Sari la conținut

PROGRAM INTRUNIRI MOTO 2012 CALENDAR UCMR - comentarii


JustMe_DF
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

poate cineva sa-mi spuna daca exista la noi in tara un club moto unde se asculta si alt gen de muzica (house ; r'n'b etc ,fara manele) decat rock. Mi-ar placea sa fac parte dintr-un club de genul asta sau macar sa ma duc la intruniri organizate unde se asculta si alceva. N-am nimic impotriva muzicii rock am prieteni care asculta genul asta de muzica, dar mie imi place mai mult muzica house si r'n'b

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate cineva sa-mi spuna daca exista la noi in tara un club moto unde se asculta si alt gen de muzica (house ; r'n'b etc ,fara manele) decat rock. Mi-ar placea sa fac parte dintr-un club de genul asta sau macar sa ma duc la intruniri organizate unde se asculta si alceva. N-am nimic impotriva muzicii rock am prieteni care asculta genul asta de muzica, dar mie imi place mai mult muzica house si r'n'b

Da ! Se numeste Bamboo :crack: ! House ?!!... e cumva vorba de "bum, bum" care se repeta la nesfarsit o noapte intreaga ??? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piesa! ... mai-mai-mai ce program al intrunirilor anul asta! ... "mati" dat pe spate!

Sper ca, macar anul asta, sa apara si Bucuresti pe lista.

In rest ... noroc pentru sud ca sunt multe petreceri la bulgari!

 

Sa fiti iubiti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ! Se numeste Bamboo :crack: ! House ?!!... e cumva vorba de "bum, bum" care se repeta la nesfarsit o noapte intreaga ??? :bounce:

 

Dar la Campina nimic? Muscelul a tacut? poate faceti ceva cand e si festivalul de jazz rock... L-ati ajuta si pe Briciu asa. Nu?

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrunire la Nandru, Hunedoara anul asta, ceva ? :D

 

edit:

--- 15-17 iunie , Intalnirea ,, Charpathian's soft enduro meeting '' , In munti Sureanu , locatia ,, La Carari '' - 50 km de Sebes si 30 km de pe Transalpina ( organizator : Achimoto.ro )

Editat de mexykanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am incercat sa ma prezint pe la vreo 2-3 intruniri de astea anu' trecut

dar am ramas cu un gust ... cel putin amar !!

muzica ... ungureasca

discutii ... in ungureste

grupuri - grupulete ...

m-am simtit ... stingher si am plecta , asa cum face orice musca ce a cazut in lapte

e drept ca am fost - totusi - placut impresionat de intrunirea de la Targu-secuiesc

s-a vorbit bilingv

muzica inernationala

poate ca a fost prea pretentioasa - poate de aia si mi-a lasat o mai buna impresie (nici nu prea am avut criterii de comparatie - era prima mea prezenta !! ), dar atmosfera destul de ok

la urmatoarele ...

mai bine stau pe drumuri

asteptam si eu, ca si altii se pare, mai multe intruniri in zone ... istorice, vorbtoare de limba romana

daca nu, asta e

in rest

sa vina odata caldura ca mi-e dor de asfalt

sanatate

:friends:

 

scuze

am vrut sa spun ca NU A FOST PREA PRETENTIOASA !!

:cheers:

 

la targu-secuiesc,

:ok:

 

sa nu fiu inteles gresit ...

dar chiar nu pricep boaba de maghiara !!

...

ar trebui sa se anunte lucrurile astea :

- intrunirea motociclistilor vorbitori de limba maghiara

- intrunirea motociclistilor romani

- intrunire generala

:bigstar:

am ami platit si intrare ..

:baldy:

ce mult am vorbit ...

o zi faina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am incercat sa ma prezint pe la vreo 2-3 intruniri de astea anu' trecut

dar am ramas cu un gust ... cel putin amar !!

muzica ... ungureasca

discutii ... in ungureste

grupuri - grupulete ...

m-am simtit ... stingher si am plecta , asa cum face orice musca ce a cazut in lapte

e drept ca am fost - totusi - placut impresionat de intrunirea de la Targu-secuiesc

s-a vorbit bilingv

muzica inernationala

poate ca a fost prea pretentioasa - poate de aia si mi-a lasat o mai buna impresie (nici nu prea am avut criterii de comparatie - era prima mea prezenta !! ), dar atmosfera destul de ok

la urmatoarele ...

mai bine stau pe drumuri

asteptam si eu, ca si altii se pare, mai multe intruniri in zone ... istorice, vorbtoare de limba romana

daca nu, asta e

in rest

sa vina odata caldura ca mi-e dor de asfalt

sanatate

:friends:

 

scuze

am vrut sa spun ca NU A FOST PREA PRETENTIOASA !!

:cheers:

 

la targu-secuiesc,

:ok:

 

sa nu fiu inteles gresit ...

dar chiar nu pricep boaba de maghiara !!

...

ar trebui sa se anunte lucrurile astea :

- intrunirea motociclistilor vorbitori de limba maghiara

- intrunirea motociclistilor romani

- intrunire generala

:bigstar:

am ami platit si intrare ..

:baldy:

ce mult am vorbit ...

o zi faina

 

Poate daca ai merge si la intruniri care se tin in alte zone ai auzi vorbind si romaneste ..

De curiozitate .. in afara de TG Secuiesc, care sunt celalalte intruniri ?

 

Edit .. nu trebuie sa se mentioneze nicaieri ce limba se vorbeste .. putin bun simt si cunostinte de geografie .. daca esti intr-un tinut cu populatie predominant maghiara la ce te astepti ?

Offtopic .. eu maghiar estem si vorbit romaneste, tu roman estem .. de ce nu vorbit ungureste ? eu vorbit si alte limbi pt ca placut la mine si util este sa fi cult si sa stie multe .. tu nu cult ?

Editat de Smeagol
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca bati campii, stimate smeagol

1. nu in numaru' de limbi sta cultura - si pot sa-ti demonstrez asta oricand si oricum

2. nu in limba maghiara sta cultura ( nu stiam ca e de circulatie internationala !! )

3. te bagi intr-o discutie generala cu un ton personal si afectat

eu am precizat ca nu ma deranjeaza ca se intrunesc secuii

din contra, e super ok

ma deranjeaza ca nu se anunta unde este numai pentru ei

ca odata ce TOTUL se desfasoara in limba aia ...

nu sunt obligat sa merg , si asta e adevarat

asa e

spui de zone ..

si asta e ok

eu am mers in Romania si ma asteptam - din respect pentru ceilalti participanti - ...

sau lasa

intram intr-o discutie si polemica nationalista si nu ma intereseaza asta

ps: daca crezi ca bat campii, de ce te alaturi ? nu tie m-am adresat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrunire la Nandru, Hunedoara anul asta, ceva ? :D

 

edit:

--- 15-17 iunie , Intalnirea ,, Charpathian's soft enduro meeting '' , In munti Sureanu , locatia ,, La Carari '' - 50 km de Sebes si 30 km de pe Transalpina ( organizator : Achimoto.ro )

 

 

 

Mexykanu , intalnirea de la Nandru - Hunedoara de care spui tu organizata de clubul FREE BIKERS HUNEDOARA , va fi anuntata in curand , cand toate detaliile vor fi batute in cuie !

 

 

--- Intalnirea pentru motociclete SOFT ENDURO , din data de 15 - 17 iunie -- CARPATHIAN'S SOFT ENDURO MEETING este alta intalnire organizata de magazinul Moto Online ACHIMOTO.RO .

 

 

 

 

Te astept la ambele !!! Berile le dau eu !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Offtopic .. eu maghiar estem si vorbit romaneste, tu roman estem .. de ce nu vorbit ungureste ? eu vorbit si alte limbi pt ca placut la mine si util este sa fi cult si sa stie multe .. tu nu cult ?

 

Tu esti maghiar in Romania si vorbesti romaneste.

Noi suntem romani in Romania si vorbim romaneste.

Adica toti locuitorii Romaniei vorbesc romaneste.

Asa ca lucrurile sunt asa cum trebuie si este normal sa fie.

 

De ce s-ar stradui cineva sa invete limba unei tari oarecare, limba care nici macar nu este de circulatie internationala, daca omul nu locuieste acolo sau nu are nicio tangenta cu tara respectiva?!

Ca sa vezi pana unde duce absurdul...

Astept ziua in care ungurii vor spune: "S-a numit Austro-Ungaria! Toti austriecii sa stie ungureste!".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cred ca bati campii, stimate smeagol

1. nu in numaru' de limbi sta cultura - si pot sa-ti demonstrez asta oricand si oricum

2. nu in limba maghiara sta cultura ( nu stiam ca e de circulatie internationala !! )

3. te bagi intr-o discutie generala cu un ton personal si afectat

eu am precizat ca nu ma deranjeaza ca se intrunesc secuii

din contra, e super ok

ma deranjeaza ca nu se anunta unde este numai pentru ei

ca odata ce TOTUL se desfasoara in limba aia ...

nu sunt obligat sa merg , si asta e adevarat

asa e

spui de zone ..

si asta e ok

eu am mers in Romania si ma asteptam - din respect pentru ceilalti participanti - ...

sau lasa

intram intr-o discutie si polemica nationalista si nu ma intereseaza asta

ps: daca crezi ca bat campii, de ce te alaturi ? nu tie m-am adresat

 

Membrii clubului SOIMII NEMTENI - Tg. Neamt au placerea de a va invita in perioada 3-5 august 2012 la a IV-a editie a PETRECERII "SOIMII NEMTENI".<br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(238, 242, 247); ">Pentru anul 2012 avem doua modoficari in comparatie cu editiile anterioare. Prima este data organizarii, am ales sa o facem cu o luna mai devreme decat pana acum pentru a prinde atat sezonul moto in plin cat si perioada concediilor. A doua schimbare este locatia. Din mai multe motive, pentru anul acesta am ales pensiunea "LA STRUTI", un loc drag noua unde am organizat multe chefuri, aniversari si nenumarate mese copioase. Multi prieteni motociclisti cunosc deja pensiunea participand la chefuri cu noi. Pentru cei ce nu o cunosc vom pune o harta la dispozitie, locatia este la intrarea in Tg. Neamt dinspre Cristesti-Pascani pe dreapta, plus inca un km de la drumul national. Cateva avantaje ale noii pensiuni ar fi: spatiu pentru off-road aproape nelimitat, lipsa vecinilor apropiati care ar putea fi deranjati de zgomotul motoarelor si a muzicii, curte interioara foarte generoasa, cort de 400 mp, teren de tenis, minifotbal, pentru copii (si pt oraseni :laugh:) ferma de animale si pasari, si multe altele...<br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(238, 242, 247); ">Ceea ce nu difera de anii trecuti este voia buna, cheful de distractie, FASOLEA CU CIOLAN, palinca, berea,mancarea buna, muzica rock, folk, concursuri, foc de tabara si tot ceea ce tine de o petrecere haiduceasca.<br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(238, 242, 247); ">Ca de fiecare data intrarea motociclistilor si a pasagerilor este GRATUITA, la fel ca si palinca de bun-venit.<br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(238, 242, 247); ">Aceasta petrecere este un eveniment in care noi, putinii membri, investim financiar si emotional, de aceea ne dorim si sprijinul dumneavoastra pentru buna lui desfasurare, prin simpla respectare a conditiilor impuse de organizatori.<br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(238, 242, 247); ">Pentru cei interesati atasez linkurile cu pozele din anii trecuti: <br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(238, 242, 247); ">- poze 2009: http://www.motocicli...eptembrie-2009/<br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(238, 242, 247); ">- poze 2010: http://www.motocicli...ni-editia-2010/<br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(238, 242, 247); ">- poze 2011: http://www.motocicli...ni-mc-tg-neamt/<br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(238, 242, 247); ">- multe alte poze si informatii pe topicurile noastre de pe jud Neamt: http://www.motocicli...orum/150-neamt/<br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(238, 242, 247); ">In scopul unei informari cat mai bune nu ezitati sa ne adresati intrebari si in viitorul apropiat vom reveni cu raspunsuri si telefoane de contact.<br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(238, 242, 247); ">Pana atunci sa ne vedem sanatosi la celelalte intruniri in tara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Da ! Se numeste Bamboo :crack: ! House ?!!... e cumva vorba de "bum, bum" care se repeta la nesfarsit o noapte intreaga ??? :bounce:

 

 

da da,genu ala de muzica e...cica house...baga basii aia la nesfarsit,pina iti sar creierii si pe deasupra nu iti dai seama cand se trece de la o piesa la alta deoarece bubuitul ala nenorocit e prezent mereu

 

 

--- Intalnirea pentru motociclete SOFT ENDURO , din data de 15 - 17 iunie -- CARPATHIAN'S SOFT ENDURO MEETING este alta intalnire organizata de magazinul Moto Online ACHIMOTO.RO

 

 

unde se pot gasi detalii,suna interesant si ma gandesc sa particip si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde se pot gasi detalii,suna interesant si ma gandesc sa particip si eu

Salut,

 

Pe pagina anterioara este scrisa data si locatia:

 

--- 15-17 iunie , Intalnirea ,, Charpathian's soft enduro meeting '' , In munti Sureanu , locatia ,, La Carari '' - 50 km de Sebes si 30 km de pe Transalpina ( organizator : Achimoto.ro )

 

Mai multe informatii iti poate da ACHIMOTO.

 

Numai bine!

Editat de mexykanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

24-26 august, Arges (Pitesti) - RoadWolves PARTY. Revenim cu detalii.

Hai ca ma speriasi! Intrati si voi in randul lumii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi! Acuma 18-19 mai e organizat de Independent Eagles MC din Odorheiul Secuiesc.

 

Ahoi! A fost misto. Asteptam cu interes reuniunea de la Gheorghieni :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...