Sari la conținut

Cumpăr CASCĂ�


Vizitator VULPOIU
 Share

Postări Recomandate

Vizitator VULPOIU

Am o cască foarte bună deÂşi e proveniență First Bike, nu e vopsită ci tratată cu ceva gumat, interior detaÂşabil, însă.... e open-face cu vizor. Cum e asta.

 

Vreau să-mi iau o cască integrală, (ideal ar fi modulară; dar... costă mai mult), neagră, fără alte coloraturi, nu Âştiu ce mărime dar dovleacul meu are 57 pe frunte pe deasupra urechilor.

Musai să aibă interior detaÂşabil, s-o pot spăla.

Pe okazii apar Âşi niÂşte panarame de plastic, de bazar... aÂşa că prefer s-o iau de la cineva căruia nu îi mai trebuie sau eventual e localnic cu posibilul vînzător, să-mi poată confima calitatea ei.

Mulțumesc!

Editat de VULPOIU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...... prefer s-o iau de la cineva căruia nu îi mai trebuie sau eventual e localnic cu posibilul vînzător, să-mi poată confima calitatea ei.

Mulțumesc!

 

Deci....o vrei de la vanzator direct sau de la ,,localnic'' ? :eek:

E grea exprimarea asta nu-i asa ?

Principalul ca vrei o casca, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o cască foarte bună deÂşi e proveniență First Bike, nu e vopsită ci tratată cu ceva gumat, interior detaÂşabil, însă.... e open-face cu vizor. Cum e asta.

 

Vreau să-mi iau o cască integrală, (ideal ar fi modulară; dar... costă mai mult), neagră, fără alte coloraturi, nu Âştiu ce mărime dar dovleacul meu are 57 pe frunte pe deasupra urechilor.

Musai să aibă interior detaÂşabil, s-o pot spăla.

Pe okazii apar Âşi niÂşte panarame de plastic, de bazar... aÂşa că prefer s-o iau de la cineva căruia nu îi mai trebuie sau eventual e localnic cu posibilul vînzător, să-mi poată confima calitatea ei.

Mulțumesc!

 

da-mi un pm si ti-o aduc eu pe 2 dec pana la crasna

ca sa iti faci o idee referitoare la casti gasesti aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suomy Vandal negru mat, marimea L, interior detasabil, doua viziere (transparenta si crom) 500 RON.

 

Ca si idee, arata exact ca asta, numai ca nu e negru lucios, ci negru mat.

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Văd că exisă SPORTIVI care stau la colț căutînd cuvinte cheie.... ce miÂşcare pe colțul ăsta frățică!

Văleleu.... aproape mi s-a făcut greață.... TOPIC ÎNCHIS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Văd că exisă SPORTIVI care stau la colţ căutînd cuvinte cheie.... ce mişcare pe colţul ăsta frăţică!

Văleleu.... aproape mi s-a făcut greaţă.... TOPIC ÎNCHIS

 

Cred ca tu nu sti ce vrei dar VREI .... deci ce vrei pana la urma ca nu inteleg ...boid.gif

Editat de Cristi_D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io am zis să nu fie cu supărare! dacă eram moderator mutam direct topicul la locul lui; dar deh si baba dacă avea un c## mergea Âşi ea la război!

 

Hai sa fim sănătoÂşi! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io am zis să nu fie cu supărare! dacă eram moderator mutam direct topicul la locul lui; dar deh si baba dacă avea un c## mergea Âşi ea la război!

 

Hai sa fim sănătoÂşi! :cheers:

 

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În măsura în care te ajută, uite aici niÂşte integrale Âşi modulare. Cred că mai găseÂşti câte ceva pe-acolo. Omul comandă de pe louis.de (aÂşa că poți folosi dirăpt catalogul nemțesc) Âşi practică prețuri decente, măcar cât am reuÂşit să compar cu alți intermediari. Am de la el MTR K-11-le meu Âşi e suficient pentru vitezele pe care le prind eu.

 

Hai că s-a umplut forumul ăsta de trolli Âşi de Âşacali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost in aceeasi situatie ca si tine si imi dau seama ce vrei: o casca buna la un pret omenesc. din pacate incet incet topicul tau o sa se umple de opinii si recomandari si toata lumea o sa-ti recomande casti de la 10 milioane in sus (doar alea sint bune) de te intrebi cum draq de numai tu ai casca de 300 lei si restu' au numa casti de casti. cea mai buna casca este gindirea preventiva, prudenta si experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vulpane treaba sta asa:

1. casca ta First Bike ca si orice casca de plastic subtire din targuri/bazare este la ani lumina in urma celei mai ieftine casti cu norma europeana ECE 22.05 (normarea dupa un standard de rezistenta). De la casca cea mai scumpa (600-700 Euro) cu norma ECE pana la cea mai ieftina e diferenta mai mica decat de la casca din targ (care crapa daca o scapi pe jos) pana la cea mai ieftina cu ECE.

2. printre cele mai ieftine casti ECE 22/05 ai aici exemplu MTR de la Louis 57 parca e M, deci ai oferta la 30 Euro, are interiorul detasabil, are un deflector la nas si la barbie. E FOARTE OK la banii aia noua si se poate procura prin comanda la kronau moto din Bucuresti (acelasi pret desigur).

3. daca ai de gand sa mergi cu motocicleta mai mult tine cont ca e bine sa stai cu capul intr-o incinta mai placuta.

e mai bine pentru dovleac sa sustina o casca usoara (de preferat din fibra de sticla), studiata cat de cat aerodinamic sa nu vajaie pentru pozitia de mers a motociletei tale (oboseala de la nivelul de zgomot), sa fie placut materialul din interior si fix peste tot, sa ai ventilatie buna, viziera sa nu se abureasca usor etc. De-aia sunt si casti mai scumpe, evident cele foarte scumpe nu-si justifica pretul prin cine stie ce cost de fabricatie imens sau calitate de 5 ori mai buna. Casti superioare lui MTR, si cu raport calitate-pret iarasi bun aduce userul italianu de aici.

4. casca de ai prezentat-o nu vad sa aiba vreun logo cunoscut si nu poti sa stii daca respecta norme. Nu lua casti de pe okazii. E bine sa incerci casca mai intai.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENĂIE, acest subiect este deschis doar pentru cei care activează în principal în "colțul comunistelor".

 

Nu e vina nimanui ca nu esti in stare sa anunti de la bun inceput un lucru.

Nu mai imi raceam destele inutil...Disappointed.gif

 

Spor la cumparat casti ieftine si performante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O casca mediocra pleaca de la eur 100

O casca "buna"* de pe la 250

Mai departe nu mai conteaza, ca unii dovleci nici nu merita atata protectie.

 

*nu mai intram in detalii, nu??

 

Louis a dat, Louis a luat. De la Louis va imbracati, probabil ca tot pe el il chemati sa va **** nevestele. Louis, taticul nostru, al tuturor (chinezariilor), AMIN.

 

:puke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...