Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Adrian

Adriane tu la tastatura te pricepi formidabil , dar cu motociclismul nu ai treaba , dastia ca tine care stiu sa scrie frumos sunt destui , hai frate pe circuit la Adancata si vedem acolo daca stiu si eu saracul de mine ce inseamna ciclistica etc ... nu vreau sa-ti mai repet ce sti tu sa faci cu mobrele ... asa ca mai bine abtinete ...

 

Esti in stare sa gasesti Adancata pe googlemaps? combinatorule :)))

 

Tu chiar nu realizezi cotele de penibil pe care le atingi? nu ti-am spus-o doar eu,ci si altii.... Tu habar n-ai sa mergi pe 2 roti,decat in linie dreapta, asa ca nu mai rade de altii, si nici de accidentele cuiva, ca s-ar putea intr-o zi sa o patesti si tu, si o sa vezi ce frumos e sa rada altii de necazul tau.

 

Oricum tu esti un meltean de Bucuresti, nu am ce sa-ti cer, imi dau seama dupa cum scrii cam ce aptitudini ai ca om,ca motociclist,si-asa mai departe...

 

As pune pe cineva sa te filmeze daca te duci la Adancata, macar sa avem material de ras aici pe forum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

cred ca r_amonna s-a s-a dat cu motoretele setate diferit.

la 916 imi setase suspensia cei de la Ohlins. diferenta era imensa. nici nu-mi dadeam seama ca am motorul sub mine.

 

la ambele am setat suspensia, am un prieten detinator (si) de rsv. si cand spun suspensia setata nu ma refer la sag si in rest setarile "din manual". in plus chestia asta cu ciclistica e destul de relativa. conteaza muuult si pozitia in sa (nu ma refer la pozitionarea corecta in curbe si atat, juma' de buca, te uiti printre parbriz si oglinda din interiorul curbei, etc.), unii sunt mai inalti, altii mai scunzi, unii mai grei, altii mai usori, unii cu mainile mai lungi, altii cu ele mai scurte si tot asa. de exemplu un om cu alte dimensiuni decat ale mele su suspensiile setate cum trebuie s-ar putea sa zica despre 999 ca e mai fain pe curbe. e o chestie mai mult subiectiva, mai ales la italience despre care poti spune cate vrei (discutabil, evident) dar in orice caz, oricat de "hater" esti pe ele nu poti spune ca nu exceleaza la capitolul ciclistica. n-ai cum, pur si simplu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

sigur ca da , circuitul e ceva de vis ... eu duminica sunt acolo ...

nu am cum sa vin pana in primăvară, dar mi-ar fi plăcut sa fiu acolo.

» Post actualizat in 03 Oct 2014 13:29

R_amonna, ma faci sa caut RSV asa dau :D

Dar, cred ca tine cum ai zis si tu. De pilot si cum se "lipeşte" e ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

nu am cum sa vin pana in primăvară, dar mi-ar fi plăcut sa fiu acolo.

» Post actualizat in 03 Oct 2014 13:29

R_amonna, ma faci sa caut RSV asa dau :D

Dar, cred ca tine cum ai zis si tu. De pilot si cum se "lipeşte" e ea.

 

E un baiat in CJ cu un RSV alb, dupa ce dai o tura cu a lui,s-ar putea sa nu-ti mai placa Ducati ul tau :))

 

PS: E RSV Mille '99-'00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e tigan, sotto :))))

 

din ala cu sala/culturism, care-i da in linie dreapta pana in limitare si ucide motoarele ;)))

ai vazut tu tigan culturist ba moldoveanule ? nu stiu de ce am impresia dar tu esti mare invidios pe mine ... ia pune ma o poza cu tine si pun si eu cu mine sa ne comparam sa vedem care este mai tigan ...

» Post actualizat in 04 Oct 2014 11:10

ce rau poti fi :))

nu e rau , il roade invidia ...

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai vazut tu tigan culturist ba moldoveanule ? nu stiu de ce am impresia dar tu esti mare invidios pe mine ... ia pune ma o poza cu tine si pun si eu cu mine sa ne comparam sa vedem care este mai tigan ...

» Post actualizat in 04 Oct 2014 11:10

nu e rau , il roade invidia ...

vezi ca si eu is moldovean. uite manchatash. asta primul e la categoria 300Kg fer pe zi

 

al doilea e ca rrom, ca roman. dar daca e roman, cred ca i s-a ars temporizatorul de la solar.

 

tigan_fiare.jpgculturism-Silviu-Pop-Gherla.jpg

 

pozele comparative nu-si au rostul. Adriam are constructie "light atletic" el nu va arata a tigan nici daca-l duci la solar.

 

l.e. e posibil sa arate daca-l tii acolo peste program.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca si eu is moldovean. uite manchatash. asta primul e la categoria 300Kg fer pe zi

 

al doilea e ca rrom, ca roman. dar daca e roman, cred ca i s-a ars temporizatorul de la solar.

 

pozele comparative nu-si au rostul. Adriam are constructie "light atletic" el nu va arata a tigan nici daca-l duci la solar.

 

l.e. e posibil sa arate daca-l tii acolo peste program.

 

3 glume de nominalizat la 'bancul anului' intr-un singur post! Nu esti normal la cap omule! :10: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vinde una din ele si schimba culoarea la casa. (asta daca nu esti de etnie rroma, fiind o culoare specifi a lor)

sunt doar ironic.

ASA VEZI TU O CASA ? acolo este un garaj omule ...

» Post actualizat in 04 Oct 2014 17:45

Ce masina e?

CAMARO Z-28 SS 5.7 v8 ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ASA VEZI TU O CASA ? acolo este un garaj omule ...

» Post actualizat in 04 Oct 2014 17:45

CAMARO Z-28 SS 5.7 v8 ...

si-n stanga si-n dreapta garaj? in dreapta pare, dar in stanga arata a casa. totusi, culoare tot tiganeasca e. indiferent pe ce e data. casa, garaj, cotetul la porc, grajd.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e nu mai paria tu ca o sa pierzi draga mea ... si pana la urma hai sa vb de motoare aprilia ca daia suntem aici ...

 

Iti permiti sa faci mai mult de 500km pe an cu acel Camaro ? :)))

 

Sunt invidios ......pe capacitatea ta de a ma ''citi'' asa bine.......

pe langa acest camaro mai detin si un jaguar xjR si un audi S8 , SI DA, IMI PERMIT SA MA PLIMB CU ELE ATAT CAT AM CHEF ! , poate tu nu ai intele ca banii la mine nu sunt chiar o problema asa mare ca la tine ...

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

insa limba romana si bunul simt,sunt un adevarat challenge pt tine:))))

 

PS: XJR cred ca-i din ala,de pe vremea lui Margaret Thatcher (nu te agita, nu stii tu cine-i ea:)) ), la fel si S8, de pe vremea lui Helmut Kohl,nu ?:))

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insa limba romana si bunul simt,sunt un adevarat challenge pt tine:))))

 

PS: XJR cred ca-i din ala,de pe vremea lui Margaret Thatcher (nu te agita, nu stii tu cine-i ea:)) ), la fel si S8, de pe vremea lui Helmut Kohl,nu ? :))

 

Ala e Jaguar adevarat, nu bazaconiile recente!

post-10515-0-91752200-1412496920_thumb.jpg

Editat de Kevinn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...