Sari la conținut

rulmenti


Postări Recomandate

hai sa facem un topic cu firme care vand rulmenti si care pe site-uri chiar au un motor de cautare care sa mearga dupa dimensiuni/cod. eu unul nu stiu asa ca incepeti voi.

 

de exemplu eu caut 32907 (jr-3) de cateva ore si n-am gasit decat pe un site unde la stoc scria "4" si la pret "contacteaza-ne". ce rahat o fi asa de secret la pret nu stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de exemplu eu caut 32907 (jr-3) de cateva ore si n-am gasit decat pe un site unde la stoc scria "4" si la pret "contacteaza-ne". ce rahat o fi asa de secret la pret nu stiu.

E simplu. Sunt mii de cote si nu se apuca baietii sa importe de pe site-ul skf de exemplu pretul. Si atunci, pe tine te intereseaza rulemntul x*y*z, ii suni, ei se uita cu cat il cumpara, inmultesc cu 4342324524 si iti comunica pretul mai departe ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum e la alti producatori, dar la Suzuki in microfise (cmsnl.com, ronayers.com etc) sint date si dimensiunile rulmentilor. diametru interior/exterior si grosime. comunici la firma comercializatoare alea si o sa-ti zica "buni, asa si-asa sau chinezesti?" tu o sa zici "Timken sau SKF" si cam asta-i.

in Iasi exista Ghezaco, poate trimit si in alte orase dar cu siguranta gasesti si local.

 

de exemplu eu caut 32907 (jr-3) de cateva ore si n-am gasit decat pe un site unde la stoc scria "4" si la pret "contacteaza-ne". ce rahat o fi asa de secret la pret nu stiu.

point: when all else fails, try English:

http://www.srg-bearings.com/KOYO/KOYO32907/

diam. interior 35

diam. ext. 55

grosime 14

 

cautare "32907 bearing dimensions"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa spun din prima, dupa dimensiuni am gasit seria! :) dar site-urile din romania sunt... vai mama lor. timken, skf, koyo, fag, nu conteaza ce. doar ok sa fie :)

 

in gl sunt 2 reprezentante, recunosc ca n-am fost inca acolo. dar oricum am o comanda mai mare de rulmenti de facut (printre care si astia pe care nu-i gasesc usor, restul se gasesc din 2 click-uri) si in functie de oferta o sa iau de unde e mai ieftin. din principiu. nu de putine ori am gasit mai ieftin prin afara/in restul tarii, cu tot cu transport decat local...

 

na ca am mai gasit un site, evident tot fara pret. inca un mail de dat :)

http://www.rulmentionline.ro/rulment-32907-KOYO-1283765.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa facem un topic cu firme care vand rulmenti si care pe site-uri chiar au un motor de cautare care sa mearga dupa dimensiuni/cod. eu unul nu stiu asa ca incepeti voi.

 

de exemplu eu caut 32907 (jr-3) de cateva ore si n-am gasit decat pe un site unde la stoc scria "4" si la pret "contacteaza-ne". ce rahat o fi asa de secret la pret nu stiu.

 

In galati e reprezentanta koyo parca, e mai simplu sa mergi la magazin sa intrebi ... sunt mii de rulmenti nu sta nimeni sa isi faca stoc de rulmenti cu cate 1-2 din fiecare si mai ales sa faca o baza de date cu asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In galati e reprezentanta koyo parca, e mai simplu sa mergi la magazin sa intrebi ... sunt mii de rulmenti nu sta nimeni sa isi faca stoc de rulmenti cu cate 1-2 din fiecare si mai ales sa faca o baza de date cu asa ceva.

 

 

este depozitul de rulmenti. am fost azi si am gasit (pe comanda, imi vin in 2 zile). lenea asta ce face din om. pentru cei care nu s-au prins este vorba despre niste rulmenti care merg la jug. m-au costat 60 de lei ambele perechi, nemtesti, fag. decat 30 de euro plus ~20 si asteptat 1-2 saptamani de pe louis, polo, wemoto si alte site-uri de genul sau decat 200-200 si un pic de lei din romania de la magazinele moto zic eu ca e bine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia de pe Louis is aceeasi de la magazinul din Romania, cu taxa de Louis. si rulmentii OEM sint de fapt rebranded, nu si-i fac Suzuki si Honda singuri. mai sint diverse firme mici aparute recent care cica ii fac in-house da' umbla un zvon ca la ei se cazeaza masinile cu perioada de serviciu expirata cind de-alde SKF si Timken fac retooling.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cautat eu niste rulmenti cu ace. Toate bune si frumoase pana cand am avut nevoie de rulmenti HN - ace fara colivie. Nici unul din magazinele din bucuresti nu a fost in stare sa aduca asa ceva. toti insistau ca merg HK (ace cu colivie).

Diferenta intre cele 2 natii e incarcarea statica - dubla.

avand in vedere ca erau in suspensia spate, incarcati la soc- am ajuns sa iau oem - bmw (defapt INA) pe care nu ii aduce nimeni. de 4 ori mai scump

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...