Sari la conținut

V-MAX Hypermodified...


E.Z.rider
 Share

  

26 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Inainte de salonul moto de la Milano, Yamaha anunta ca a provocat trei dintre cei mai cunoscuti constructori de motociclete custom sa dea o noua personalitate unui V-MAX.

Cei trei sunt Marcus Walz (Walz Hardcore Cycles), Roland Sands (RSD) si Ludovic Lazareth (Lazareth) si reprezinta trei culturi diferite in ceea ce priveste constructia de motociclete custom. Iata cu ce au venit ei in fata publicului la EICMA.

 

Yamaha nu a facut din asta o competitie dar noi putem sa ne dam cu parerea... nu?

<object width="560" height="315"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=IqCM-lMuSIs?version=3&hl=ro_RO"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=IqCM-lMuSIs?version=3&hl=ro_RO" type="application/x-shockwave-flash" width="560" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe a lui Roland Sands am vazut-o live saptamana trecuta, e o frumusete, detaliile sunt efectiv "bestiale"!

din pacate era pusa intr-o nisa si protejata de o "balustrada" si n-am putut face nici o poza ca lumea pt ca evident erau multi atarnati de "balustrada" aia dar...

 

clar pe el il votez

 

sper sa nu fie cu suparare, doua poze de la mine:

imag0239.jpg

imag0238.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au reusit sa faca o Brutale MV din Vmax... sincer nu ma incalzeste. Linia de customizare este indreptata inspre alte motoare stock in loc sa o ia pe o directie originala. Ba bking ba MV... common people... do something original... cred ca diferenta intre noul si vechiul Hornet a fost mai breathtaking decat ce au facut mesterii cu Vmax-ul...

Si oricum nu mai e nici macar power cruiser... custom chopper ... hahahhahah

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place varianta Lazareth. Shob, corect era sa spui ca Walz a facut o Brutale din ea, ma asteptam la mai mult de la el. Sands este master-ul kitsch-urilor, de data asta la depasit Walz, golden V-Max, how gay is that? Mai smechera ar fi fost una roz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pe mine m-a dezamagit walz... customul lui e un fel de "audi aseis alb cu geamuri negre si roti de 21" dica manelist rau... cred ca n-a avut inspiratie si a aruncat ce avea prin garaj... Nothing HARDCORE :(

imi place RSD-ul foarte mult, dar parca nu e tocmai V-MAX... desi cred ca daca as fi pus sa imi fac eu max-ul meu, cam acolo m-as duce... sau poate spre confedrate Fighter cu furca girder

 

Lazareth e za shit in confruntarea asta... in general nu imi plac creatiile lui, dar de data asta... e foare curat, elegant si... Max, Veee Max :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca arta pura nu mai exista. Astea sunt evenimente de marketing. "Creatiile" trebuie sa fie in primul rand pe gustul poporului. Poporul are in general gusturi needucate. Dar acum asa se face - concursuri gen "gibonii au talent" au luat locul criticilor de specialitate, iar acum arta se apreciaza in masa. Deci si customizatorii de motociclete trebuie sa se adapteze.

Poate nu e coincidenta asemanarea cu Agusta daca scopul a fost sa fie prezentate la salonul de la Milano.

 

Acum mai conteaza si ce or fi vrut sa obtina cei de la Yamaha si ce constrangeri or fi fost - de ex. in cat timp sa fie gata.

 

Din cele 3 propuneri, cea mai reusita mi se pare a lui Ludovic Lazareth.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am votat mai demult clar pentru walz...

 

Lazareth a exagerat prizele de aer Âşi tobele, la RSD spatele fără tobe e (din punctul meu de vdere) odios... pare gol, neterminat.

 

WALZ a păstrat-o cât mai aproape de adevăr deÂşi culoarea nu e cea mai bună idee. personal aÂş fi mers pe negru fără detalii. eventual mat.

 

ciudat e să modifici o navetă spațială ca v max-ul... nu prea ai ce să-i mai faci plus că originalul e super oricum. grea misiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... nu stiu dece dar mie imi displace cumplit stilul asta de customizare... de la toate, Poate sunt eu old style, da motoristele astea scoase din benzile desenate japoneze, imi par la fel de gretoase ca manga in sine.

Seamana directia designului cu cea a Vrod-ului Muscle ... la a carui vedere era sa borasc.

dar asta este... gusturile se impart... daca e sa aleg, prefer Vmax-ului ala vechi, care ramane o legenda, iar abobinatiile astea nu surprin deloc "spiritul" lui.

Deci pin punctul meu de vedere : nici unul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... nu stiu dece dar mie imi displace cumplit stilul asta de customizare... de la toate, Poate sunt eu old style, da motoristele astea scoase din benzile desenate japoneze, imi par la fel de gretoase ca manga in sine.

Seamana directia designului cu cea a Vrod-ului Muscle ... la a carui vedere era sa borasc.

dar asta este... gusturile se impart... daca e sa aleg, prefer Vmax-ului ala vechi, care ramane o legenda, iar abobinatiile astea nu surprin deloc "spiritul" lui.

Deci pin punctul meu de vedere : nici unul!

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...