Sari la conținut

Un motor, o problema si 14 mecanici


vallentin
 Share

Postări Recomandate

Da ai asa garaj mare ? Ca el tre sa doarma langa motocicleta,vezi doamne sa ii citeasca povesti,sa coopereze...

 

 

 

Valentineeeeee !!!!

 

Vreau eu sa rapar motorul ala. Moca, ca-i iarna !!!

Numa trebe sa-l aduci la mine.

Daca nu-i dau de capat in 3 zile, imi sterg contul de pe motoci-clisma.ro si-mi vand toate mobrele !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 886
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Valentineeeeee !!!!

 

Vreau eu sa rapar motorul ala. Moca, ca-i iarna !!!

Numa trebe sa-l aduci la mine.

Daca nu-i dau de capat in 3 zile, imi sterg contul de pe motoci-clisma.ro si-mi vand toate mobrele !!!

 

Imi place pozitia ta!...si eu privesc reparatia acestui motor ca pe o provocare, ca o dorinta de a cunoaste si a castiga experienta...nu se cere sa se repare proprietarul , ci motorul...

 

Dar putini oameni sint cutezatori, putini risca...restul stau si se uita cum acestia imping omenirea mai departe, spre frontiere, si apoi cind nu mai sint pericole de infruntat vin si ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata !!!!!!!!!!!!!! Mi-am dat seama !!!!!!!!!!!!

 

Valentin=soimulmaltez=Cocoseluldefrentari

da maaa , ai dreptate.deci prin aceste manevre cauta noi fraieri care sa lucreze la motoreta.

 

Valentineeeeee !!!!

 

Vreau eu sa rapar motorul ala. Moca, ca-i iarna !!!

Numa trebe sa-l aduci la mine.

Daca nu-i dau de capat in 3 zile, imi sterg contul de pe motoci-clisma.ro si-mi vand toate mobrele !!!

esti subtiree!!! eu daca nu o repar in 3 zile vand toate mobrele casa masina si ii dau lui toti banii si asta chiar daca o repar sau nu.

e?ce mai zici? :lol:

Editat de hannspree
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sinteti deloc buni de detectivi...cautati-va alta meserie, dar intai mai exersati scrisul.

hai ca am mai facut un post!:)

 

Uite ca am ajuns la 1000!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stati oameni buni,omu nu vroia sa isi repare motocicleta !!! vroia sa faca posturi,ca doar si viorel sau cum il cheama pe tipu cu 650-ul a zis intr-un post...."am facut atatea posturi in 6 zile incat n-am facut atatea de cand is pe forum" aha deci.... :banana:

 

PS : Inca un motiv sa credem ca Vio it's back .... Q.E.D ( quod era demonstrandum )

 

Mai eu stiti ce cred...ca treaba asta o sa se ajunga precum tipu ala cu casca neagra,de isi facea el singur poza,nu stiu exact care e situatia da mai multi aveau avatarul lui si stiu ca tipu era mai "special"....e si el prin umbra pe undeva ca nu o aparut pe forum de o vreme buna. :cheers:

 

 

Nu sinteti deloc buni de detectivi...cautati-va alta meserie, dar intai mai exersati scrisul.

hai ca am mai facut un post!:)

 

Uite ca am ajuns la 1000!!!

Editat de Atti the Hun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stati oameni buni,omu nu vroia sa isi repare motocicleta !!! vroia sa faca posturi,ca doar si viorel sau cum il cheama pe tipu cu 650-ul a zis intr-un post...."am facut atatea posturi in 6 zile incat n-am facut atatea de cand is pe forum" aha deci.... :banana:

 

PS : Inca un motiv sa credem ca Vio it's back .... Q.E.D ( quod era demonstrandum )

 

Mai eu stiti ce cred...ca treaba asta o sa se ajunga precum tipu ala cu casca neagra,de isi facea el singur poza,nu stiu exact care e situatia da mai multi aveau avatarul lui si stiu ca tipu era mai "special"....e si el prin umbra pe undeva ca nu o aparut pe forum de o vreme buna. :cheers:

 

Posteaza nene fara sa ai habar de topic....pe proprietari il cheama Valentin nu Viorel...da ia spune tu, ce marca e motocicleta?...stii? BMW 650? sau Gixeras? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca mai raspunde pe aici, dupa ce OMUL V-a dat onoarea sa lucrati la motocicleta Lui gratis, fara sa va ceara bani, ati fost rai cu EL si L-ati jignit, de nu mai intra pe aici. El V-a dat ocazia sa lucrati la motocicleta Lui ca sa demonstrati ca sunteti mecanici, si in loc sa profitati de asta, L-ati suparat.

Mai, mai, mai, foarte urat din partea voastra.

 

da... fixed... si da... rezuma cel mai bine aventura =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, Eliadar...o postare excelenta!..Si mie mi-a placut f. mult!

 

Totusi proprietarul ar trebui sa sa finalizeze; asa mi se pare rezonabil...doar daca nu si-a rezolvat moto...ceea ce ar fi f neplacut si frustrant...macar topicul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, Eliadar...o postare excelenta!..Si mie mi-a placut f. mult!

 

Totusi proprietarul ar trebui sa sa finalizeze; asa mi se pare rezonabil...doar daca nu si-a rezolvat moto...ceea ce ar fi f neplacut si frustrant...macar topicul!

 

nush ce sa zic. io nu as mai posta in locul lui dar cum nu pare in toate doagele s-ar putea sa posteze. si ce ar putea sa zica:

 

-MOBRA ESTE ACUM LA 19-LEA MECANIC - DACA NU II DA DE CAP IN 3 ZILE (3 zile fara nopti :crack: ) CUM A PROMIS O SA O DUC URMATORULUI CARE SE INSCRIE PE LISTA!

 

penibil... io ma mir ca s-au bagat atatia sa io repare, prea multa bunavointa... strica.

nu mai astepta sa scrie sau incearca sa-l contactezi prin alte mijloace. poti sa-i afli telefonul etc.

ah.. si sa nu uit, nu te obosi sa cumperi mobra aia (daca chiar asta vrei), gasesti mai ieftine si mai bune fara "provocari" aiurea... bafta! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai asta e sarea si piperul: DEFECTUL acelei mobre!!! (sau defectele)...in asta consta "valoarea" ei!!!

 

E deja celebra!!!

 

Unde mai gasesti in tara asta, un motor cu asa simptomatologie caruia nu-i da nimeni de cap?

 

Totusi chiar in conditii precare, au incercat 16-17 oameni care le au cu fiarele pe 2 motoroti...sa nu mai zic, cate persoane au imprumutat tot felul de componente si agregate pt. schimb si defectatie...iar de forumisti, care au propus zeci sau sute de idei nu mai vorbesc...

 

Acum, sincer!...tu nu ai vrea sa stii unde era buba la motorul asta? (Eu recunosc sincer ca sint tare curios).

 

As lua-o dar la un pret care sa compenseze, toate posibilele "bube" plus cele 16-17 montari-demontari; dar cred ca sfatul tau e f bun, chiar daca eu nu cred in "obiecte posedate" de diavol...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca ar trebui sa asteptam sa apara si Valentin, degeaba presupunem noi ce si cum. ma ie putin si ne luam la bataie pt el, si el sta acasa si bea tuica fiarta

tu de cand ai ajuns ''expert'' ? :blink: ca mai ieri cereai sfaturi sa-ti repari motosapa.

 

O crede omu' cu soimu' ca ii transforma careva posturile in bonuri de masa... :crack:

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu de cand ai ajuns ''expert'' ? :blink: ca mai ieri cereai sfaturi sa-ti repari motosapa.

 

 

:crack:

 

Burg_mane, hai inapoi pe topic la noi, ca ne faci de rusine...a zis baiatu "motoreta" ceva ce denota ca ar trebui sa aiba vreo expertiza? Ce din postarea lui cere sa fie expert? Nu mai fi mai rautacios!!!...iti trimit eu niste bomboane Ferrero sa te indulcesti...si ce daca cerea sfaturi?..toti cerem cind nu stim ceva; (bineinteles in afara de tine...)

 

Hai inapoi! :cheers:

 

Adevarul e ca imaginile de la TV din Piata Universitatii, stimuleaza o violenta interioara...fara sa vrei parca incearca sa te cuprinda; deci este de inteles o stare de nervozitate interioara...din pacate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De rusine va face-ti singurei, nu e nevoie sa va ajute cineva. Tu de ex prin dorinta ta de a depasi nr de postari propus pt cincinalul in curs, si el prin dorinta arzatoare de a obtine titlul de expert conferit doar de nr de posturi. Stii zicala aia...citez...mai bine taci si lasi impresia ca esti prost ca decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice dubiu.

Si stai linistit ca sfaturi privitor la mecanica am cerut si eu si o sa mai cer. Nu m-am declarat atotstiutor, baietii de aici de pe forum iti poate confirma asta...diferenta e ca eu nu ma ascund si nici nu ma laud.

hai sa ne vedem cu bine. :cheers:

Editat de Burg_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Totusi chiar in conditii precare, au incercat 16-17 oameni care le au cu fiarele pe 2 motoroti...sa nu mai zic, cate persoane au imprumutat tot felul de componente si agregate pt. schimb si defectatie...iar de forumisti, care au propus zeci sau sute de idei nu mai vorbesc...

 

 

Bre, defectatia e doar in capul tau - si vorbesc serios, cuvantul asta nu exista, l-ai inventat tu.

Motivele pentru care problema nu a fost remediata sunt:

1 - mobra nu a fost lasata niciodata la UN mecanic pentru a fi diagnosticata si remediata problema - asta au tot zis o parte din cei care au lucrat la ea.

2 - cand a fost vorba de bani, omu' a dat bir cu fugitii si nu s-a mai intors la mecanicul respectiv - de-aia a ajuns pe la atatia, si a umblat pe la cate 3, 4 simultan, nu pe rand cum isi inchipuie unii - si asta au zis o parte din cei care au lucrat la ea.

 

Daca nici acum nu ti-e clar de ce DEFECTUL nu a fost remediat si insisti ca cineva ar trebui in continuare sa se apuce sa faca motorul ala "din ambitie", inseamna ca nu pricepi nimic din ce ti se spune.

 

PS - aceeasi banuiala ca si Bec o am si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1)Am citit de 2 ori topicul cu atentie si mobra a fost lasata cel putin de dimineata pina seara...cateva zile...oare cate mii de ore necesita o diagnosticare?

 

2)Dupa ce am citit eu, respectivul a cumparat diverse de vreo 1000-1500 ron.

 

Nu am spus ca motorul respectivului trebuie facut gratis, dimpotriva PLATIT, asa cum este corect.dar la rezolvare, nu pt. INCERCARI nereusite...

 

Banuieli neargumentate pot avea multi...asa cum si eu te banui ca nu ai citi atent sau complet topicul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1)Am citit de 2 ori topicul cu atentie si mobra a fost lasata cel putin de dimineata pina seara...cateva zile...oare cate mii de ore necesita o diagnosticare?

 

Mai incearca, poate a 3-a ii cu noroc si pricepi si tu ceva

 

2)Dupa ce am citit eu, respectivul a cumparat diverse de vreo 1000-1500 ron.

Nu te contrazic. Eu l-am citit doar o data dar nu ma incumet sa mai incerc

 

Nu am spus ca motorul respectivului trebuie facut gratis, dimpotriva PLATIT, asa cum este corect.dar la rezolvare, nu pt. INCERCARI nereusite...

 

Banuieli neargumentate pot avea multi...asa cum si eu te banui ca nu ai citi atent sau complet topicul asta.

 

Chiar ca semeni foarte foarte tare cu Vallentin la felul in care scrii :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu de ex prin dorinta ta de a depasi nr de postari propus pt cincinalul in curs, si el prin dorinta arzatoare de a obtine titlul de expert conferit doar de nr de posturi.

da, iar mie or sa-mi dea si medalie, o s-o lipesc pe parbriz ca si asa nu platim rovigneta. si astept s-o mi-o inmaneze personal...ghici cine mi-o va inmana!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OttoMan,

 

1)Am citit de 2 ori topicul cu atentie si mobra a fost lasata cel putin de dimineata pina seara...cateva zile...oare cate mii de ore necesita o diagnosticare?

 

2)Dupa ce am citit eu, respectivul a cumparat diverse de vreo 1000-1500 ron.

 

Nu am spus ca motorul respectivului trebuie facut gratis, dimpotriva PLATIT, asa cum este corect.dar la rezolvare, nu pt. INCERCARI nereusite...

 

Banuieli neargumentate pot avea multi...asa cum si eu te banui ca nu ai citit atent sau complet topicul asta.

 

P.S...abia acum am vazut ca esti mecanic moto...deci poti fi subiectiv in problema...deci postarea ta nu se pune decat daca ai lucrat la acel motor:)

 

Mai era o postare amuzanta care ura de sarbatori celor 14 mecanici "clienti de treaba"..ce e aia? Nu inteleg, relatia cu clientul(daca nu e vreun prieten) trebuie sa fie clara si reglementata de la inceput....punct!

 

 

 

 

Chiar ca semeni foarte foarte tare cu Vallentin la felul in care scrii :blink:

 

Posibil, daca am citit topicul de 2 ori, o fi ca la acei actori care invata un rol f. bine pina intra in pielea personajului...si ajung sa "traiasca" rolul respectiv... :bigstar:

Editat de soimumaltez
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posibil, daca am citit topicul de 2 ori, o fi ca la acei actori care invata un rol f. bine pina intra in pielea personajului...si ajung sa "traiasca" rolul respectiv... :bigstar:

 

 

Imi place ca incet, incet spui tot. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place ca incet, incet spui tot. :wink:

 

Daca proprietarul ar fi frumusel si subtzirel mi-ar conveni...

Ai auzit de vorba aia care zice ca in timp cainii iau infatisarea stapanilor, si invers?

 

ok...eu si proprietarul....dar mobra?...mobra o fi aceiasi sau alta?..acum ma gandesc ca Valentin o fi avand vreo 15 mobre cu probleme si la fiecara mecanic a dus alta ca sa-i deruteze, si uite-asa i-a facut chiselitza pe toti!!! :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OttoMan,

 

P.S...abia acum am vazut ca esti mecanic moto...deci poti fi subiectiv in problema...deci postarea ta nu se pune decat daca ai lucrat la acel motor:)

 

Mai era o postare amuzanta care ura de sarbatori celor 14 mecanici "clienti de treaba"..ce e aia? Nu inteleg, relatia cu clientul(daca nu e vreun prieten) trebuie sa fie clara si reglementata de la inceput....punct!

 

 

Unde ai vazut tu ca sunt mecanic moto ? :blink:

 

Motorul nu a fost lasat la vreun atelier - omul a venit cu el si cand a plecat, a plecat cu el cinci minute sau cinci ore mai tarziu, indiferent.

 

Daca postarea mea nu se pune, pentru ca eu nu am lucrat la motor, inseamna ca toate postarile tale sunt la fel de nule, pentru ca nici tu nu ai lucrat la motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...