Sari la conținut

Accident pe litoral


ctrad
 Share

Postări Recomandate

Ca sa-l citez pe el : " avocatul mi-a spus ca pe perioada judecatii as cheltui 3 - 4.000 E . Ma gandeam decat sa-i cheltui prin tribunale mai bine ti dau tie ."

Cam asa a sunat monologul .

 

:laugh: E generos....cu suma asta dorea autoarea accidentului sa ma despagubeasca pe mine cu tot cu motocicleta,echipament,cheltuieli medicale+ despagubiri morale!:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ca sa-l citez pe el : " avocatul mi-a spus ca pe perioada judecatii as cheltui 3 - 4.000 E . Ma gandeam decat sa-i cheltui prin tribunale mai bine ti dau tie ."

Cam asa a sunat monologul .

hmmmm, e constient de ce e el, doar ca nu a venit cu oferta buna. trebuia sa ii zici sa-si sune avocatul si sa mai faca calculele odata ca aia is doar bani cheltuiti, nu despagubiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmmm, e constient de ce e el, doar ca nu a venit cu oferta buna. trebuia sa ii zici sa-si sune avocatul si sa mai faca calculele odata ca aia is doar bani cheltuiti, nu despagubiri.

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot am ajuns si la subiectul asta . . . . voi la ce suma va ganditi ?

Fara negocieri , strict bani in mana .

Asta nu inseamna ca ii va da .

A. . . . . nu tineti cont de ce este , ce face .

Suma nu s-ar fi marit mai mult decat cea corecta daca ma lovea Becali .

Nu trebuie sa devina afacere viata cuiva si nici oasele nu ar trebui sa aibe pret , dar cum traim in Romania si totul se pare ca se rezuma la bani . . . .

 

P.S.: deja am cheltuit mult mai mult decat ma asteptam . In spitale banii trebuie sa curga .

Ex. : pana si o perna costa 10 ron .( spaga la infirmiera )

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot am ajuns si la subiectul asta . . . . voi la ce suma va ganditi ?

Fara negocieri , strict bani in mana .

Asta nu inseamna ca ii va da .

A. . . . . nu tineti cont de ce este , ce face .

Suma nu s-ar fi marit mai mult decat cea corecta daca ma lovea Becali .

Nu trebuie sa devina afacere viata cuiva si nici oasele nu ar trebui sa aibe pret , dar cum traim in Romania si totul se pare ca se rezuma la bani . . . .

 

P.S.: deja am cheltuit mult mai mult decat ma asteptam . In spitale banii trebuie sa curga .

Ex. : pana si o perna costa 10 ron .( spaga la infirmiera )

 

Asta doar tu poti sa o stabilesti(suma corecta).

Partea de despagubire materiala este usor de cuantificat.Aduni chitante,devize de reparatie,oferte de pret pt. echipament,bonuri fiscale...si cam atat.

Partea de despagubire morala e mai delicata iar aici intervine avocatul(cat este de bun) si un dram de noroc(daca e sa ajungi in instanta pentru despagubiri).

Ca si idee, mie avocatul mi-a spus ca imi poate obtine prin conciliere directa cu Biroul de despagubiri,in jur de 10 mii...acuma stii cum e...teoria ca teoria...practica ne omoara!:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa-l citez pe el : " avocatul mi-a spus ca pe perioada judecatii as cheltui 3 - 4.000 E . Ma gandeam decat sa-i cheltui prin tribunale mai bine ti dau tie ."

Cam asa a sunat monologul .

Mah.. ai innebunit?? Asta te ia la prosteala pe patul spitalului?? :blink:

 

Procuratura in cazul tau se va auto-sesiza, procesul va incepe oricum la inceputul anului urmator(ar fi bine sa faci cumva ca sa-l grabesti) si banii ii vei recupera pe asigurarea RCA. Din mom accidentului pastrezi toate chitantele si aduci dovezi ca pe perioada recuperarii(oricare ar fi ea), ti-ai pierdut si incasarile financiare.

 

Nu se pune prbl ca persoana respectiva sa faca puscarie si nici nu e cazul sa-ti doresti asta. Dupa toata tevatura asta, alegeti suma dorita si imputerniceste-ti un avocat. Foloseste-te de instanta si nu de intelegeri amiabile pentru ca pot aparea ulterior si alte complicatii financiare.

 

Banii ii vei recupera, important e sa ai de unde da acum pentru intretinere.

 

 

Insanatosire grabnica. :cheers:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot am ajuns si la subiectul asta . . . . voi la ce suma va ganditi ?

Fara negocieri , strict bani in mana .

 

40.000 EUR cel putin, vatamare coloana, etc, tratament toata viata, sa-ti ajunga de SPA si masaj la 5 stele. Am probleme cu spatele si stiu ce inseamna sa mergi anual la diverse tratamente, sa-ti intinzi spatele la loc, si crede-ma acestea costa destul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu cea mai mare placere as accepta 40.000 E , dar cum nu se pune macar discutia de suma asta . . . .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

40.000euro e o suma buna, doar ca in romania, nu o vei primi din cauza gandirii de lemn a sistemului nostru. daca erai o maimuta din showbiz primeai, ca aia aparea pe prima pagina, se luau multi factori... sau daca erai afara.

nu stiu ce sa zic, ce an era motorul? cerei motocicleta noua, si 10-15.000 partea ta. coloana aia o sa iti faca probleme toata viata, sau in cel mai fericit caz cativa ani buni. eu am avut accident acum 20 ani, o cazatura de la et 2, soldata cu picior rupt,(fractura deschisa cu ruptura de muschi) coma, si multe altele pe langa, pana acum vreo 7ani nu am avut nimic nimic, nici acum nu am nimic cu piciorul, dar am ramas cu sechele asupra coloanei(zona lombara) datorita dezvoltarii piciorului rupt, apoi de la o cazatura in cap acum 10ani de la care s-au tasat inelele coloanei, pana acum vreo 2 ani am indurat dureri insuportabile punandu-ma in imposibilitatea de a ma da jos din pat.

la tine situatia e mai grava, pt ca la mine eram copil si corpul fiind in dezvoltare si-a revenit(partial)

 

pt piept/coaste poarta un corset elastic pt cateva luni, sunt parca in farmacii. am purtat si eu si s-a cunoscut destul de bine, dar la fel si un brau cu timpu isi face treaba.

dar pt oferte de 3-4.000 euro eu l-as ruga sa nu ma mai deranjeze inutil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Mai exact, din 2012, plafonul maxim de despagubire pentru pagubele materiale produse in unul si acelasi accident, indiferent de numarul persoanelor prejudiciate, creste la 1.000.000 euro de la 750.000 de euro, cat a fost in 2011.

 

De asemenea, limita de despagubire pentru vatamari corporale si decese, inclusiv pentru prejudicii fara caracter patrimonial produse in unul si acelasi accident, indiferent de numarul persoanelor prejudiciate ajunge la de 5.000.000 euro de la 3.500.000 de euro, plafonul stabilit pentru anul 2011.

 

Citeste mai mult: http://www.avocatnet.ro/content/articles/id_27215/Modificari-la-RCA-din-2012-Afla-ce-se-schimba.html#ixzz222XbyByB"

 

Acuma sincer nici nu stiu la ce mai creste plafonul maxim pt. despagubire daca judecatorii nostri dispun doar sume de C.A.C.A.T ca si daune....bineinteles ca si asiguratorii prefera sa plateasca sume imense avocatilor ce ii reprezinta decat sa plateasca pagubitilor...odata creat precedentul,vor trebui sa-si diminueze profiturile!:finger:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor am avut peste 130 zile de la legist,am stat 120 zile pe spate in pat,

fracturi la ambele picioare,deschisa la dreptul,menisc,ligamente,fractura de bazin bilateral

2 coaste in plamani-2 iesite afara,1 vertebra SPARTA 8 tasate(peste 40%)-cu propunere de pensionare

medicala de gradul 2,adica fara drept de munca....

dosar penal si tot tacamul,rca valabil,avocati buni,degeaba,birocratia te omoara.

sfatul me este sa iei cei 4000 eur dar sa treci ca suma pt despagubiri morale,sa nu afle cei

de la asigurari,ca nu mai iei nimic de la ei.

va rog sa posteze cei care au luat zeci de mii de eur in urma unui accident.

Editat de soso-bum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor am avut peste 130 zile de la legist,am stat 120 zile pe spate in pat,

fracturi la ambele picioare,deschisa la dreptul,menisc,ligamente,fractura de bazin bilateral

2 coaste in plamani-2 iesite afara,1 vertebra SPARTA 8 tasate(peste 40%)-cu propunere de pensionare

medicala de gradul 2,adica fara drept de munca....

dosar penal si tot tacamul,rca valabil,avocati buni,degeaba,birocratia te omoara.

sfatul me este sa iei cei 4000 eur dar sa treci ca suma pt despagubiri morale,sa nu afle cei

de la asigurari,ca nu mai iei nimic de la ei.

va rog sa posteze cei care au luat zeci de mii de eur in urma unui accident.

 

Bine spus . Nu cred ca a luat careva dintre noi "zeci de mii" .

Unde sa trec suma ca despagubiri morale ? La incheierea actului , la notar , la politie ?

Mai dau si asigurarile despagubiri , exceptand reparatia mobrei ?

 

Revin cu ceva date ale unor ziare si cu rugamintea de a-mi posta cineva aici ( in topic ) reportajul din Replica de CT .

Nu prea reusesc .:baldy:

Multumesc .

P.S.: mai multe ziare cand au aflat despre cine-i vorba , m-au cautat si au vrut sa le dau interviuri si sa-l denigrez ( sa spun anumite lucruri urate despre el ) . Ar merita .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand iti doresc insanatosire grabnica ca din ce am citit se pare ca ai avea nevoie.

 

Iar referitor la bizonul cu care ai avut probleme, parerea mea e ca ori te hotarasti si ii zici sa mai puna ceva peste cei 4000E(iei banii ca oricum sunt mai buni decat nimic), ori o mergi pe latura cealalta si incerci sa il denigrezi, sa dai interviuri urate despre el si sa incerci pe cat posibil sa il arzi, sau poti sa faci cum as face eu, i-as lua banii(vreo 6-7000E daca ar fi de acord ca despagubire morala) si dupa as da-o in interviuri si alte alea, ziare, ca sa il faci un pic varza atat pishic cat si catre prieteni, colegi, ca sa vada ce a putut sa faca animalul.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ÂŞtireImagini (1)Video (0)Comentarii (0)ÂŞtiri asemănătoareUite cine te poate izbi în trafic, dacă eÂşti "norocos"

Situație incredibilă: motociclist din Eforie, accidentat de "Mesia Reîncarnat"

Prima pagină30 jul 2012

 

93235%201%206%20accident%20motocicleta_1779%2029.jpg

Accidentul dintre un motociclist Âşi un automobilist care a avut loc la Eforie, pe data de 21 iulie, a avut urmări destul de grave, deÂşi la vremea respectivă se anunța că victima, motociclistul, a fost rănit uÂşor Âşi nu a fost internat. În realitate, acesta se află Âşi în acest moment internat, ghipsat de la mijloc până la gât, în timp ce vinovatul pentru starea sa este bine-merci Âşi se plimbă liniÂştit. Potrivit raportului întocmit de reprezentanții Serviciului Rutier Constanța, bucureÂşteanul Iuliu Horațiu Mihail, aflat la volanul unui Audi A6, rula pe DN 39, pe banda 1,dinspre Eforie spre Tuzla, iar la un moment dat a virat stânga fără să se asigure, chiar Âşi peste marcajul continuu longitudinal, tăind fața motociclistului Marian Sergiu Radu, din Eforie, care circula regulamentar pe banda a doua.

 

DeÂşi a frânat Âşi a încercat să evite coliziunea, motociclistul a intrat în plin în partea lateral stânga a maÂşinii, lovindu-se puternic atât de maÂşină, cât Âşi de asfalt, în cădere. Nu am avut nici o Âşansă să evit. Am frânat, s-au văzut Âşi urmele de frânare, eu circulam cu 70 de km la oră, respectam limita de viteză. Mi-a tăiat fața pur Âşi simplu. S-a scris în presă că am fost rănit uÂşor Âşi că nu a fost nevoie de internare. Eu stau de mai bine de o săptămână internat, în ghips până la gât, iar medicii au spus că am nevoie inițial de 15 zile de îngrijiri medicale, cu prelungire până la 50 de zile, plus perioada de recuperări, ceea ce este destul de grav, ne-a declarat victima accidentului, Marian Sergiu Radu. Tot el a precizat că unii martori au declarat polițiÂştilor că Âşoferul autoturismului care a provocat accidentul era să calce pur Âşi simplu un om aflat pe partea cealaltă a drumului, după impactul cu motocicleta. În urmă cu aproape o săptămână, acesta a făcut o vizită la spital celui pe care l-a băgat în ghips. A venit să ne împăcăm, în sensul de a mă convinge să nu mă constitui parte civilă în proces, asta pentru a rămâne numai cu sancțiunea dată de poliție, adică permisul suspendat pentru 3 luni Âşi o amendă. Bineînțeles că nu am fost de acord, ne-a mai declarat Marian Sergiu Radu.

 

 

Cine este Iuliu Horațiu Mihail, Âşoferul vinovat: s-a autoproclamat Messia Reîncarnat

 

 

Trecând peste unele aspecte legate de modul în care s-a produs accidentul rutier, se pare că Âşoferul autoturismului Audi se bucură de o mare simpatie în rândul naivilor Âşi al persoanelor slabe de înger, ca să nu folosim termeni mai duri, precum proÂşti. El este cunoscut în rândul acestora drept Messia Reîncarnat, un țepar mult inferior gurului Gregorian Bivolaru, care încearcă să calce pe urmele acestuia prin tot felul de tabere spirituale Âşi ritualuri la care participă persoane care trebuie să cotizeze. Iată ce mesaj a postat pe un blog: De ceva vreme am început această cauză pe FB având speranța că membri ei vor înțelege importanța acesteia Âşi mă vor ajuta să dau mesajul mai departe, consider că este important faptul că trăim Apocalipsa, că trăim deja Parussia, dar cel mai important lucru este că România este acum țara aleasă de Dumnezeu să fie centrul spiritual al omenirii Âşi să conducă pe toți Fii lui Dumnezeu înapoi spre Dreptate, Iubire, Adevăr, Înțelepciune, Bunătate, dar Âşi Prosperitate, în veacul ce va să vie odată cu trecerea în noul plan de vibrație, important este ca Messia este Reîncarnat aici impreună cu toți Apostolii Âşi Ucenicii Săi.

 

 

Daniel ALBU

Situație incredibilă: motociclist din Eforie, accidentat de "Mesia Reîncarnat"

4.20 / 5 (207)

 

 

P.S. : am copiat articolul . Nu am putut atasa linkul din ziar . Ptr. a evita confuzia , in poza este cond. auto .

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recomandarea era sa mai negociezi suma si aceasta sa acopere doar daunele morale. practic, chiorvazatorul asta o sa vrea sa dai declaratie ca iti retragi ori nu faci plangere penala. Asta nu inseamna ca nu iti vezi banii pentru mobra, echipament si probabil ceva pentru daune morale de la asigurari, pentru ca sunt lucruri diferite. Pe asigurari trebuie sa scoti cat mai mult, la fel si de la orbvazatorul piulii!

 

de fapt a nimerit-o partial cu apocalipsa 2012, i-a mers prost anul asta, poate isi da seamna ca a gresit si vrei inapoi niscai karma anti-apocalipsa, adica sa te ajute corect si cinstit dupa ce aproape ca te=a omorat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa si recuperare rapida, Sergiule! imi pare rau pt. ce ai patit... Cam nasol pe la noi pe litoral in vremurile astea, caldura mare, au luat-o razna unii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa si recuperare rapida, Sergiule! imi pare rau pt. ce ai patit... Cam nasol pe la noi pe litoral in vremurile astea, caldura mare, au luat-o razna unii...

 

Asa se-ntampla in fiecare vara , caldura ne zapaceste creierul . ( fara gluma ) .

 

"Serge" - ai dreptate : nu vrea sa mai depun plangere penala , nu vrea sa se ajunga la proces . Cred ca isi v-a strica "imaginea de messia" pe care si-o da singur , sau mai are ceva plangeri anterioare . Nu v-a mai putea practica "meseria" actuala , cred .

Toate ziarele ( am tot citit despre el ) de cand a aparut pe piata il ponegresc si isi bat joc de el .

In alta ordine de idei , a avut dreptate cine a spus ca pot aparea complicatii . Primele 6 zile de la accident am urinat rosu-maroniu , dupa care culoarea si-a mai revenit .

Greseala mea a fost ca nu am spus . Fata de durerile si problemele ce le aveam nu m-i sa parut chiar asa de grav .

A aflat dr. si maine imi reiau analizele .

Deci , am vrut sa zic ca complicatii pot aparea o buna perioada de timp .

In cazul asta nu ai avea cum sa-i accepti 3-4.000 E .

Daca tot se ajunge sa plateasca si sa renunti la acuzatii ( pe el nu o sa-l mai doara capul de mine ) , macar sa fie suma corecta .

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e cam trist ca, desi ai tot timpul la dispozitie si nici nu mori de foame ca sa accepti un blat ieftin, tot nu prea ai ce rezolva cu justitia. mie mi s-ar parea corect sa poti sa-l faci sa nu mai aiba permis pe viata, mi s-ar parea corect ca sa putem mai multi sa ne aliem procesului tau si sa-l dam in justitie, ca civili pentru ca vrem sa nu mai fie pe strada niciodata.. daca poti sa tii procesul mult si bine explica-i omului ca indiferent de blatul care il face, problema cu dosarul penal o sa o aiba oricum asa ca ar fi mai bine sa accepte sentinta si despagubirile ca oricum nu le plateste el si gata. mai departe, oricum aia de il cred mesia nu o sa il iubeasca mai putin ca sunt destul de spalati pe creier. baga procesu pana la capat si cauta sa iei suma maxima de despagubiri. banuiesc ca gasesti un avocat destul de abil sa faca damage maxim in proces si daca-i dai si lui o parte din ce iese la final o sa fie si mai motivat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb si cu avocatul si cu procuratura .

In cel mai fericit caz o sa ia cateva luni cu suspendare si 1 an anulat carnetul dupa care trebuie examen .( cam asa ceva )

S-a introdus si la noi sistemul american : daca te declari vinovat ( e vb de acc rutiere) iti scade perioada cu 1/3 .

Asa mi s-a spus de oameni care ar trebui sa stie ce vorbesc .

Nu este un blat si nu am spus ca-l fac .

Cat tine de asigurari , o sa-mi arunce in ochi cateva milioane ( asta dupa certuri si chiar procese ) .

Eu stiu ca ar trebui pedepsit , dar nu ai cum .

Pe Huidu ? A omorat parca 3 persoane . I-a dat cu suspendare . Si tu vrei ca eu cu gips pe mine sa-l bag la puscarie ?

Nici o instanta nu-l va inchide vreodata .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate! Ai grija intai de tine sa te faci bine repede si lasa-l pe avocat sa-l hartuiasca pe bou pana una alta. Numai sa fie un avocat bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti inteleg supararea dar acum incearca sa te pui si in locul lui chiorvazatorul care te-a lovit sau oricare mai merge si cu conserva. Personal, am ajuns sa conduc extrem de preventiv si pe patru, de cand merg mai mult pe doua si am renuntat la casco pentru masina ca sa pun pe mobra. asta nu inseamna ca nu pot face si greseli in trafic. cel mai probabil nu sa tai 4 benzi ca Rahan, dar shit happens si nu mi-ar place deloc sa fac parnaie pentru o infractiune facuta totusi fara intentie. Nu ii iau apararea chiorvazatorului, spun doar ca in astfel de situatii mi se pare normal ca justitia sa se asigure ca esti cat mai repede adus la normal impreuna cu mobra din dotare, prin compensatii financiare suficiente, iar pentru accident cu vatamare din culpa, suspendarea/anularea carnetului si o condamnare cu suspendare ar trebui sa fie suficient. daca recidiveaza atunci ce a luat cu suspendare, din cate stiu, se trece inapoi pe raboj, motiv in plus sa o lase mai moale cu pisatul in spirala la volan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ai facut sa rad , serios ( Rahan , pishatul in spirala la volan ) .:lol:

Si nu-i un lucru bun cand rad , ma dor toate , dar a meritat .

De cateva zile bune n-am mai ras .

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb si cu avocatul si cu procuratura .

In cel mai fericit caz o sa ia cateva luni cu suspendare si 1 an anulat carnetul dupa care trebuie examen .( cam asa ceva )

S-a introdus si la noi sistemul american : daca te declari vinovat ( e vb de acc rutiere) iti scade perioada cu 1/3 .

Asa mi s-a spus de oameni care ar trebui sa stie ce vorbesc .

Nu este un blat si nu am spus ca-l fac .

Cat tine de asigurari , o sa-mi arunce in ochi cateva milioane ( asta dupa certuri si chiar procese ) .

Eu stiu ca ar trebui pedepsit , dar nu ai cum .

Pe Huidu ? A omorat parca 3 persoane . I-a dat cu suspendare . Si tu vrei ca eu cu gips pe mine sa-l bag la puscarie ?

Nici o instanta nu-l va inchide vreodata .

 

eu nu iti ziceam ca ar trebui sa incerci sa il faci sa infunde puscaria. la blat ma refeream ca nu esti nevoit sa accepti ce ti-o da si gata, ci ca poti astepta si merge pana la capat. pana la urma, dilema ta e daca merita sa-l mai bagi in proces ca sa stea un an pe bara si pe urma s-o ia de la capat si sa iei ce-oi lua de la asigurari sau daca sa il scuturi doar de cat mai multi bani si sa nu mai intentezi procesul? din pacate si el stie ca isi ia cu suspendare deci nu o sa fie stresat prea rau deci probabil nici nu o sa fie interesat sa iti ofere prea multi bani. era noutz audi-ul ala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu iti ziceam ca ar trebui sa incerci sa il faci sa infunde puscaria. la blat ma refeream ca nu esti nevoit sa accepti ce ti-o da si gata, ci ca poti astepta si merge pana la capat. pana la urma, dilema ta e daca merita sa-l mai bagi in proces ca sa stea un an pe bara si pe urma s-o ia de la capat si sa iei ce-oi lua de la asigurari sau daca sa il scuturi doar de cat mai multi bani si sa nu mai intentezi procesul? din pacate si el stie ca isi ia cu suspendare deci nu o sa fie stresat prea rau deci probabil nici nu o sa fie interesat sa iti ofere prea multi bani. era noutz audi-ul ala?

 

Acum te exprimi corect !

Are masina la vanzare .

 

Audi A 6, 2, 5 TDI, 2002

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...