Sari la conținut

Care eÂşti meÂşter în grafică pe PC?


Vizitator VULPOIU
 Share

Postări Recomandate

Vizitator VULPOIU

Am următoarea imagine

strugure.jpg

 

Vreau să o modific: liniile negre să fie galbene iar fondul să fie transparent, sau albastru.

ÎÂşi va lua locul în colțul din stîna jos aici:

 

drapel.th.gif

 

Promit un vin bunn celui care mă ajută....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Aproape.

N-ai înțeles: strugurele vine plantat în stînga jos

Iar restul de formate nu prea-mi sunt de ajutor...

 

Uite o variantă brută, la care totusi mai am de lucru

drapel.th.gif

 

Îmi pare rău, vinul îl ia un prieten care-a fo mai iute pe mess.

Da' nu-i bai, dacă ne vedem vreodată să mă tragi de mînecă. Dau o bere ;) Mersi!

Editat de VULPOIU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

ÂŞi uite Âşi varianta finală:

steagmoto.th.gif

 

AÂşa... Âşi plecînd de la imaginea de față, gîndesc următoarele:

ÂŞtiți vreun atelier de brodat mai serios?

 

Teoretic e simplu, se ia un drapel gata făcut Âşi se brodează computerizat cu ață galbenă cele desenate.

Ca mărime, cred că undeva 70x50cm e suficient.

Editat de VULPOIU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Tarka, da, nota 10, meriți jumătate de vin! :) ÂŞtiam eu că ceva mai merge, mă gîndeam că eventual liniile mai îngroÂşate... dar aÂşa e EX-CE-LENT!

Dacă îmi spui Âşi de atelierul de broderie......... faci de unul întreg :lol:

Editat de VULPOIU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tarka, da, nota 10, meriți jumătate de vin! :) ÂŞtiam eu că ceva mai merge, mă gîndeam că eventual liniile mai îngroÂşate... dar aÂşa e EX-CE-LENT!

Dacă îmi spui Âşi de atelierul de broderie......... faci de unul întreg :lol:

 

Cre' ca nu esti informat corect asupra modalitatilor de productie.

Daca ai deja steagul si vrei sa-l "imprimi" cu imaginea strugurelui si a semnului comunist, iti trebuie oricum imaginile separate, deci ai nevoie de ce a facut Metal Heart si + imaginea cu secera si ciocanul si nu conteaza culoarea imaginii, asta se "regleaza" in ultima instanta din culoarea atei folosite.

Pe acestea le poti broda, desi daca drapelul este din saten sau ceva cu fibra sintetica, mult mai ieftin si comod este sa aplici imaginile cu folie de transfer termic. Cu siguranta gasesti la tine in oras d'aia care imprima tricouri cu tot felul de prostii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

ÂŞi hai să ne mai jucăm.... dacă tot văd că vă place

Parcă aÂşa e cam puțin... AÂş mai indrăzni să mai pun ceva pe la colțuri, însă mai mic decît cele existente

 

Deasupra strugurelui aÂş pune o cască choper foarte frumos lucrată - din păcate cam asta e ce am găsit eu:

motorcyclehelmet401.th.jpg

 

Sub siglă aÂş pune un choper, tot cam cel mai bun ce am găsit e ăsta (culmea mai Âşi seamănă cu panarama mea!)

choppermotorcyclevector.th.jpg

 

Las tot meÂşterii să-Âşi dea cu părerea... [b]cea mai bună lucrătură are voie să scrie pe galben un dicton scurt Âşi cuprinzător, la libera alegere . [/b]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersii de raspuns!Sigur sunt persoane care ar avea de pus intrebari cu reflectorul in fata.Steagul romaniei este un simblol;si are prin definitie un statut special.Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tarka, da, nota 10, meriți jumătate de vin! :) ÂŞtiam eu că ceva mai merge, mă gîndeam că eventual liniile mai îngroÂşate... dar aÂşa e EX-CE-LENT!

Dacă îmi spui Âşi de atelierul de broderie......... faci de unul întreg :lol:

Vezi aci:

 

http://www.brodez.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

În Legea Drapelului n-am găsit nici o referire despre interzicerea modificării sau completării acestuia. Ca persoană fizică îl pot arbora, Âşi nu cred că "aduc vreo ofensă" sau nu-l "tratez cu respect". Dimpotrivă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

În Legea Drapelului n-am găsit nici o referire despre interzicerea modificării sau completării acestuia.

TOTUSI, NU-S SIGUR CA-L POTI ARBORA IN PUBLIC. adica in garaj, la intruniri merge dar nu sa defilezi cu el arborat pe mobra. CRED.

 

in ce priveste conceptia grafica: nu-l mai impopotzona cu casti sau ciopere, asa cum e, cu strugurele si secera si ciocanul mi se pare foarte bine. eventual poti inlocui ciocanul cu un pahar cu picior... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

acu mi-a picat fisa: scapi de legea drapelului si orice interpretari si-l arborezi oriunde si cand vrei tu daca-i reasezi benzile colorate orizontal (asa cum si gandisera la momentul "inventarii" Romaniei, masonii aceia cu "dreptate-fratie" steagul tarii nou create) ... :burnout:

 

 

astfel, ce-o sa ai tu nu e drapelu` oficial al romaniei. deci nu mai poti fi acuzat de nesocotirea lui daca il redesenezi. atentie insa cu secera si ciocanu` - e o lege ce interzice arborarea in public a insemnelor totalitare, inclusiv cele comuniste (aia de-a incalcat-o si primaru` derbedeu Mazare cand s-a costumat in ofiter german). poti inlocui cu o stea sau sa modifici ceva la secera sau la ciocan.

post-67793-0-80265100-1324127450_thumb.jpg

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Părerea mea e că deja discuția s-a dus spre alte tărîmuri, destul de îndepărtate zic eu.

 

skvj, eÂşti cel mai aproape de mine. Ai idee Âşi cam cît m-ar costa la dimensiunile de 70x50 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

ÂŞi hai să ne mai jucăm.... dacă tot văd că vă place

Parcă aÂşa e cam puțin... AÂş mai indrăzni să mai pun ceva pe la colțuri, însă mai mic decît cele existente

 

Deasupra strugurelui aÂş pune o cască choper foarte frumos lucrată - din păcate cam asta e ce am găsit eu:

motorcyclehelmet401.th.jpg

 

Sub siglă aÂş pune un choper, tot cam cel mai bun ce am găsit e ăsta (culmea mai Âşi seamănă cu panarama mea!)

choppermotorcyclevector.th.jpg

 

Las tot meÂşterii să-Âşi dea cu părerea... [b]cea mai bună lucrătură are voie să scrie pe galben un dicton scurt Âşi cuprinzător, la libera alegere . [/b]

pe drapel pune casca cu chipul lui Ceausescu, ese ceva super comunist.ura :clap: ura :clap: :clap:

 

:-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...