Sari la conținut

Da De Asta Ce Zici?


Postări Recomandate

photoshop!!

 

Photoshop esti tu :cheers: . Motoreta este prezentata si in ultimul nr. din Moto Life

Sau nu-ti vine sa crezi ca au scos, in sfarsit, si cei de la Bmw o motoreta de teren?

Editat de zigzag
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Photoshop esti tu :) . Motoreta este prezentata si in ultimul nr. din Moto Life

Sau nu-ti vine sa crezi ca au scos, in sfarsit, si cei de la Bmw o motoreta de teren?

Arata ca HP2 dar mai micutz. :D

Am citit si ceva detalii tehnice si motoru e facut in colaborare cu Aprilia si Rotax, dar dupa specificatiile BMW. sunt 3 variante, unu enduro, un SM in genul Duke-ului si un Cafe racer, dar pe mine unu nu ma coafeaza nici una. Pt mine BMW reprezinta doar motoarele boxer, restu, nu ne intereseaza. Pe mine unu nu m-a convins.

Cat despre salonul de la nemti "stapanii enduroului" (injurati-ma dar pt mine asta sunt), diavolii orange au lansat SM 690 http://www.ktm690supermoto.com/ . Asta e un model de SM si nu :cheers: G650 Xmoto.

Editat de MacLeod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NASPA.

Arata ca un Husaberg.

Nu are pic de personalitate.

:) ...hai noroc! :cheers:

oricum nu imi place. :D

 

 

:) :) :) :P

 

Ar vrea BMW-ul.

 

Oricum este NASPA.

Are de munca mult la capitolul asta.

Are o concurenta acerba in fata.

Iti spune ceva sloganurile astea? READY TO RACE sau FOUR STROKE FORCE ?

 

:smoke: :puke: :hurt: ;) :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Monocilindru racit cu lichid, 652 cm, 53 cp la 7000 rpm, 60 Nm la 5250 rpm, injectie, viteza maxima 165-170. Atat spun, deocamdata, cei de la Moto Life despre acest model.

Este adevarat ca nu avem prea multe date tehnice ca sa putem purta o discutie concreta, dar sa spui despre o motocicleta enduro ca este urata este ca si cum ai spune ca nu-ti iei chopper deoarece nu baga 300. Motocicletele enduro sunt concepute cu scop practic si nu estetic.

In afara de datele pe care deja le avem, motocicleta pare sa aiba in jur de 150 kg., furca upside down nu pare sa aiba o cursa foarte mica, rezervor micut, sha destul de ingusta, roata fata 21, spate 17-18. Motorul pare sa fie vechiul motor Rotax, cu care este echipat si GS-ul de 650. Una peste alta, cred ca este o motocicleta care nu s-ar sfii niciodata sa intre intr-o competitie directa cu un KTM lc4.

Este o motocicleta asteptata de multi fani BMW. Cel putin eu astept de mult timp o asemenea motocicleta care sa poarte sigla alb-albastra. Bafta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de parca despre f 650 a crezut cineva k o sa ia paris-dakaru'... ia sa ne uitam nu la ktm, husabers, etc, ci la gs....seamana? aia de la bmw, in lipsa de alta ocupatie, s-au gandit sa copieze..... am mai avut o discutie bmw seria 5 an 2005 vs mercedes nush ce model k nu mai sunt fan dupa 1970...come on! nu k nu si-ar permite...da' au cu ce..pot sa ia un designer de harley cu tot cu familie din usa sa le proiecteze un choper...si pe urma vand la americani de rup....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, sa nu uitam ca BMW-ul hulit de multa lume a facut motociclete remarcabile prin FUNCTIONALITATE si FIABILITATE. Daca pe cineva intereseaza aspectul unei moto sa isi ia ceva italienesc. Au latinii astia design in sange. Nemtii au mecanica in sange.

BMW-ul au facut in anii 30-40 motociclete care au spulberat orice record de viteza, au facut in anii 50-60 motociclete ieftine si fiabile care au motorizat Germania dupa razboi si nu numai, au facut in anii 70-80 motociclete care au castigat competitii prestigioase, printre care Dakar-ul, ani la rand. Nici acum nu cred ca poate spune cineva ca BMW face motociclete proaste. Sau nefiabile. Pot sa nu fie pe gustul majoritatii, e drept, gusturile nu se discuta.

 

Dar pun pariu ca daca BMW a scos pe firmament o motocicleta despre care ei declara ca e enduro si nu funduro nu o sa se faca de ras cu ea cum nu s-au facut de ras nici pana acum.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit la topicul asta si la ce motorete detin unii "comentatori" de pe aici(dnepr,minsk,etc).

E o motoreta misto si faza aia cu rezervoru eu zic ca e o treaba f.buna,(nu faci plinu si se lasa de fata).

 

As renunta oricand la DR-u meu pentru un bmw ca asta( chiar si din 2006 sa fie dr-u).Daca mai are si WP,e f tare,ca la unghiuri nu vad sa stea prost.

 

Spor la toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit la topicul asta si la ce motorete detin unii "comentatori" de pe aici(dnepr,minsk,etc).

E o motoreta misto si faza aia cu rezervoru eu zic ca e o treaba f.buna,(nu faci plinu si se lasa de fata).

 

As renunta oricand la DR-u meu pentru un bmw ca asta( chiar si din 2006 sa fie dr-u).Daca mai are si WP,e f tare,ca la unghiuri nu vad sa stea prost.

 

Spor la toti.

 

Ma repet ! TIMPUL, ne va spune ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, sa nu uitam ca BMW-ul hulit de multa lume a facut motociclete remarcabile prin FUNCTIONALITATE si FIABILITATE. Daca pe cineva intereseaza aspectul unei moto sa isi ia ceva italienesc. Au latinii astia design in sange. Nemtii au mecanica in sange.

BMW-ul au facut in anii 30-40 motociclete care au spulberat orice record de viteza, au facut in anii 50-60 motociclete ieftine si fiabile care au motorizat Germania dupa razboi si nu numai, au facut in anii 70-80 motociclete care au castigat competitii prestigioase, printre care Dakar-ul, ani la rand. Nici acum nu cred ca poate spune cineva ca BMW face motociclete proaste. Sau nefiabile. Pot sa nu fie pe gustul majoritatii, e drept, gusturile nu se discuta.

 

Dar pun pariu ca daca BMW a scos pe firmament o motocicleta despre care ei declara ca e enduro si nu funduro nu o sa se faca de ras cu ea cum nu s-au facut de ras nici pana acum.

 

Ry.

 

 

:cheers: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...