Sari la conținut

Accident(e) In Timisoara


cstelia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 119
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

tragic...2 greseli de ambele parti...viteza excesiva si depasire aiurea...uite ce se poate intampla :)

RIP, :cheers: si Dumnezeu sa aibe grija de sufletul tau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tragic...2 greseli de ambele parti...viteza excesiva si depasire aiurea...uite ce se poate intampla :)

RIP, :D si Dumnezeu sa aibe grija de sufletul tau

Cine sunt cei care au gresit ? Ca eu stiu ca DOAR soferul conservei a fost vinovat !Ce viteza excesiva ? Sa nu zici ca trebuie sa mergem cu 20km/h in afara localitatii :cheers: . Doar bastardul ala alcoolic a fost vinovat :) , George nu a avut nici o vina :)

Editat de Dacian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine sunt cei care au gresit ? Ca eu stiu ca DOAR soferul conservei a fost vinovat !Ce viteza excesiva ? Sa nu zici ca trebuie sa mergem cu 20km/h in afara localitatii :cheers: . Doar bastardul ala alcoolic a fost vinovat :) , George nu a avut nici o vina :)

 

pai citisem ca a avut viteza...oricum, ala cu conserva, un handicapat..ce poti sa mai zici?e plin de dastia...daia sunt de parere ca, daca sunt majoritatea asa idioti in trafic si nu le pasa, noi sa fim precauti...oricum...pacat :) ...RIP George :D

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum s-a intamplat accidentul nici daca circula cu 60km/h Geo nu putea evita.

 

aiurea frate ca uite...sunt dobitoci cu daciile care stau in fundu masinilor si intra brusc ind epasire pe ult suta de metrii crezand ca au subaru :cheers: culmea, ca de multe ori nici aia depasiti nu se lasa si tin vit constanta, ba chiar o ridica...imbecilii req

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A incercat sa evite , se vede si din poze , pacat ca nu a mai avut si distanta necesara :) .Din instinct in situatii din astea te tragi cat mai pe partea dreapta a drumului , am patit-o de cateva ori , cand intra cate-un schumaher intr-o depasire riscanta fara sa vada motocicleta care vine din fata sau fara sa-i dea nici cea mai mica atentie( flash-uri cu faza lunga ) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Afara de hulit si de injurat vad ca nu mai stie nimeni nimic pe aici...(dar fata in fata cu un asemenea "conservar" sunteti toi puicute, cu ciocul mic mic.... Din spatele monitorului, aparati de (semi)anonimat gura e mare si cuvintele dure.... Multi arunca cu pietre.... Nu va doresc vreodata sa aveti vreun prieten sau pe cineva din familie care sa provoace o asemenea tragedie! Daca ar fi fost cineva din familiile voastre cu Dacia si un motociclist ar fi ntrat in ei, su siguranta motociclistul "avea viteza supersonica si mergea ca <kamikaze>" ....

 

RIP motociclistului :) :D , condoleante familiilor :) :) , si mila pentru cei ce judeca :cheers: ....

 

Respect

 

HXX

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Afara de hulit si de injurat vad ca nu mai stie nimeni nimic pe aici...(dar fata in fata cu un asemenea "conservar" sunteti toi puicute, cu ciocul mic mic.... Din spatele monitorului, aparati de (semi)anonimat gura e mare si cuvintele dure.... Multi arunca cu pietre.... Nu va doresc vreodata sa aveti vreun prieten sau pe cineva din familie care sa provoace o asemenea tragedie! Daca ar fi fost cineva din familiile voastre cu Dacia si un motociclist ar fi ntrat in ei, su siguranta motociclistul "avea viteza supersonica si mergea ca <kamikaze>" ....

 

RIP motociclistului :) :D , condoleante familiilor :) :) , si mila pentru cei ce judeca :cheers: ....

 

Respect

 

HXX

Hondaxx nu ar trebui sa judeci oamenii fara sa-i cunosti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@HXX:

 

...poti sa scuzi neatentia, oboseala, cateodata graba, defectiunile tehnice sau pur si simplu o greseala de incepator, dar ALCOOLUL NICIODATA - este cu premeditare!!!!!! Asa ca multa :cheers: la cretinu' cu dacia si sper sa-mi manance tineretea prin parnaie! Si promit sa merg la el la Popa Sapca (daca-l baga acolo) si sa-i zic: "vezi fraiere ce ai patit? asa iti trebuie!!!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Afara de hulit si de injurat vad ca nu mai stie nimeni nimic pe aici...(dar fata in fata cu un asemenea "conservar" sunteti toi puicute, cu ciocul mic mic.... Din spatele monitorului, aparati de (semi)anonimat gura e mare si cuvintele dure.... Multi arunca cu pietre.... Nu va doresc vreodata sa aveti vreun prieten sau pe cineva din familie care sa provoace o asemenea tragedie! Daca ar fi fost cineva din familiile voastre cu Dacia si un motociclist ar fi ntrat in ei, su siguranta motociclistul "avea viteza supersonica si mergea ca <kamikaze>" ....

 

RIP motociclistului :) :D , condoleante familiilor :) :) , si mila pentru cei ce judeca :cheers: ....

 

Respect

 

HXX

 

ALCOOL!!! vrei si alt argument? ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor....a citit cineva vreun manual de conduita preventiva ? credeti ca la noi se circula preventiv ? nu judec pe nimeni .... la drumurile noastre circulam cu prea mare viteza si in prea putina sigurantza...... eu sunt un simplu pieton,biciclist,motociclist,sofer de automobil + camion......... stiu cum e sa nu primesti prioritate cand ai din plin acest drept,daca sunt cu masina sau cel mai bine cu camionul,nu ma deranjeaza f tare,cel mai tare ma supara atunci cand sunt cu bicicleta sau cu motocicleta,sa vad ca pur si simplu sunt ignorat,oricat de mica ar fi viteza de deplasare si te loveste un imbecil din asta,tot te sifoneaza,el nu pateste nimic,ca e ferit in masina lui........ dar tot odata vreau sa spun ca si atunci cand conduc eu masina si vad ca trec pe langa mine biciclisti,scuteristi,motociclisti,care nu prea au nimic cu regulile de circulatie < sa respecte semne,semafoare,viteza > atunci imi vine,sa ma duc dupa ei si sa-i calc in picioare .Nu se gandeste o clipa la el,nu se gandeste ca te poate baga in inchisoare daca Doamne fereste se intampla ceva mai grav,dar stie sa faca scandal daca cumva e lovit tot din greseala lui,e normal sa nu apuci sa-l vezi cand el se crede Superman si face tot felul de figuri ciudate prin trafic....Asa ca mare atentie din partea tuturora.....cu ce ma incalzeste sa stiu ca am avut dreptate ? cand eu sunt in ghips,sau in cel mai rau caz mort........sfatul meu este : CONDUCETI PREVENTIV ! numai bine si asfalt uscat tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stim cu totii (eu nu de multa vreme) ca pe 2(doua) roti esti aproape invizibil! Si totusi, paradoxal, insistam majoritatea dintre noi, si mai ales cei cu motoare de viteza (ca doar de aia sunt de viteza) sa-i dam in gusha si sa ne creasca nivelul de adrenalina pana la maxim. E TRIST! Si totusi ce ar mai fi motoru fara risc? Sa ne ajute Dumnezeu sa savuram bucuria si satisfactia pe care ne-o dau cele 2(doua) roti cat mai mult timp. Dar GRIJA MARE! :friends:

 

Si mai vreau sa povestesc o faza: mergeam spre Deva de la Sebes. Un drum circulat la orice ora, tiruri cat China, cunoscatorii cunosc. Eu cu 4 roti. La un moment dat, din fata, pe mijlocul drumului, venind din sens opus, un GoldWing. Trag cat mai pe dreapta si imi spun "ce pana mea face asta?" Si dupa el rasar vreo 50 de motoare de tot soiu`! Am stat ca bou` si m-am uitat fascinat la toate! Si am fost mandru de omu` cu Honda care facea loc pt BIKERI! Si asta a fost o noua caramida la fundatia mea de motociclist in devenire. Vorba aia arhicunoscuta WELCOME TO THE CLUB!

post-13863-1163262869_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...