Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

Vizitator r_amonna

practica ne omoara ...

 

si scoala se vede. ca sa il citez pe un prieten, un clasic in viata: "ba, pe om poti sa-l iei de la sat dar satul nu-l poti scoate din om" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice competitie in care te intreci se numeste SPORT ! repet , teorie sunt satul , practica este baza! sunt 100% convins ca la replici pe forum nu te intrece nimeni , dar in schimb nu sti sa faci mai nimic. in fine nu vreau sa mai continuii discutii inutile pe acest topic , mai ales cu tine si cunoscatorul ala de Adrian...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baz ... nu te lasa si da'le peste bot :)

 

Tu ai dreptate in principiu in ce zici ...da' te ataca bagabontii pe partea 'ntelectuala ca sa zic asa :)

 

PS: eu am renuntat sa am orice replica cu 2 indivizi de pe forum - banuiesc ca daca nu ti'ar conveni situatia ai putea sa aplici aceeasi tactica si tu la orice ora... dar bag de seama ca iti place . Deci pop coarne si apa plata sa avem ca sho'ul mast gou on :)

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Baz ... nu te lasa si da'le peste bot :)

 

sunt curios la ce aspecte are dreptate, din punctul tau de vedere (care e un punct foarte 'pertinent') :)

» Post actualizat in 02 Dec 2014 07:08

orice competitie in care te intreci se numeste SPORT ! repet , teorie sunt satul ,

 

chiar si competitia in prostie, unde tu castigi detasat :)

» Post actualizat in 02 Dec 2014 07:10

da ce ma nu cumva ca ma iau cu tine la intrecere care a facut mai multi km??? oricum s-a vazut dupa starea mobrei in ce fel ai facut tu km .

 

mobra era in stare tehnica buna cu toate consumabilele schimbate. Tu ,sunt sigur ca nu esti in stare nici sa-ti dai carenele jos la mobra.

» Post actualizat in 02 Dec 2014 07:37

LE: cum dracu, inainte sa apara baz, aici era un topic linistit,unde se discuta on topic despre RSV uri, iar dupa ce a aparut samsarul (n-am nimic cu faptul ca vinde mobra), dar a inceput sa puna tot felul de intrebari penibile (la care multi chiar l-am luat in serios si i-am raspuns), iar el nu face decat sa agite spiritele inutil si se comporta ca un falst motociclist (care mai mult combina motoare, decat sa le plimbe).

 

Stiu ca se bagase si pe topicul de ducatisti, tot asa cu intrebari din astea inaltatoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice competitie in care te intreci se numeste SPORT ! repet , teorie sunt satul , practica este baza! sunt 100% convins ca la replici pe forum nu te intrece nimeni , dar in schimb nu sti sa faci mai nimic. in fine nu vreau sa mai continuii discutii inutile pe acest topic , mai ales cu tine si cunoscatorul ala de Adrian...

Exista optiunea de blocare.Bagi pe cine vrei tu si gata scapi de o grija.

 

Daca vrea cineva care doar si-a luat un Rsv sa afle ceva informatii sau sa sa impartaseasca din experienta lui cu acest model,sa intre pe acest topic.Ce o sa inteleaga???

Ca e rubrica pentru dat la :finger: ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baz ... nu te lasa si da'le peste bot :)

 

Tu ai dreptate in principiu in ce zici ...da' te ataca bagabontii pe partea 'ntelectuala ca sa zic asa :)

 

PS: eu am renuntat sa am orice replica cu 2 indivizi de pe forum - banuiesc ca daca nu ti'ar conveni situatia ai putea sa aplici aceeasi tactica si tu la orice ora... dar bag de seama ca iti place . Deci pop coarne si apa plata sa avem ca sho'ul mast gou on :)

deci chiar am incercat sa evit de nu stiu cate ori discutiile cu personajele astea! , oricum eu nu dau 2 lei pe ei , dar chiar nu pot scapa de aceste fenomene ! nu pot decat sa cred ca invidia e principalul factor!

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-ai rupt pl cu o scoala , auzi ma dar daca pe tine te-a facut mata mare intelectual de ce stai pe un forum de motociclism ?

Daca eram moderator, la replica asta te zburam o perioada incat sa ramai doar pe "read only"

 

am scoala vietii si stiu sa ma descurc ... am o familie , am sporturi la baza cati alti nici n-au visat , mi-am permis cam orice pana la varsta mea si inca imi permit... asa ca ma doare undeva de scoala ta ... ai tu scoala fi tu destept cum vrei tu dar aici hai sa vb de motoare ca nu cred ca intereseaza pe nimeni care este mai destept decat altul ...

Ejti pă sistem boss!

bodybuilding nu e sport, ci un hobby. Si savarina e aliment, dar se serveste ca desert. :P

 

inteligenta n-are treaba cu scoala. ma rog, coeficientul de inteligenta nativ cel putin... scoala vietii o avem multi de pe aici, pe langa o scoala normala, sporturi la fel (desi nu vad ce relevanta are un sport, mai ales bodybuilding-ul care aproape ca nu e un sport), familii la fel (desi nu toti ar trebui sa aiba dreptul sa se inmulteasca dar asta e alta discutie).

N-o mai da in astrofizica nucleara cuantica de calitate nemteasca si precizie elvetiana. Las-o mai moale, ca sa inteleaga toti.

Complet deacord, dar asta e rezultatul lui Ceausescu impotriva metodelor contraceptive. Unii chiar nu au nicio vina.

 

zi ceva concret, nu porcarii cum ca un burlan de toba proptit aiurea nu iti scade din putere... un burlan NU e considerat tuning decat pe ulita... o guma sh cu 4-5 mm neuzati pe laterale nu inseamna ca ai dus-o pana la capat, altceva? stim, ai avut 10000 de motorete dar ai 200 de km pe fiecare. faptul ca ai avut motorete nu inseamna ca stii sa te dai... altceva ce ne poti spune? chiar si agramat, asa... spune ceva de moto daca tot bati apa-n piua...

Un burlan proptit aiurea evacueaza gazele de șist mai usor, iar asta ajuta la putere ca sa poti baga maxim. Cercetatorii britanici de la un institut din Antarctica, au descoperit ca orice modificare adusa unui agregat, se considera tiuning. Iar ca sa duci guma la 4-5 de margina, ai oleaca de munca, adica performanta. Problema e cand iti raman vreo 2 dejte pana-n buză.

 

dar in schimb nu sti sa faci mai nimic. in fine nu vreau sa mai continuii discutii inutile pe acest topic , mai ales cu tine si cunoscatorul ala de Adrian...

Stie sa scrie corect, iar asta e o performanta in ziua de azi. Nu te pune cu ei, ca te fac astia doi. :tempted:

 

chiar si competitia in prostie, unde tu castigi detasat

 

Ala e un har cu care s-a nascut si pe care l-a dezvoltat in timp.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista optiunea de blocare.Bagi pe cine vrei tu si gata scapi de o grija.

 

Daca vrea cineva care doar si-a luat un Rsv sa afle ceva informatii sau sa sa impartaseasca din experienta lui cu acest model,sa intre pe acest topic.Ce o sa inteleaga???

Ca e rubrica pentru dat la :finger: ???

daca exista aceasta optiune chiar te rog sami explici si mie cum se foloseste !

» Post actualizat in 02 Dec 2014 10:06

Daca eram moderator, la replica asta te zburam o perioada incat sa ramai doar pe "read only"

 

Ejti pă sistem boss!

bodybuilding nu e sport, ci un hobby. Si savarina e aliment, dar se serveste ca desert. :P

 

N-o mai da in astrofizica nucleara cuantica de calitate nemteasca si precizie elvetiana. Las-o mai moale, ca sa inteleaga toti.

Complet deacord, dar asta e rezultatul lui Ceausescu impotriva metodelor contraceptive. Unii chiar nu au nicio vina.

 

Un burlan proptit aiurea evacueaza gazele de șist mai usor, iar asta ajuta la putere ca sa poti baga maxim. Cercetatorii britanici de la un institut din Antarctica, au descoperit ca orice modificare adusa unui agregat, se considera tiuning. Iar ca sa duci guma la 4-5 de margina, ai oleaca de munca, adica performanta. Problema e cand iti raman vreo 2 dejte pana-n buză.

 

Stie sa scrie corect, iar asta e o performanta in ziua de azi. Nu te pune cu ei, ca te fac astia doi. :tempted:

 

 

Ala e un har cu care s-a nascut si pe care l-a dezvoltat in timp.

 

gata ti-ai facut si tu aparitia , de cand asteptam ... eu daca eram moderator zburam toti cioflingari care postau numai off topic. si app nu-mi spune tu mie ce inseamna sport si ce nu ! poate nu ai tu fire de par in cap [daca nu cumva esti chelios, ca na , de la atata inteligenta e posibil sa fi ] cati ani de sporturi am eu.

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca exista aceasta optiune chiar te rog sami explici si mie cum se foloseste !

 

Eu stiam ca asta cu "ignore" pe forum e capitol important la "scoala vieti"!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata ti-ai facut si tu aparitia , de cand asteptam ... eu daca eram moderator zburam toti cioflingari care postau numai off topic. si app nu-mi spune tu mie ce inseamna sport si ce nu ! poate nu ai tu fire de par in cap [daca nu cumva esti chelios, ca na , de la atata inteligenta e posibil sa fi ] cati ani de sporturi am eu.

Daca erai moderator, te-ai fi suspendat singur. mai stiu eu unu de aici care si-a dat singur warn.

cat de sport, ma port tuns scurt tare. ce sa insemne asta?

 

Trebuie sa mearga.Roaga un moderator sa te ajute,daca nu reusesti.Posibil sa fie vreo problema cu al tau cont.

Mai bine ar ruga un moderator sa-l suspende. :lol:

 

de la atata inteligenta e posibil sa fii

 

Incearca sa pui si al doilea i cand scrii

stii care e diferenta dintre i si ii in cuvinte si semificatia lor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Trebuie sa mearga.Roaga un moderator sa te ajute,daca nu reusesti.Posibil sa fie vreo problema cu al tau cont.

 

poate curata un moderator si mizeria de aici

 

cum isi face aparitia baz v8, cum incepe sa o ia la vale topicul...

» Post actualizat in 02 Dec 2014 11:56

LE: eu am o propunere, hai sa nu-l mai bagam in seama. Stiu ca e dificil (mai ales pt mine),la cat de mult abereaza si la cat de mult e pe langa subiect, dar daca respectam cu totii regula asta, o sa vorbeasca singur o perioada, sau o sa mai dea un ''up'' la vanzarea (samsareala lui) care o da aici pe forum cu 2000e, si cu 1900 pe bikeshop, si in final poate-si ia jucariile si pleaca acasa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jur ca ma faceti sa citesc zilnic topicul "Detinatori de Aprilia RSV"....si nu sunt detinator cu toate ca mi-ar placea una in garaj...

E suficient topicul sa-l urmaresti. :))

Inainte nu obisnuiam sa intru aici, dar de cand cu baiatul asta, parca s-a schimbat viata mea. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lexy, de unde ai luat banda si colierele? ma gandesc sa fac si eu asta la motoreta mea. Stima!

/index.php?/topic/662775-banda-termoizolanta-pentru-galerii/

Vezi cum calculezi...eu am luat initial 15 metrii crazand ca o sa imi ajunga...dar fasss, am mai luat inca 15 din care mai am 3 cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1: De curiozitate

2: Sper sa nu imi mai incalzeasca motorul vara in trafic.

Motorul in sine se incalzeste un pic mai tare defapt dar evacuarea nu mai emana caldura, eu aveam problema cu caldura data de evacuare pe partea dreapta, desi aveam acolo protectie termica metalica, banda pe galeria finala si folie termica de carene pe protectia aia termica, acum e mult mai bine. Cand faci toata evacuarea ... sa vezi pe ploaie cand te opresti la semnafor, ai sa faci sauna ... iese abur din banda aia de zici ca a luat foc ceva :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul in sine se incalzeste un pic mai tare defapt dar evacuarea nu mai emana caldura,

Ce am mai citit la strainezi ca cica ar rugini galeria pe sub... ceva gen:

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...