Sari la conținut

unde gasesc o astfel de garnitura?


Postări Recomandate

Salut, aveti ideie unde as gasi sa cumpar o garnitura ca in imaginea de mai jos ? E de la "starter clutch". Sau ce sa caut pe net ca sa o gasesc/ Am desfacut capacul si s-a rupt, as putea s-o pun la loc, dar nu stiu daca si -ar mai face treaba. Voi ce parere aveti , daca incerc sa o refolosesc pe cea veche ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.romimoto-piese.ro/category/10400000000/vehicle/21149/article/140508?show=gallery

Banuiesc ca despre asta este vorba.O comanzi pe net si in 3-4 zile e la tine.

Pai nu despre aia este vorba!

Aia este de la capacul de ambreiaj ce link ai pus acolo.

El are nevoie de la capacul de la starter clutch.

Daca nu gasesti aftermarket doar oem este solutia.Sau confectionarea ei din carton de garnituri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e mare lucru de facut manual o garnitura. Cum zice si TNG, carton de garnituri este la coala, trasezi, tai, preducea pentru gauri ori merge cu o bila. Treaba de 10 min. Ti-as da eu carton dar suntem prea departe. Spor la treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...preducea pentru gauri ori merge cu o bila...

eu mai foloseam capatul unui surub, are un oarecare tais de jur imprejur. dar cele mai bune rezultate le-am avut tot cu silicon (repet, pus cu simt de raspundere, nu cu tona), cartonul ala de pe Louis transpira ulei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai exact asta a zis kato_arad, doar ca un surub e mai la indemina decit o preducea (zic eu).

sau iti iei "speciale" de pe Louis :crack: http://www.louis.de/_20db25d0d1e9329f1ec13e238218d24b7e/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10001347&anzeige=0&ADTRACTIONSLOT=detail_kontext

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...