabil ar dori sa vada peisaje, trasee, obiective interesante, nu carnaciori, mici si paine prajita.

 

Imi cer scuze daca cumva te-am jignit,

numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze daca cumva te-am jignit,

numa bine

Stai linistit ca nu m-ai jignit... ai dreptate in ceea ce spui si tin cont de sfaturile tale.

Din pacate la nivelul asta s-a ajuns, s-au dus vremurile bune in care faceam 500 km pe zi si umblam țara in lung si in lat. :bigstar:

 

Cu siguranta si multi altii sunt de acord cu spusele tale, asa ca tin cont de ele.

 

Drumuri faine in continuare sa ai pana mai poti! Ca nu sti niciodata cand ajung vremurile câcăcioase peste cei care inca nu au simtit efectele crizei si conducerii mirifice ale acestei țări superbe!

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu sunt de acord cu spusele lui asa ca dai bice incontinuare..este loc pe forum pt toata lumea sau acu ne-am modernizat numa cu ture prin europa :scratch:

Adevarul este ca iesirile astea sunt scurte, prin județ! Sunt pentru delectare de Duminica, pentru a nu sta acasa. Daca ar fi de lucru ca in anii trecuti, daca ar fi viata atat de roz pe cum se pare ca o mai au unii, cu siguranta am merge mult mai multi kilometrii.

 

Si eu tot pe principiu asta am mers, ca forumul e mare si nimeni nu e obligat/fortat sa se uite la niste imagini care nu-l intereseaza. Sincer nici eu nu ma uit la toate topicurile deschise aici.

 

Dar chiar nu m-am suparat ca in mare parte are dreptate, si mie imi este ciuda ca am ajuns sa nu imi mai permit mai mult.

 

PS: Todea, mersi de sustinere. Numai atunci poti aprecia cand ajungi in situatia sa nu iti mai permiti ca odata candva. Daca e sa fiu sincer si eu asa as fi zis (cel putin gândit) prin 2008-2009 daca vedeam un semenea topic. Eu de bine de rau fata de multi altii vin cu imagini. Ca topicul este "Imagini din calatorii pe doua roti". Din pacate "călătoriile" sunt din ce in ce mai scurte... dar imagini interesante se pot surpinde in multe locuri.

 

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ture scurte, ture lungi, fiecare cum poate.

daca te uiti ce avem in tara, ca peisaje, rivalizeaza cu occidentul. pacat de locuitori...

oricum, sa te avinti pe soselele noastre, e o aventura.

eu unul gasesc frumoase si peisajele de pe la siria, casoaia, adica regiunea zarandului.

poate nu gratarul trebuia pozat ci imprejurimile.

Editat de chv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate nu gratarul trebuia pozat ci imprejurimile.

Si atunci se gasesc care sa bage de vina :rolleyes: Vin cu textu: "Da unde ii motoru? Ce pui aici poze cu pomi si munti? Aici ii topic de excursii cu motoare. " :kick:

 

De asta zic ca fiecare are partea lui de adevar :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot sunt curios cum e "La fript <<o carne vie>>"?

 

Restul de observatii... cam tind sa fiu de acord cu cineva de mai sus... dar e doar parere personala si in ideea in care folosesc eu subforumul asta... sa caut locuri unde merita sa merg... e clar ca n-o sa ma duc la Arad pt un loc de gratar din care nici nu vad mare lucru din imprejurimi... la fel de ciudat mi s-ar parea si poze de la Snagov, de exemplu... parerea mea.

 

Pe de alta parte, nici jdemii de topice pe aici cu TA / TF / etc parca n-au sens, ca nu vezi mare diferenta oricum...

 

Oricum la categoria dileme "metafizice" si diferente intre ce cred eu si altii chiar mi-am raspuns de ceva timp... se pare ca totusi lumea e mai interesata de banal, altfel nu-mi explic cum niste topicuri cu poze din locuri exotice au stats de 2-3 ori mai slabe decat unele gen "tura pe cheia"... Nu zic ca n-am contribuit si eu la stats de la respectivele.

 

Una peste alta, orice e bun pt cineva si cu riscul de a pierde eu 10 secunde pe ceva ce realizez ca e neinteresant pt mine, keep posting everybody ca nu se stie de unde sare iepurele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e tura sau o excursie,e mai mult o iesire la plimbare cu moto,care poate fi interpretata ca o calatorie. Eu de exemplu nu am fost niciodata cu motocicleta la un gratar.

Macar din respect sau compasiune fata de motociclist,nu il criticati ca nu a fost la Saint Tropez sa faca gratar. Bravo lui ca macar a iesit cu moto.

Cum cineva a zis mai sus e loc pentru toata lumea aici,nu e forumul bogatilor sau saracilor,e forumul pasionatilor(teoretic). Fiecare se lauda cu ce are si cu ce poate.

 

PS: Nici eu nu prea inteleg titlul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trecand peste orice alte aspecte legate de natura iesirii, te rog lumineaza-ma si pe mine... cum poti sa mergi fara manusi pe frigul asta? :blink:

 

E foarte serioasa intrebarea... mie-mi cam ingheata mainile cu manusi de iarna si manere incalzite, daca-s mai putin de 5 grade

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trecand peste orice alte aspecte legate de natura iesirii, te rog lumineaza-ma si pe mine... cum poti sa mergi fara manusi pe frigul asta? :blink:

 

E foarte serioasa intrebarea... mie-mi cam ingheata mainile cu manusi de iarna si manere incalzite, daca-s mai putin de 5 grade

Am mers vreo 15 km numa fara manusi, afara era relativ cald... vreo 14-15 grade! Asa am reusit sa merg fara manusi. Am vrut sa mai fac poze pe drum si cu manusi nu pot manevra aparatul foto :rolleyes:

Oricum am simtit si eu putin frig, dar a fost ok :D

 

PS: Si referitor la restu, numai zic nimic... fiecare cu parerea lui. Cui nu ii plac pozele, filmulete, iesirile, gratarele si ce se mai gasesc pe aici ii rog sa nu se mai uite. :disappointed:

 

Eu tot sunt curios cum e "La fript <<o carne vie>>"?

 

E simplă treaba, trebuie să ai puțin simț al umorului! Si atunci intelegi expresia de "a frige o carne moartă" :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...