Sari la conținut

De pe la altii


Krasnik
 Share

Postări Recomandate

ce bou...

 

dar totusi exista frane pe lumea asta... am trecut prin exact aceeasi situatie... am franat. tare, cu fata cu spatele cu fana de motor... mai ca nu am pus si calcaiele jos... dar am oprit... naspa fazele astea, insa era trecere, oricum trebuiau sa o moaie un pic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur exista doar ca pana acum nu s-a nimerit ca 2 motociclisti sa aiba ghinion in acelasi timp si sa mearga unul in spatele celuilalt cand vre-un "destept" cu o conserva face o manevra de genu...accidentul de acolo nu e cu nimic diferit cu ce se intampla si pe meleagurile noastre. :disappointed: :moron:   

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu vreau eu sa fiu moralist, dar la faza asta, in afara ca a fandat un pic prea mult dreapta, cu ce a gresit taximetristul.

 

Avea voie sa faca stanga si chiar sa si intoarca (vezi ala care intoarce chiar in fata)

 

A semnalizat, si aia cu scutere/motoare au incercat sa-l depaseasca prin stanga in loc sa franeze si sa o ia frumos pe dreapta dupa ce incepea manevra.

 

Cred ca vina principala e a scuteristilor.

 

Start la aruncat cu pietre. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu vreau eu sa fiu moralist, dar la faza asta, in afara ca a fandat un pic prea mult dreapta, cu ce a gresit taximetristul.

 

Avea voie sa faca stanga si chiar sa si intoarca (vezi ala care intoarce chiar in fata)

 

A semnalizat, si aia cu scutere/motoare au incercat sa-l depaseasca prin stanga in loc sa franeze si sa o ia frumos pe dreapta dupa ce incepea manevra.

 

Cred ca vina principala e a scuteristilor.

 

Start la aruncat cu pietre. :)

 

Pai aia 2 se uitau in oglinzi la tanti care trece prin dreapta :)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu vreau eu sa fiu moralist, dar la faza asta, in afara ca a fandat un pic prea mult dreapta, cu ce a gresit taximetristul.

 

Avea voie sa faca stanga si chiar sa si intoarca (vezi ala care intoarce chiar in fata)

 

A semnalizat, si aia cu scutere/motoare au incercat sa-l depaseasca prin stanga in loc sa franeze si sa o ia frumos pe dreapta dupa ce incepea manevra.

 

Cred ca vina principala e a scuteristilor.

 

Start la aruncat cu pietre. :)

Corect !! ce dreacu cautau sa-l depaseasca??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culpa comuna...ambele manevre, respectiv virajul taximetristului si intentia de depasire a motoscuteristilor, s-au efectuat pe marcajul pietonal.E doar o parere.Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culpa comuna...ambele manevre, respectiv virajul taximetristului si intentia de depasire a motoscuteristilor, s-au efectuat pe marcajul pietonal.E doar o parere.Bafta!

sau facut pe marcajul pietonal, dar daca te uiti este o intersectie prost semnalizata(lipsa semafoarelor). uitate ca este marcaj spre stanga, si scuterila era foarte bine daca se dadea pe banda din mijloc,(desi banda 3 era si pt inainte, dar stii ca e cel mai safe pe aia din mijloc pt mersu inainte) iar amiaza ala de taximetrist nu trebuia sa faca acea bucla dupa cum vezi, de parca era cu camionu si nici semnalul nu il da la timp ci in ultima faza.

 

uitate bine ca scuteristii nu depasesc, ci boul ala face dreapta si apoi stanga.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in afara de faptul ca taxiul a virat in larg (ca si cu camionul cum se zice), nu ii vad vina.

marcajele de pe jos ii dau voie sa vireze stanga in intersectie, a semnalizat, stopurile ii merg, a incetinit corect nu a rupt frana, in schimb scuteristii aveau ceva viteza.

avand in vedere situatia, masina pe banda 3 incetinita foarte mult, autobuz pe dreapta care pleaca din statie....baietii aia doi au cam cautat-o.

iar taximetristul eu cred ca s-a razgandit nu ca a luat curba in larg. nu prea am reusit sa vad daca semnaliza stanga cand a intrat in cadru si a virat un pic dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in afara de faptul ca taxiul a virat in larg (ca si cu camionul cum se zice), nu ii vad vina.

marcajele de pe jos ii dau voie sa vireze stanga in intersectie, a semnalizat, stopurile ii merg, a incetinit corect nu a rupt frana, in schimb scuteristii aveau ceva viteza.

avand in vedere situatia, masina pe banda 3 incetinita foarte mult, autobuz pe dreapta care pleaca din statie....baietii aia doi au cam cautat-o.

iar taximetristul eu cred ca s-a razgandit nu ca a luat curba in larg. nu prea am reusit sa vad daca semnaliza stanga cand a intrat in cadru si a virat un pic dreapta.

te contrazic. am dat filmul cadru cu cadru. toti circula regulamentar pana in momentul in care taxiul face acea bucla, de pe banda 3 pe banda doi si vireaza stanga(cu siguranta scopul era sa intoarca de a facut bucla) semnalizeaza in ultimul moment(fii atent la semnale) scuteristii circulau regulamentar deoarece era banda 3 care era marcata cu insemnele de incadrare pt la stanga sau inainte. ei nu au depasit absolut nimic ci au continuat pe directia lor de mers. taxiul prin bucla facuta lea luat fata. banuiesc ca lipsa semafoarelor de acolo si-a spus cuvantul. dar pana la urma cum a zis mai sus, la ei nu e o problema ca is multi si incurca. nu se cunoaste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-am zis ca nu am vazut bine cu semnalul ce si cum. nu stau sa rulez cadru cu cadru sa vad prostioare dastea. s-a intamplat...asta e.

nu eu am zis ca au vrut sa depaseasca. nici eu nu cred asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...