Sari la conținut

Accident pe litoral


ctrad
 Share

Postări Recomandate

Arde-l pe sofer, fa-l exemplu in cercul lui de prieteni.

Fiecare sofer care simte cu varf si indesat greseala comisa nu numai ca va fi mai atent data viitoare ci serverste si ca un exemplu pentru cercul sau de cunostinte.

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu vreau sa par un plangacios , dar chiar ma dor toate ( nici nu-mi dau seama mai exact ce anume ) .

Cu precadere gatul , umarul si mijlocul .

Daca mi-ar definii si mie cineva termenul "arde-l" . . . .

Unii dintre voi se refera la bani , altii la dosarul penal ce o sa urmeze .

"ice-d" - ms de urari . Pe cealalta parte , " si mai preventiv " , 70 km/h pe E87 nu este destul de preventiv ?

Lipsa accidentelor de pana acum spune multe . Am ferit zilnic cel putin 2 ocazii de accidente . . . . dar pana cand ? Pana se intampla . Asta e .

Ca de altfel toti motociclistii , mai facem si excese , dar important este cand . Nu sunt "crud" in ale motociclismului si acum nu a fost deloc un exces , chiar dimpotriva .

 

Individul este "cunoscut" prin Buc.

Voi dezvalui identitatea dupa ce voi depune plangerea la politie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este el, acolo scrie dn 39 si ctrad scrie E87.

 

Am mai citit inca o data patania ta, si da, daca a virat brusc, nu prea poti preveni, dar daca avea viteza mica sau era pe loc, puteai sa anticipezi. Oricum, bine ca te-au scos nevinovat,e' mare lucru sa obtii acest statut ca motociclist. :blink:

 

Arde-l= totalitatea masurilor ilegale legale ce pot fi luate impotriva soferului, avand ca scop principal, ruinarea lui pe plan economic, social si fizic

 

:smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arde-l, inseamna plangere penala pentru vatamare corporala grava din culpa, cu avocat si cu cereri de despagubiri enorme, din care o sa obtii evident doar o parte. La un anumit moment dat, cand iti convin reparatiile materiale si morale obtinute, poti sa-ti retragi plangerea, daca nu tii neaparat sa-i faci rau.

Altfel daca esti baiat bun si nu faci plangere, o sa-ti arate RCA-ul si o sa-ti intoarca spatele.

Sfatul meu este sa consulti un avocat bun, el trebuie sa-ti dea solutia.

 

PS: Iti urez multa sanatate si succes cu reparatia.

Editat de RaduG.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aparut si in Replica de Constanta , dar si acolo total eronat .

Nici un ziar nu a fost prezent la fata locului .

Au luat informatia din zbor .

Am trimis mail ziarului sa fiu cautat de reporterul ce a scris "dupa ureche" .

Nici pozele nu sunt reale .

Motorul din poze nu este al meu si nici descrierea .

Din spusele prietenilor si martorilor prezenti la accident , au venit pe rand 3 salvari ( una din ele tocmai trecea pe acolo ) .

A 2-a venita special doar m-a tinut inauntru , neavand ce-i trebuie ptr interventie si asa au chemat-o pe a 3-a .

Nu am inteles ce-i lipsea si nici nu am primit informatii . Nimeni nu stie nimic .

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate.. si fa repaus total.. ai mare grija de mijloc zona lombara ca tragi toata viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce ziarele , in general , vor sa minimalizeze accidentele cu motociclisti , ele nefiind oricum la fata locului si nici interesandu-se de eveniment la spital .

Poate am dat eu o prea mare importanta la o recuperare si o gipsare de luni de zile .

Sunt imobilizat de la mijloc pana la gat inclusiv .

P.S.: conteaza ptr tine "sid" asa mult cine este autorul ?

Nu cred ca e vreun secret , dar totusi . . .

Il cunosti pe "messia" asta la care faci referire ?

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore era secret, tu ai spus ca nu vrei sa dezvalui inca cine este. Am gasit ceva si nu am primit un raspuns simplu: DA/NU?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca tot insisti sa ma "certi" .

Era din punctul meu de vedere un secret , din simplul motiv de a nu schimba cursul anchetei . Nu se stie niciodata .

Am spus ca o sa-l fac public ( sa-l stie toata lumea ) imediat ce dau declaratiile politiei .

A. . . . Replica macar spune cum a fost , chiar daca nu au avut poze mai "recente" in redactie si nici nu s-au obosit sa se informeze mai departe .

De pe 1-a virat stanga - motociclist pe a 2-a lovit .

Numele meu nu este deloc un secret , am date nr. de telefon pe site , si alte informatii cu privire la persoana mea . Nu ma ascund dupa tastatura , cum fac multi altii ( chiar nu am de ce ) .

"SID" - chiar nu stiu cum pot ajunge in viziunea unora din victima in . . . .am un lapsus , inculpat cred .

nr. moto : CT - 85 - RAD , Radu Marian . ( 85 nu este de la anul nasterii ) 1978 .

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata! Gata! nu te cearta nimeni, te rog sa ma scuzi... Inca o data insanatosire grabnica. Tu decizi daca ii dezvalui identitatea sau nu!

Te rog sa ma scuzi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK , te scuz , nu-i problema .

Am laptopul deasupra capului ( stau intins in pat ) pe un suport special ( improvizat ) . Am deschis topicul ptr a aduna ceva informatii cu referire la reparatia mobrei pe RCA ( cum am specificat si la inceput , fiind pasiunea mea , dar a cam deviat ) , nu ptr a cersi mila nimanui .

In plus , cele aprox 2 luni cel putin mi-ar trece mai usor citind si documentandu-ma pe motociclism .

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sporeanu la insanatosire,

aveti grija ca lumea e invers, pe A2 pe portiunea cu un singur sens, respectam limita de viteza si unii din spate blitau ca sa ma dau langa parapeti, unul chiar mi-a aratat cum sa merg(eram cu masina), jumatate acostament si jumatate de masina pe banda normala :kick: , ca vezi ..se grabeste spre nicaieri.

Bafta

Editat de cata_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK , te scuz , nu-i problema .

Am laptopul deasupra capului ( stau intins in pat ) pe un suport special ( improvizat ) . Am deschis topicul ptr a aduna ceva informatii cu referire la reparatia mobrei pe RCA ( cum am specificat si la inceput , fiind pasiunea mea , dar a cam deviat ) , nu ptr a cersi mila nimanui .

In plus , cele aprox 2 luni cel putin mi-ar trece mai usor citind si documentandu-ma pe motociclism .

 

In plus , cele aprox 2 luni cel putin mi-ar trece mai usor citind si documentandu-ma pe motociclism decat certandu-ma sau intrand in contradictii cu careva .

Nu asta mi-a fost scopul topicului .

Nu am nici starea si nici nu sunt in postura de a da replici urate sau de a ma certa . Oricum , nici nu vreau asa ceva .

Daca se va ajunge la asa ceva , mai bine inchidem topicul si vb cu un avocat . Dar as fi vrut sa stiu din timp cum stau lucrurile si pasii ce trebuie sa-i urmez .

 

Ma misc greu si nu am avut timp sa scriu , sa dau "edit" la timp . Din aceasta cauza este postat de 2 ori . Scuze .

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La partea cu insanatosirea ti-o urez cat mai rapida si usoara, caci vad ca ai de tras cu ea...

La partea cu intelegerea cu bizonul exprima-te ferm in ceea ce discuti cu el,acolo sunt daunele fizice si morale care ti le-a adus.

La partea cu RCA lui:

- fa un deviz / factura proforma si constatare asupra mobrei LA O REPREZENTANTA / SERVICE MOTO (nu neaparat Yamaha)

- cere si pastreaza toate hartiile care le ai sau vei avea nevoie in relatia cu RCA,medici,politie,bizon

- urmareste dosarul si verifica ca suma primita pentru reparatie (daca optezi regie proprie) sa fie in concordanta cu preturile pieselor originale.Compara cele trecute in dosar cu cele constatate de service-ul moto la care ai fost.Daca exista neconcordante in defavoarea ta,da-le cu devizul moto in cap,altfel o sa te pacaleasca cu o suma de rahat, sau nu o sa iti treaca la dosar diverse daune

-daca ai echipament afectat in urma accidentului mentioneaza-l in dosarul de daune.Daca ti-l refuza trebuie ca acest aspect sa il reglezi cu bizonul.

- restul colegilor iti vor da si alte aspecte omise de mine,prin prisma experientei lor,sau a evenimentelor neplacute suferite

 

Daca daunele morale nu vor fi satisfacute de intelegerea cu bizonul, sau daca nu vrei sa te intelegi cu el, procesul fii sigur ca va dura, si fi sigur ca la sfarsit despagubirile vor fi minime pt tine.E rromania, justitia noastra e cum e, hartiile si birocratia sunt cum sunt si expertizele (chiar si in cazurile cu decese) se cam "aranjeaza".

 

Bafta , rabdare si sanatate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc "criss" ptr informatii si urari .

Daca se va ajunge la proces penal ( sunt convins ca asa o sa fie ) , nu ma gandesc la despagubiri , ci la ai face cat mai multe neplaceri , probleme . .. .

Ma repet , am ce manca , si stiu ca nu voi primi la sfarsitul procesului suma pe drept cuvenita , dar asta e Romania .

Vreau doar sa-l fac sa sufere cum sufar si eu .

M-a lipsit si de sanatate si de lipsa motorului , care pot spune ca era vital ptr mine .

Poate ca "bat saua" prea mult pe motor , dar sunt un adevarat impatimit al motoarelor si ma gandesc mai mult la ele decat la mine .

Stiu ca nu se face , dar daca asa simt . . .

 

Asta e? (neinternat?)

Sau alt A6 face ravagii?

 

 

 

Am fost sunat azi de cei 2 redactori ai ziarelor care au scris despre accident la cererea mea ( am trimis mail ) .

Au recunoscut ( cel putin cel de la Replica ) ca informatia au obtinut-o din anumite surse ( nesigura ) si mi-au promis ca maine vor face o erata la articol ptr a compensa neregulile scrise la momentul respectiv .

Le-am dezvaluit si cine este bizonul : MIHAIL HORATIU IULIAN , adept MISA ,clarvazator , levitator , indduce moarte clinica si fraiereste lumea ( asa am vazut emisiuni cu el la OTV , am citit pe net despre el si am vazut cum este criticat de diferite ziare ale momentului ) .

Se pare ca are multi adepti . Cat de prosti putem fi ?

 

Daca urmariti emisiuni , interviuri cu el , nu o sa va vina sa credeti cu cat calm vorbeste si cum poate fraierii lumea .

 

NR . AUTO : B - 80 - GOD , audi A6 , crem ( asta sa-l stie toata lumea si sa se poata feri de el , atat ca si sofer cat si ca "provaduitor Misa " sau ce-o fi ) .

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea a... clarvazut deloc accidentul cand a vrut sa taie patru benzi. Sper sa-i iasă măcar acum în ghioc ca se lasă cu dosar penal si mai bine plăteÂşte pentru ce a făcut, omeneÂşte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

In primul rand,insanatosire grabnica!

Daca tot zici ca nu "mori de foame",parerea mea este sa iti cauti un avocat specializat pe astfel de cauze.

Te sfatuiesc in cunostinta de cauza :laugh: ...in urma cu aprox. 4 luni,am trecut printr-un accident similar(defapt neacordare de prioritate).

Initial am vrut sa renunt la urmarirea penala.....pina cand,la iesirea din spital,am aflat ca autoarea accidentului nu avea nici RCA valabil....si ca ar dori sa ne impacam pe cale amiabila....dar ca nici nu are suficienti bani pt. despagubire...

Am suficient de tras cu recuperarea,asa ca am lasat o firma specializata sa se ocupe ceea ce inseamna despagubiri. Nu are rost sa-ti bati tu personal capul,in conditiile in care oricum dureaza foarte mult timp pina cand se obtine o hotarire definitiva...

In alta ordine de idei,acum inca mai esti in spital? Ai fost la IML sa obtii certificatul medico-legal?Daca da,cate zile de ingrijiri medicale ti-au dat?Asta e ft. important,in conditiile in care,la peste 60 zile ingrijiri medicale,parchetul incepe urmarirea penala din oficiu,fiind incadrat deja la "vatamare corporala grava".

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care vor sa-i faca urari de bine, inainte de "apocalipsa 2012":

 

https://www.facebook...l.iuliu?sk=wall

http://ghidapocalipt...-anul-2012.html

http://www.youtube.c...ghidapocaliptic

 

Bafta ;)

Vad ca te ti de treaba .:laugh:

 

Nu prea a... clarvazut deloc accidentul cand a vrut sa taie patru benzi. Sper sa-i iasă măcar acum în ghioc ca se lasă cu dosar penal si mai bine plăteÂşte pentru ce a făcut, omeneÂşte.

 

M-a cautat la telefon azi , ptr. a-mi propune o suma de bani .:baldy:

Cica a vb cu avocatul lui si l-a sfatuit ca suma pe care ar cheltui-o oricum prin procese sa mi-o cedeze mie . ( ce om de omenie ):finger:

 

Multumesc "drdre" si "kevin" .

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a cautat la telefon azi , ptr. a-mi propune o suma de bani .:baldy:

Cica a vb cu avocatul lui si l-a sfatuit ca suma pe care ar cheltui-o oricum prin procese sa mi-o cedeze mie . ( ce om de omenie ):finger:

si daca nu te superi, cam ce suma ti-a propus?

 

am incercat sa ma uit si eu la filmuletul de pe youtube.... omu e complet iesit din constelatie dupa cum vorbeste. o fi si asta un prezicator.....doamne ca mare iti e gradina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca nu te superi, cam ce suma ti-a propus?

 

am incercat sa ma uit si eu la filmuletul de pe youtube.... omu e complet iesit din constelatie dupa cum vorbeste. o fi si asta un prezicator.....doamne ca mare iti e gradina

 

Ca sa-l citez pe el : " avocatul mi-a spus ca pe perioada judecatii as cheltui 3 - 4.000 E . Ma gandeam decat sa-i cheltui prin tribunale mai bine ti dau tie ."

Cam asa a sunat monologul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...