Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Adrian

130 + 9 kmh e viteza legala pe autostrazi .Cer prea mult ?Nu cred.

 

Pai ce nu-ti convine la 130? vrei sa faci slalomuri printre masini ca in clipurile alea de youtube cu Russian Road rage? acolo nu te satisface ''puntea spate''?

 

La mers 130 constant pe autostrada nu vad ce nu ar face bine Loganul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh,stii cum e...mai schimbi o banda la 140 ,mai evit o .,...denivelare ,mai bate un vant lateral ...mai depasesti un TIR .Astea au fost conditile in care au fost folosite ZI DE ZI si repet :am fost TERORIZAT :) cea ce nu pot spune despre un g4 sau 5 cu bucse ,amortizoare si anvelope puse la punct! si cat costa un logan nou si cat un golf 4 cu 300000 km dar pus la punct ?6500 vs 3500 max !

 

+piesele de logan /reno sunt la fel de scumpe sau mai scumpe decat vw

Editat de Fatal Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

hai sa nu mai poluam topicul cu Logan vs. Golf....

 

fiecare cu parerea lui...nu are sens sa ma contrazic in continuare cu tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

se va sfarsi trist pt el cand voi arata guma de 190 50 data pe capat !

 

ahahhahahahaa! de ce dracu' sa se sfarseasca trist pentru el?

 

in spiritul topicului totusi pe janta de 6" dadeam capat la 180/55 intr-o veselie in oras, fara mers "resing"... 190/50 era mai ok. prefer 190/55 totusi... sunt curioasa totusi cati dintre voi se joaca la suspensii cand schimba talonul... spatele urca sau coboara, fata ramane tot acolo... :) se schimba distributia greutatii si centrul de greutate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in San Tropez fix cand era intalnirea Europeana Harley . A fost o nebunie ce'am vazut p'acolo.

In am fost in Nice / Toulon/ St.Marie de la Mer ... in principiu .. oriunde pe o raza de 2-300km in jurul Marseille - ca acolo am vizuina momentan.

 

Uitati si un filmulet de weekendul trecut ==>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

sunetul ala de V4 s-aude intr-un mare fel...

 

Oricat imi place cum s-aude V2 ul, tre sa recunosc ca V4 e mai misto...

 

poate castig si eu la loto odata si-mi iau un Tuono V4R

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

a? pai daca se schimba la timp, se mai buleste?

 

lasa-l mia, la cati km face el, o sa-l tina 2 vieti distributia :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi am iesit la o mica plimbare cu RSV-UL , ce sa spun, motocicleta asta chiar e o placere sa te plimbi cu ea , are ceva aparte fata de orice japoneza , dar din ce in ce imi dau seama ca motoarele astea super sport nu sunt facute pt mersul stradal , deja daca prinzi drumuri mai urate cu denivelari etc incepe si te chinuie , curbele sunt cu nisip, oricand risti sa cazi si tot asa ... eu unul o sa schimb categoria , am avut z1000 si era mult mai practic pt strada decat orice super sport ... DACA CINEVA ESTE INTERESAT DE RSV-UL MEU MA POATE CONTACTA , FAC UN PRET BUN PT CASH , S-AU ACCEPT SI UNELE SCHIMBURI CU NEKED S-AU CRUISER ...

post-78781-0-00119900-1407091427_thumb.jpg

post-78781-0-97778100-1407091521_thumb.jpg

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa zic ca sunt surprins ca o vinzi... de fapt chiar asteptam sa vad cat o tii . Nimic legat de motor la faza asta - pur si simplu aveam eu presentimentul asta in privinta ta.

 

Acum..ce sa zic .. spor la vanzare.

Sa stii ca noi suntem curiosi rau p'aici...si poate ne faci o bucurie sa ne spui cand ai dat'o, daca ai dat'o si la ce bani.

 

PS: nu stiu ce NEKED cauti tu...dar 100% nu o sa gasesti. Poate doar sa ai noroc de vre'un NAKED :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti in urma , motorul este la vanzare de ceva timp ! , si cu faza ca nu gasesc naked , cum sa nu gasesc ? ce au disparut s-au ce ? din anii de motociclism am avut si cateva nakeduri printre care un kawasaki z1000 , un ducati monster , o laverda ghost ... daca dau rsv-ul o sa-mi iau ceva gen power naked s-au un power cruiser ... dar cum piata e moarta si lumea nu are in cap decat japoneze , nu cred ca o sa-l dau prea curand ...


» Post actualizat in 03 Aug 2014 19:48

a si uitasem , o poza cu guma 190 50 din tura de azi , pot spune ca o dau capat fara probleme , atat ca dupa cum am spus si mai sus e foarte riscat pe strada ...

post-78781-0-07991500-1407095290_thumb.jpg

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Daca vrei naked si o arzi cu atata love pt Aprilia,ce nu-ti iei un Tuono? e un RSV practic,dar mai ''comod'',asa ca pt tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ce ai vrut sa spui stai linistit , am gresit si am scris neked in loc de naked dar nu cred ca era nevoie sa-mi pui in evidenta lucrulul asta ...


» Post actualizat in 04 Aug 2014 08:54


eu nu vad un cauciuc dus la capat. in schimb vad un semianalfabet care-mi sparge ochii...

auzi sti ceva , ar trebui sa te injur dar ma abtin , nu ma faci tu pe mine analfabet , daca mai gresesc cand scriu nu inseamna ca nu stiu s-o fac , oricine greseste , scriu repede , noapte graba tastatura defecta etc ... oi fi tu vre-o desteapta dar cu motociclismul stai cuminte nu te da mai da mare cunoscatoare , uitete pe mai bine pe guma, s-au iati o lupa daca nu vezi bine ...


» Post actualizat in 04 Aug 2014 08:58

Daca vrei naked si o arzi cu atata love pt Aprilia,ce nu-ti iei un Tuono? e un RSV practic,dar mai ''comod'',asa ca pt tine...

sincer Adriane tuoano mie unul nu-mi place ca aspect , si in al doilea rand sunt prea multi bani pt o motoreta care la mine este un moft si pasiune ...

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baz-v8 ,toate anunturile tale sunt pline de greseli gramaticale ,te rog din suflet sa nu te mai aprinzi si sa o lasi asa cum a picat

cine vrea sa inteleaga ,intelege ce vrei sa spui

vezi ca tu aplici "sau" si "s-au" , invers

frumoasa mobra

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

ai guma nefolosita pe stanga 2-3 mm, pe dreapta nu se vede prea bine din cauza unghiului. daca asta inseamna guma dusa la capat pentru tine atunci e, ce sa zic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...