Sari la conținut

Iarna....februarie 2012


ioneld
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

O boală cruntă mă ține în pat de sâmbătă noaptea; a dat cufureala-n mine și totuși, mintea e vioaie.

După ani de cercetări teoretice și experimente practice, am finalizat un Procedeu și o Instalație High Definition pentru hrănirea vrăbiilor pe timp de iarnă grea.

 

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Cluj nu era mare zapada. Alaltaieri am curatat acoperisul de la garaj , am dat jos zapada sa pot dormii mai linistit .Aveam 38cm de zapada pe acoperis. Pun si eu cateva poze cu inceputul ninsorii si cu animalele mele care zilnic vin la micul dejun si cina :drink:

tn_aae75e925a6b968946f9ce4ad2d567a3.jpg

tn_13c0dcff6c574b1e6eaf11fdd20ab0b1.jpg

tn_8525399f18eeb37f2c13a7f037490193.jpg

tn_66e764b79cff471e4e6575934d32ba5b.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observati piticul de pe fintina din prima poza?

Da, parcă i-ar cântă o serenadă prelungitorului. Ce uscat e la mata în curte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, parcă i-ar cântă o serenadă prelungitorului. Ce uscat e la mata în curte!

Io cred ca mai degraba vrea sa bage ciocanul in priza sa se incalzeasca un pic :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti amindoi dreptate, dar fintina ati vazut-o?!

Si la mine este uscat in curte si pe ulita fiindca am dat zilnic zapada cu lopata incepind cu ora 05.00 si pina la 23.00 cind a fost cazul! Sa vezi dureri de coloana acum! :blink:

Ce-i drept, am avut de multe ori si ajutoare, pe fratello sau (si) pe @sarpe, dar asta nu m-a scutit de corvoada!

Mi-a parut rau de ciine si de gaini, ca ne invadase neaua! Si Jawa acum nici nu se mai vede, trebuie s-o caut cu magnetul prin mormanul de zapada!

post-2215-0-49334500-1329659841_thumb.jpg

post-2215-0-29719400-1329659922_thumb.jpg

post-2215-0-79401400-1329660040_thumb.jpg

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti amindoi dreptate, dar fintina ati vazut-o?!

Si la mine este uscat in curte si pe ulita fiindca am dat zilnic zapada cu lopata incepind cu ora 05.00 si pina la 23.00 cind a fost cazul! Sa vezi dureri de coloana acum! :blink:

Ce-i drept, am avut de multe ori si ajutoare, pe fratello sau (si) pe @sarpe, dar asta nu m-a scutit de corvoada!

Mi-a parut rau de ciine si de gaini, ca ne invadase neaua! Si Jawa acum nici nu se mai vede, trebuie s-o caut cu magnetul prin mormanul de zapada!

Ai dat cu foenul prin curte de este asa de uscat ? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Nenea Ivan... frumos Oltcitu' cu setul de Faberplast pe el ;) n-a găsit totuÂşi Âşi o mînă de vopsea Âşi niÂşte aripioare inferioare de buclier ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti amindoi dreptate, dar fintina ati vazut-o?!

Si la mine este uscat in curte si pe ulita fiindca am dat zilnic zapada cu lopata incepind cu ora 05.00 si pina la 23.00 cind a fost cazul! Sa vezi dureri de coloana acum! :blink:

Ce-i drept, am avut de multe ori si ajutoare, pe fratello sau (si) pe @sarpe, dar asta nu m-a scutit de corvoada!

Mi-a parut rau de ciine si de gaini, ca ne invadase neaua! Si Jawa acum nici nu se mai vede, trebuie s-o caut cu magnetul prin mormanul de zapada!

Foarte tare cutia postala unchiule, concurezi cu IonelD, dar a lui e mai "la subiect"!

Stima! :ok:

Iar din seria "vinul si urmarile lui" sau unde poate duce dorul de calarit motoru' pun si eu fo 2 poze nu chiar de fala, da' ce sa ma fac, asta sunt! :blbl:

post-56732-0-63531300-1329687872_thumb.jpg

post-56732-0-66621800-1329687918_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar din seria "vinul si urmarile lui" [...]

 

 

Nelutu_Jedi_jpg4.jpg

Editat de AdrianS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Vulpoiule draga, Oltcit-ul este tractorul familiei, cu el caram toate cele prin batatura, este copie dupa Saviem, sau Raba...si nu mai este nevoie de vreo investitie in el ca sa-si faca treaba. Probabil in viitor il vom pune pe post de bibelou pe vreun morman de pamint, fiindca la "rabla" nu-l dam! Si daca nimeni n-ar da pe un asa exemplar nici 1000 lei, la ce bun sa investim in el?!

@micri...Nelutule, am facut si io pirtie imbracat numai in chiloti, numa' ca pe mine n-a avut cine sa ma pozeze, fiindca sotia a fost prin spital pina acum citeva zile...deh, batrinetile!...Iar fratello fiind in concediu pina la primavara, are program de muieri gravide, se trezeste mai tirziu, iar io trebuie sa termin pirtia pina la ora 06,30 ca sa ajung la munca! Asa ca... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand batea viscolul mai tare, eu si vecinul meu, amator de "senzatzii tari" ca si mine, citeam niste tzuica fiarta la botu' calului!

AdrianS, multzumesc pentru punerea in scena a adevaratei mele fetze... da, ala de respira greu(de grasan) eram tatsu.. lu' fimeu! :laugh: Chiar tre sa recunosc ca sunt fan inrait al STAR WARS si detzin toate cele 6 partzi pe care le revad cu patima ori de cate ori am ocazia!! Apropos, asta seara fiind iar in garaj la botu' calului (niprei) cu acelasi vecin am decis sa-i dau o carja Natashei, si auzind-o, am capatat asa un dor de ducaaaa...

Maine sunt decis sa ies la o tura, chiar fara sa activez motoarele superluminice :rock:

post-56732-0-15327000-1329770322_thumb.jpg

post-56732-0-33116300-1329770409_thumb.jpg

post-56732-0-33932000-1329770443_thumb.jpg

post-56732-0-01159500-1329770481_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper din tot sufletul să-ncapi într-un R2-D2! Dacă nu, mă gândeam să reluăm rolul lui Jabba the Hutt sau al simpaticului Boss Nass :P. Eu unul aÂş prefera să faci Âşi un cameo "in personam" călare pe MZ (cu vestă reflectorizantă cu tot) prin fundal pe lângă Darth Neluțu taman când se-ncinge bătaia la sol mai tare! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nelutu_Jedi_jpg4.jpg

...n-am mai fost cooptat demult intr-o distributie , mai ales din lipsa unui scenariu mai de Doamne ajuta....Asa ca am preferat sa raman spectator...poate si din pricina inflatiei de figuranti care bantuie...

Poate, poate o iesi ceva improvizatie cu Berchezu si Kilometru.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Adi,vesta lui Feri a ramas la mine de cand am facut traseul Cluj-Targoviste cu @AndreiD.(avem dovada video

)La cat am tremurat noi atunci pe drum calare pe MILKA,vesta a fost binevenita spun asta din experienta! :cheers: Editat de marian zcm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Ce bre, acu' vă e prea cald?

 

Las' că acuÂş vine iar>!

 

 

Parcă era mai bine decât acum. Pe căldura asta nu mai pot merge cu motocicleta, din cauza asfaltului care radiază căldură la maxim. Doar cu mașina, dublu climatronic etc.

Și-acum, câteva "Amintiri din iarnă".

 

/index.php?/topic/159123-mz/page__view__findpost__p__3055026

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...