Sari la conținut

Un motor, o problema si 14 mecanici


vallentin
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 872
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Te bagi ca musca-n lapte, cu nesimtire, ca nu pe tine te-am intrebat..vad ca esti doar un belbody...la varsta ta iti lipseste educatia!

Toata sila si desconsideratia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca nu a trecut Mosul pe la voi...

/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=764490

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un mascarici!

ca si tine de altfel

 

La o intrebare rezonabila la care astepti un raspuns normal si civilizat, din pacate se gasesc cativa care sa dea cu bata-n balta aiurea! Se vede ca familia si scoala au ajuns la limita de jos...

 

E totusi topicul acelei celebre Honda TA...

 

...si cred ca mult mai interesanta evolutia motocicletei decat "muscaturile" mai mult sau mai putin inteligente intre 2 "scriitori" pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te bagi ca musca-n lapte, cu nesimtire, ca nu pe tine te-am intrebat..vad ca esti doar un belbody...la varsta ta iti lipseste educatia!

Toata sila si desconsideratia!

uite cine vorbeste !! :crack: ai postat gresit (CCA 900 de posturi ) si vezi ca pentru scuteristi e o rubrica separata !!! ps. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...altu....of Doamne...ce a ajuns tara asta! :disappointed:

 

Mai sinteti multi postatori "rautaciosi"?(ca sa nu zic altfel)...poftiti!...macar sa-mi maresc si eu nr. de postari raspunzand, daca de motocicleta nu mai zice nimeni nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...altu....of Doamne...ce a ajuns tara asta! :disappointed:

 

Mai sinteti multi postatori "rautaciosi"?(ca sa nu zic altfel)...poftiti!...macar sa-mi maresc si eu nr. de postari raspunzand, daca de motocicleta nu mai zice nimeni nimic...

pai , despre ce motocicleta vrei tu sa vorbim ?? la scutere nu ma pricep !! hai las-o asa , si nu te obosi sa-mi raspunzi !!bafta tie "priceputule " ! da ma-ntreb ce au toti "rautaciosii " cu tine ??

Editat de valitaz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...altu....of Doamne...ce a ajuns tara asta! :disappointed:

 

Mai sinteti multi postatori "rautaciosi"?(ca sa nu zic altfel)...poftiti!...macar sa-mi maresc si eu nr. de postari raspunzand, daca de motocicleta nu mai zice nimeni nimic...

 

Stii tu zicala cu ala beat caruia is se recomanda sa se culce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...altu....of Doamne...ce a ajuns tara asta! :disappointed:

 

Mai sinteti multi postatori "rautaciosi"?(ca sa nu zic altfel)...poftiti!...macar sa-mi maresc si eu nr. de postari raspunzand, daca de motocicleta nu mai zice nimeni nimic...

ba da chiar esti enervant , vorbeste naibi pe privat cu asta cu transalpu lui si lasane cu dorinta ta de a repara si a ne arata noua ce bun mecanic esti.

nu se poate inchide o data porcaria asta de topic??/?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da chiar esti enervant , vorbeste naibi pe privat cu asta cu transalpu lui si lasane cu dorinta ta de a repara si a ne arata noua ce bun mecanic esti.

nu se poate inchide o data porcaria asta de topic??/?

 

Da schimba nene topicul, daca nu-ti place ce cauti pe el? ti l-a lasat tie Valentin in grija?

 

Daca nu-ti plac merele, nu-ti cumpara...

 

Mai urla un vecin ca de ce il da aia de la Antena mereu pe Mircea Badea la miezul noptii, ca el nu vrea sa-l vada? zic:"schimba vecine canalul"...zice:"nu pot ca am calcat pe telecomanda si am spart-o"..macar asta avea o scuza...

 

P.S.Eu mecanic???..bun sint, dar profesor de balet si declamatiune...si de ce sa inchida topicul? e f. interesant, e drept ca nu pt. toti...

 

Pe cine nu intereseaza sa nu se uite...exista destule altele...

 

Sa vedem ce zice si Vallentin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kick:

S-a spus tot ce era de spus acu multe pagini,tipul in cauza e un om dificil si nimeni nu a avut rabdare cu el,si mi se pare foarte logic.Normal ca motocicleta nu s-a reparat,noi urmarim ce noutati sunt adica off-topicuri.Solutii ar fi,sa isi gaseasca omu potrivit ca deh cine seamana se aduna,daca nu gaseste (normal) nu mai sunt "mecanici" in tara atunci sa isi cumpere alt motor(partea electrica,motor, ce mai scrie in manuale daca cu astea 2 nu ii da de capat). :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ai asa garaj mare ? Ca el tre sa doarma langa motocicleta,vezi doamne sa ii citeasca povesti,sa coopereze...

 

 

 

Valentineeeeee !!!!

 

Vreau eu sa rapar motorul ala. Moca, ca-i iarna !!!

Numa trebe sa-l aduci la mine.

Daca nu-i dau de capat in 3 zile, imi sterg contul de pe motoci-clisma.ro si-mi vand toate mobrele !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Valentineeeeee !!!!

 

Vreau eu sa rapar motorul ala. Moca, ca-i iarna !!!

Numa trebe sa-l aduci la mine.

Daca nu-i dau de capat in 3 zile, imi sterg contul de pe motoci-clisma.ro si-mi vand toate mobrele !!!

 

Imi place pozitia ta!...si eu privesc reparatia acestui motor ca pe o provocare, ca o dorinta de a cunoaste si a castiga experienta...nu se cere sa se repare proprietarul , ci motorul...

 

Dar putini oameni sint cutezatori, putini risca...restul stau si se uita cum acestia imping omenirea mai departe, spre frontiere, si apoi cind nu mai sint pericole de infruntat vin si ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata !!!!!!!!!!!!!! Mi-am dat seama !!!!!!!!!!!!

 

Valentin=soimulmaltez=Cocoseluldefrentari

da maaa , ai dreptate.deci prin aceste manevre cauta noi fraieri care sa lucreze la motoreta.

 

Valentineeeeee !!!!

 

Vreau eu sa rapar motorul ala. Moca, ca-i iarna !!!

Numa trebe sa-l aduci la mine.

Daca nu-i dau de capat in 3 zile, imi sterg contul de pe motoci-clisma.ro si-mi vand toate mobrele !!!

esti subtiree!!! eu daca nu o repar in 3 zile vand toate mobrele casa masina si ii dau lui toti banii si asta chiar daca o repar sau nu.

e?ce mai zici? :lol:

Editat de hannspree
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sinteti deloc buni de detectivi...cautati-va alta meserie, dar intai mai exersati scrisul.

hai ca am mai facut un post!:)

 

Uite ca am ajuns la 1000!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stati oameni buni,omu nu vroia sa isi repare motocicleta !!! vroia sa faca posturi,ca doar si viorel sau cum il cheama pe tipu cu 650-ul a zis intr-un post...."am facut atatea posturi in 6 zile incat n-am facut atatea de cand is pe forum" aha deci.... :banana:

 

PS : Inca un motiv sa credem ca Vio it's back .... Q.E.D ( quod era demonstrandum )

 

Mai eu stiti ce cred...ca treaba asta o sa se ajunga precum tipu ala cu casca neagra,de isi facea el singur poza,nu stiu exact care e situatia da mai multi aveau avatarul lui si stiu ca tipu era mai "special"....e si el prin umbra pe undeva ca nu o aparut pe forum de o vreme buna. :cheers:

 

 

Nu sinteti deloc buni de detectivi...cautati-va alta meserie, dar intai mai exersati scrisul.

hai ca am mai facut un post!:)

 

Uite ca am ajuns la 1000!!!

Editat de Atti the Hun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stati oameni buni,omu nu vroia sa isi repare motocicleta !!! vroia sa faca posturi,ca doar si viorel sau cum il cheama pe tipu cu 650-ul a zis intr-un post...."am facut atatea posturi in 6 zile incat n-am facut atatea de cand is pe forum" aha deci.... :banana:

 

PS : Inca un motiv sa credem ca Vio it's back .... Q.E.D ( quod era demonstrandum )

 

Mai eu stiti ce cred...ca treaba asta o sa se ajunga precum tipu ala cu casca neagra,de isi facea el singur poza,nu stiu exact care e situatia da mai multi aveau avatarul lui si stiu ca tipu era mai "special"....e si el prin umbra pe undeva ca nu o aparut pe forum de o vreme buna. :cheers:

 

Posteaza nene fara sa ai habar de topic....pe proprietari il cheama Valentin nu Viorel...da ia spune tu, ce marca e motocicleta?...stii? BMW 650? sau Gixeras? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca mai raspunde pe aici, dupa ce OMUL V-a dat onoarea sa lucrati la motocicleta Lui gratis, fara sa va ceara bani, ati fost rai cu EL si L-ati jignit, de nu mai intra pe aici. El V-a dat ocazia sa lucrati la motocicleta Lui ca sa demonstrati ca sunteti mecanici, si in loc sa profitati de asta, L-ati suparat.

Mai, mai, mai, foarte urat din partea voastra.

 

da... fixed... si da... rezuma cel mai bine aventura =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, Eliadar...o postare excelenta!..Si mie mi-a placut f. mult!

 

Totusi proprietarul ar trebui sa sa finalizeze; asa mi se pare rezonabil...doar daca nu si-a rezolvat moto...ceea ce ar fi f neplacut si frustrant...macar topicul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, Eliadar...o postare excelenta!..Si mie mi-a placut f. mult!

 

Totusi proprietarul ar trebui sa sa finalizeze; asa mi se pare rezonabil...doar daca nu si-a rezolvat moto...ceea ce ar fi f neplacut si frustrant...macar topicul!

 

nush ce sa zic. io nu as mai posta in locul lui dar cum nu pare in toate doagele s-ar putea sa posteze. si ce ar putea sa zica:

 

-MOBRA ESTE ACUM LA 19-LEA MECANIC - DACA NU II DA DE CAP IN 3 ZILE (3 zile fara nopti :crack: ) CUM A PROMIS O SA O DUC URMATORULUI CARE SE INSCRIE PE LISTA!

 

penibil... io ma mir ca s-au bagat atatia sa io repare, prea multa bunavointa... strica.

nu mai astepta sa scrie sau incearca sa-l contactezi prin alte mijloace. poti sa-i afli telefonul etc.

ah.. si sa nu uit, nu te obosi sa cumperi mobra aia (daca chiar asta vrei), gasesti mai ieftine si mai bune fara "provocari" aiurea... bafta! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai asta e sarea si piperul: DEFECTUL acelei mobre!!! (sau defectele)...in asta consta "valoarea" ei!!!

 

E deja celebra!!!

 

Unde mai gasesti in tara asta, un motor cu asa simptomatologie caruia nu-i da nimeni de cap?

 

Totusi chiar in conditii precare, au incercat 16-17 oameni care le au cu fiarele pe 2 motoroti...sa nu mai zic, cate persoane au imprumutat tot felul de componente si agregate pt. schimb si defectatie...iar de forumisti, care au propus zeci sau sute de idei nu mai vorbesc...

 

Acum, sincer!...tu nu ai vrea sa stii unde era buba la motorul asta? (Eu recunosc sincer ca sint tare curios).

 

As lua-o dar la un pret care sa compenseze, toate posibilele "bube" plus cele 16-17 montari-demontari; dar cred ca sfatul tau e f bun, chiar daca eu nu cred in "obiecte posedate" de diavol...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...