Sari la conținut

Politist pe motor, lovit pe Magheru


UncleFester
 Share

Postări Recomandate

A fost la emisiunea rutiera de pe TVR 1 ... rezumat: coada la intrarea in sensul giratoriu de la Universitate (venind dinspre ASE); politistul pe motor iese din coloana, si incepe sa mearga pe langa - mergea practic pe linia dubla continua; o Skoda (Felicia, cred) iese din coloana, calcand marcajul si indreptandu-se spre un loc liber de parcare in fata Teatrului National. Motocicleta e lovita in spate, politistul se dezechilibreaza, dar nu cade (bravo lui), dar trage un pumn de necaz in ghidon.

 

Daca si lor li se-ntampla ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut faza. Soferul, banuind ca nimic nu poate sa-i vina din spate (cu exceptia unui motor care vine pe ax) a intors (firesc) pe dunga continua.

"Greseala" a fost a politistului ca nu a anticipat. Daca asi fi la circulatie pe BMW cred ca si merge numai cu farul aprins si sirena pusa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Să-i ia gaia pe poliţiştii cu motoare :lol: !

 

Oricâte ar face, parcă nu-ţi vine să-i.....fiindcă e clar că şi ei au o ciupeală! În plus, de câteva ori mi-a venit să mă opresc cu motoru' lângă un Beemer de-al lor, să-l văd de aproape, dar mi-era că mă vede lumea :D :D :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de cate ori ii vad opriti pe la intersectii ii intreb de sanatate, si oricum am vazut destui tineri. Unul chiar m-a lasat sa ma sui pe mobra lui, sa fac o poza cu niste prieteni...:D

 

talk about the good guys...

 

dar si ei conduc cam aiurea, in multe situatii. de fapt asa fac majoritatea. pe doar cativa i-am vazut ca aveau super control si echilibru pe 2 roti.

 

ma rog, bine ca nu a patit gaboru nimica, sa mai apuce sa ne mai dea cateva amenzi. :evilgrin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amenda si-a luat-o evident tipul cu Skoda (au filmat si cand il intreba nervos politistul daca stie ce greseala a facut :D).

 

Tinand cont ca nu e primul caz de motocicleta lovita apartinand politiei, poate din partea lor sa vina prima initiativa oficiala in sensul constientizarii celorlalti soferi. Ma gandesc c-ar putea face si ei un spot in stilul celor cu "Purtati centura de siguranta" si "Antialcool".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am vazut un accident mai naspa cu un gabor pe motor:

Mergea pe Lascar Catargiu de la Romana la Victoriei si gaboru a intrat intr-un Laguna din spate .Vina era evident a politistului.Insa ce e interersant e ca pe rezevor la BMW-ul alb se vedeau picaturi de sange.

 

Pe urma am vazut ca gaborii poarta casti din alea shmecere (cu fatza escamotabila).Si de obicei stau cu ele ridicate....Aviz amatorilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naspa faza

bine ca nu a patit nimic....personal...nu prea ii agreez pe politisti (stiind ca sunt multi corupti)....dar nu-s toti "plecati"....pana la urma....sunt tot oameni si ei...deci...ma bucur ca nu a patit nimic omu' :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( Mhei radicalule :ph34r: , ai uitat că trebuie jupuiţi de vii şi doctorii corupţi, că de răul lor este economia în vrie, mafioţii :( mamii lor :( !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici politisti nu sunt feriti de conservarii care nu se uita nici in stanga nici in dreapta si mai taie si linia continua.

Dar nici politistul nu cred ca putea face prea mare scandal pentru ca nici el nu prea avea sa caute acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe urma am vazut ca gaborii poarta casti din alea shmecere (cu fatza escamotabila).Si de obicei stau cu ele ridicate....Aviz amatorilor.

Eu prin Cluj am vazut de mai multe ori un politist (cred ca acelasi) pe motor fara casca. Purta numai o basca alba :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ph34r: Apropo de echilibrul politistilor... Eram pe la Udriste si la un moment dat din parcul lor de masini iese unul calare pe un BMW (abia ajungea cu picioarele pe pamant ). Incetineste sa se asigure, dupa care da sa plece..... dar nu mai apuca ..... schiteaza un stanga dreapta cu ghidonu .... si Bang da cu el de pamant.

Ceva de genu : "a cazut ca prostu din picioare".

 

Saracu....... motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba mai terminatzi cu"gaborii e coruptzi"  vreau sa il vad si io pa  ala caruia nu ii convine sa de a o spaga in loc sa plateasca o amenda ....sunt si ei oameni ca si noi

ai dreptate...si eu prefer sa dau o atentie daca se poate in locul amenzii, dar cand e aproape sa se lase cu accident (cum a patit Zahei)nu te apuca spumele ca atarna la spaga?

hai sa lasam spaga pt. lucruri care nu sunt grave...daca ar intelege si ei lucrul asta poate nu s-ar mai spune ca sunt corupti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...