Sari la conținut

Plimbare Sambata.


NePlace
 Share

Postări Recomandate

ha,ha, 800km!:crack:

 

Eu zic ca veti pleca vitejeste spre Valeni, ajungeti pe Cheia la Brasov unde gata, se merge la masa, papanasi- alea-alea, ba ce greu a fost pe Cheia, care mai fumeaza si mai bea o cafea si hai sa ne intoarcem pe DN ca e greu pe curbe!:laugh:

 

Tot ce se poate.

Ideea de baza este sa plecam la 07:30 de la Petrom Miorita, mergem spre Brasov via Cheia, iar apoi vedem ce facem, stabilim la fata locului.

 

O sa fie frumi :grinbandit:

 

Sau poate ne oprim la MC Otopeni, ca vom obosi pana acolo :)

 

Later edit:

Fratii bikeri din Brasov au mai sugerat p varianta :grinbandit:

 

Observati ca se formeaza simbolul infinitului pe harta :laugh:

post-13408-0-18018600-1342184096_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu ma bag pana la Brasov dar de acolo vreau s-o iau prin Prejmer - Intorsura Buzaului - Urziceni si apoi sa o pun de un cort in Lehliu Gara. Stie cineva daca varianta de intoarcere e ok ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma bag pana la Brasov dar de acolo vreau s-o iau prin Prejmer - Intorsura Buzaului - Urziceni si apoi sa o pun de un cort in Lehliu Gara.

O iei pe unde vrei, mergem sa ne simtim bine, nu are nimeni nicio obligatie fata de nimeni (nici ca traseu si nici ca ritm de mers) :grinbandit:

Editat de paispe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e bine asa, o sa se imprastie toti ca potarnichile, motoristu' roman are nevoie de dictatura, nu de optiuni. Vrea lucruri clare, se merge pe traseul X, democratia naste numai confuzie!:laugh:

BINE PUNCTAT :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt putin confuz.... :scratch:

Am raspunsuri daca ai intrebari :grinbandit:

 

 

Nu consider ca este cazul sa ne panicam atat de mult. Este vorba de un drum de o zi, nici macar nu ne cunoastem intre noi, nu stim cum merge fiecare. Ne intalnim maine dimineata, stam de vorba, mergem spre Valeni, alimentam acolo, mai stam de vorba, ne dam si pe Cheia, ne mai dumirim cum sta treaba, iar la Bradet inainte de Sacele ne oprim iar.

De acolo deja vom avea idee in ce masura suntem compatibili :grinbandit: si vom decide ce e de facut mai departe.

Am pus trasee posibile: 1. sa avem optiuni odata ce ajungem aproape de Brasov; 2. sa ii trieze pe cei care vor sa vina si sa nu se arunce chiar si cineva care oboseste dupa 100km.

 

Sunt convinsa ca scopul tuturor este sa se simta bine, sa se dea cu motoreta si sa se hlizeasca in timp ce se minuneaza de cat de frumoasa e viata :laugh: Daca avem fiecare detaliu stabilit de acum nu cred ca ne ajuta cu mare lucru.

 

Maine la 7:30 la Petrom Miorita.

 

No pressure :smoke:

Editat de paispe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am fost niciodata la o plimbare asa de lunga,suna tentant oricum,chiar nu stiu ce sa fac,daca ar fi mai scurta plimbarea as veni :)

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am fost niciodata la o plimbare asa de lunga,suna tentant oricum,chiar nu stiu ce sa fac,daca ar fi mai scurta plimbarea as veni :)

pai daca e bucuresti-cheia-brasov-bucuresti nu e asa lung sa stii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai parca se vorbea de vro 800 si ceva de kilometrii intr-o zi,pentru inceput e mult pentru mine :),si nici cu cascavalu nu stau splendit

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci ne intoarcem amandoi pe Siriu :)

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu acordul grupului doresc sa ma alatur Âşi eu macar pana la BraÂşov. De acolo planul meu este sa ajung pe malul lacului Vidraru unde ma aÂşteaptă un cort instalat încă din seara asta. Variante de traseu ar fi cu ocol prin SighiÂşoara ... sau mai drept prin FăgăraÂş.

 

P.S. Dacă mai sunt doritori se găsesc Âşi locuri de campare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cortul este sub sa, ramane de vazut unde-l voi arunca. In Bucuresti nu ma intorc maine :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a parut bine de cunostinta, ne mai anturam si cu alte ocazii.

 

Pana la urma am plecat 7 din Bucuresti, de Raisca si Zair ne-am despartit la Bradet ca aveau alte planuri :grinbandit:, tzeapa a ramas la cort pe la Vidraru :laugh:, iar eu, bavl, micla.ushu si turculetz ne-am intors pe la 8 :)

 

Am ales pana la urma Bucucresti - Cheia - Brasov - Fagaras - Cartisoara - Balea - Pitesti - Bucuresti.

 

Sa curga pozele :grinbandit:

 

P.S. nu recomand Transfagarasanul ca drum de mers cu moto. In opinia mea asta e drum de masina (ma refer la starea asfaltului, la nisipul si gropile din curbe).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa vezi peisajul du-te cu masina. Sau daca vrei peisaje si mai misto, fa ture pe munte, per pedes, tinteste cateva varfuri.

 

Este un jeg de drum pentru motoreta.

 

In rest, a fost o zi beton :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) shhhhh oricum tu le stii pe toate ca un om mare! Apropo stiu o cafenea foaaarte misto in Brasov unde vreau sa ajung neaparat maine, da' nu stiu cum sa imi impac permisul cu irish coffee'ul lor meserias...daca o mai gasesc iti desenez harta sa o vizitezi cand iti faci drum, chiar daca nu au Binocular mare ;)

So...ne-om vedea dimineata..ori pe drum :)

 

Vaaai, dar tu ai avut impresia ca vin si eu?Sorry daca asa a sunat...eu am vrut doar sa-i dau sfaturi Ancutzei. Am avut turneu de tenis asa ca nu aveam cum sa apar. Iar sfaturile oricum sunt degeaba, le-am zis sa nu o ia pe Transfagarasean decat pe partea dinspre Brasov, ei nu, s-au dus pe Curtea de Arges ca acum sa decreteze ca Transfagaraseanul nu e drum de moto.

 

:bigstar:

Dati si voi un ghiont pe facebook cu cateva zile inainte cand aveti de gand sa iestiti la plimbare ca eu sunt om organizat si mereu am cate ceva de facut, nu prea plec asa in ultima clipa!:rolleyes:

Editat de Niko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult de tot dar nu ma intereseaza peisajul cand sunt pe motocicleta

felicitari pt iesire ,pe acele de par mai era nisip ?(cheia)

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e de speriat drumul, m-am descurcat ok cu cafe racerul. In schimb, un GS Adventure ar fi in elementul lui acolo. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copilasi mi-a parut bine de cunostiinta, sper sa ajungeti si voi cu bine fericiti la destinatiile voastre!

 

am ajuns, merci, nu ma mai dau o saptamana, asta a fost enduro:), oricum nu mai am nici placute:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...