Sari la conținut

Reparatii cizme


Cooler
 Share

Postări Recomandate

  • 3 years later...
La 19.09.2019 la 11:21, l.u.v a spus:

Da, se poate reconstrui. 

Dacă ești din București am dat mai sus o indicație pentru un cizmar bun, care mi le-a lucrat pe ale mele. 

salut

 

as vrea sa inlocuiesc talpile pentru o cizam Gaerna SG12 si m-ar ajuta sa stiu daca mai este de actualizate.

 

daca ar fi si alte optiuni mai aproape de Brasov mi-ar fi mai simplu (scap de transport/curier).

 

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am dus acum niste bocanci la schimbat talpa la un atelier pe iancului. Bocancii sunt niste Scarpa Contur care au vreo 15 ani timp in care au vazut munte, mare, desert, plaje scaldate de atlantic, zapada si noroaie. 

nu mai au ei aspectul din tinerete dar tin la ei si pt ca mi-a aparut o gaura in calcai si pt ca au inceput sa se dezlipeasca i-am dus la atelierul asta sa vedem ce mai pot face din ei.

80 schimbatul talpii, astept saptamana asta rezultatele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cizmele de cross/enduro talpa este lipita si este inlocuibila cu element de schimb original - se da jos cea veche si se lipeste una noua.

 

talpile costa 170lei + manopera vs 2000+lei pretul pentru ele noi.

 

sunt destul de chinuite, dar mai au viata, iar sub 1000lei nu prea am ce cumpara in zona ok de calitate vs pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 10.10.2022 la 13:06, l.u.v a spus:

Nu știu dacă înlocuiesc toată talpa, ei fac reparații, dar o să-i întreb.

Daca ai drum pe acolo, poate intrebi te rog si daca pot inlocui ariciul la o pereche de cizme piele. Am niste Vanucci din astea scurte de touring/oras care sunt f ok, dar la una din ele nu mai tine cum trebuie inchiderea cu arici.

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...