Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

Vizitator r_amonna

adica te-ai tiganit la pret, nu a tinut la 30 de ron, nu totul se rezuma la bani. a tinut la respectul de sine. adica tu de fapt n-ai vrut sa cumperi pentru 30 de ron si te-ai tiganit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iarasi tu care te bagi in seama fara sa cunosti situatia ... e uite spre surprinderea ta pt mine 30 ron e fix p... si nu m-am tiganit cu nimeni, dar am fixurile mele si nu-mi place sa cumpar de la oamenii zgarciti ...

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

deci te-ai tiganit cum am mai spus! :) samsareala asta nu merge la toata lumea, asta e! :)


» Post actualizat in 14 Sep 2014 08:01

p.s. *sunt fix p...), nu "e" :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe unde ma duc numai inconjurat de orezare sunt , nu prea le plac pastele la motoristi ...


» Post actualizat in 14 Sep 2014 08:16


normal ca uitasem.

 

da, e tiganeala. cer un pret de x lei si tu vii si imi zici ca-mi dai x-1. asta se numeste tiganeala.

ce gandire inteligenta ai , dupa mintea ta fiecare lucru ar trebui sa se vanda exact la pretul cerut de fiecare ... he he , de ar fi fost asa ce bine era ...

post-78781-0-75027200-1410682377_thumb.jpg

post-78781-0-97809400-1410682382_thumb.jpg

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trageam de R1 sa o las, ca de drac.

Io nu te cred .R1 de la 2004 in sus ii regleazi suspensiile , anvelopa 190/55 sau 200/55 si se lasa aproape singura .N-am prea auzit pe nimeni sa se planga de ciclistica R1 cine stie ce panarama ai avut tu.

 

Felicitari ,frumoasa achizitie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ady ai avut tu o problema la motocicleta ,r1 2004 are o bicicleta excelenta,eu cu toate r1`urile dupa 2004 cu care am mers si care erau in mintile lor nu am avut probleme

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

cel mai probabil n-avea setate suspensiile. sau poate le avea dar intre italieni si japonezi italienii castiga tot timpul la ciclistica. plus diferenta de ani de la 2004 la 2010 cand a fost lansat rsv 4...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io nu te cred .R1 de la 2004 in sus ii regleazi suspensiile , anvelopa 190/55 sau 200/55 si se lasa aproape singura .N-am prea auzit pe nimeni sa se planga de ciclistica R1 cine stie ce panarama ai avut tu.

 

Felicitari ,frumoasa achizitie !

:) Am avut un 2003 cu 17000 de km (luata la 3800), intretinuta ca la carte. Uite un link ceva mai vechi: http://imgur.com/a/cNd2m

Gume doar D211. Comparativ cu RSV4, pe curbe, e departe. Parerea mea. Bine, si o diferenta de 7 ani.

Diferenta am simtit-o imediat, pe stanga mai am putin si inchid fata (cam 1-2 mm) si asta pe strada. Fix acelasi tip de gume.

 

Ady ai avut tu o problema la motocicleta ,r1 2004 are o bicicleta excelenta,eu cu toate r1`urile dupa 2004 cu care am mers si care erau in mintile lor nu am avut probleme

Man, era un 2003. Nu zic ca R1 e praf, mie imi place R1 foarte mult, doar ca nu se compara.

 

cel mai probabil n-avea setate suspensiile. sau poate le avea dar intre italieni si japonezi italienii castiga tot timpul la ciclistica. plus diferenta de ani de la 2004 la 2010 cand a fost lansat rsv 4...

Erau setate suspensiile... probabil anii dintre ele isi spuneau cuvantul.

» Post actualizat in 17 Sep 2014 08:16

Uite si o foto:

post-16982-0-50317100-1410941780_thumb.jpg

Editat de Adyp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Am avut un 2003 cu 17000 de km (luata la 3800), intretinuta ca la carte. Uite un link ceva mai vechi: http://imgur.com/a/cNd2m

Gume doar D211. Comparativ cu RSV4, pe curbe, e departe. Parerea mea. Bine, si o diferenta de 7 ani.

Diferenta am simtit-o imediat, pe stanga mai am putin si inchid fata (cam 1-2 mm) si asta pe strada. Fix acelasi tip de gume.

 

Man, era un 2003. Nu zic ca R1 e praf, mie imi place R1 foarte mult, doar ca nu se compara.

 

Erau setate suspensiile... probabil anii dintre ele isi spuneau cuvantul.

» Post actualizat in 17 Sep 2014 08:16

Uite si o foto:

attachicon.gifrsv4.jpg

Ba, da frumoasa e dracovenia!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R1 2003 intradevar are o ciclistica slaba , din propia experienta pot spune ca modelul 99 sta mai bine , dar oricum puteti compara cu Aprilia si R1 la acelasi an, ... tot italianca este mai buna ...

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa am patit si eu cu r1'03 ,praf total

» Post actualizat in 17 Sep 2014 14:10

Foarte frumoasa ,felicitari !

Nu era chiar praf, mie imi placea motoreta aia, avea reprizele alea de putere ce te incanta... Era o motoreta buna, m-a purtat pana si in Cehia...

 

Ba, da frumoasa e dracovenia!!!

Multumesc!

 

R1 2003 intradevar are o ciclistica slaba , din propia experienta pot spune ca modelul 99 sta mai bine , dar oricum puteti compara cu Aprilia si R1 la acelasi an, ... tot italianca este mai buna ...

Aici te contrazic! 02-03 are un cadru mai rigid cu 30% fata de anii anteriori. Plus ca trage mai liniar, putin mai docila...

Dar nu e vorba de care e mai buna... fiecare are avantaje si dezavantaje. Eu m-am adaptat intotdeauna de la mobra la mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

AdyP: nu-l baga in seama pe baz-v8, e doar un combinator de motorete (SH) care emite pareri pe toate topicurile,ca un adevarat connoisseur combinator, iar legat de mersul pe mobre, singura lui calitate ar fi asta:

(blana in linie dreapta)

 

Felicitari pt achizitie,indiferent de culoare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...