Jump to content

Motociclistii din Popesti-Leordeni si imprejurimi

Recommended Posts

• Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aaaa, ia uite cine sta pe langa mine si are VFR!

Maestre, cand ne vedem sa -mi povestesti si mie cum e cu V4-ul ala, ca de V2 m-am cam saturat.

Pai cu prima reuniune pe care o mai organizam...

Acopera f f multe din lista cu cerinte pe care o vrei de la un motor !! E al 4-lea vfr din cele 7 mobre pe care le-am detinut de-a lungul timpului si in continuare cel mai complet,calculand dupa top speed,confort,consum,tinuta de drum,intretinere,etc..

Apropo...vineri seara la Mega?

• 2 weeks later...

Am vazut :)

Kit de pana mi-am luat (mai trebuiesc butelii), scule am, suruburi si piulite am si din alea. Cu banii nu stau prea bine, dar daca e ceva, vin. Sa-l anunt si pe Costi?

• 1 month later...

..................

Cam liniste pe aici... Lumea in concedii sau moleseala de la caldura?

• 1 month later...

Pai sunt o gramda, mai ales pe Drumul Fermei - ii aud noaptea cum le chitaie. Cred ca acel SV il tot vad si eu in mod frecvent

Apropo, pe unde stai?

Hopa....s-au trezit baietii? :)

Eu pe drumul fermei am gasit o carciuma ce se cheama 4 friends. merge sa mananci o pizza atunci cand nu ai ceva in frigider. Dar eu nu fac galagie, no no, sunt baiat cuminte!

br,

Alexandru

Pai sunt o gramda, mai ales pe Drumul Fermei - ii aud noaptea cum le chitaie. Cred ca acel SV il tot vad si eu in mod frecvent

Apropo, pe unde stai?

Eu chiar m-am entuziasmat cand i-am vazut asa, in tandem.

Stau la Gama, pe langa lidl si o perioada am stat pe Paraul Rece. Tu?

Am si eu o intrebare, am facut contractul de vanzare cumparare pe PFA care are sediul in Popesti, ca sa o inmatriculez trebuie sa merg la primarie ca sa o iau pe rolul fiscal, sa platesc amenda (am cumparat-o de peste 1 an) ? Sau Popestiul are si el vreo sectie de taxe si impozite?

Mersi

Edited by Starcream

Eu nu imi platesc taxele si impozitele :) Sa-i futa cainii, n-ai vazut ce haos e la intrare si ce cratere sunt pe Drumul Fermei?!?!

Dar, din cate stiu, la Primarie acolo poti plati taxe si impozite.

Eu nu imi platesc taxele si impozitele :) Sa-i futa cainii, n-ai vazut ce haos e la intrare si ce cratere sunt pe Drumul Fermei?!?!

Dar, din cate stiu, la Primarie acolo poti plati taxe si impozite.

Pai d-aia nu sunt bani la Primarie...ca nu platesti impozitele. Fi vecin si contribuabi corect iar prin forta exemplului impreuna vom avea o tara mai frumoasa :):):)

Iti place tie sa arzi gazul asa, aiurea... :) Mi-a trecut vremea cand ardeam cate un pilin de benzina deampulea prin Bucuresti si pe langa.

Eu o tai spre mare maine seara.

Pai de exemplu .. vineri seara ! Ce facem ? Iesim la o tura :transport-040: ?

As iesi, mai pe racoare asa, dupa un 22:00 eventual.

Locatia, nu stiu. poate hoinarind aiurea pe strazile noastre, dar chill, fara figuri. Am prea multe figuri, nu vreau sa le arat si alea de pe motor!

bunaaaa...sunt si eu noua in cartir. dar sunt o veche bercenara. acu stau pe drumul fermei in metropolitan. daca va mai intalniti si aici in cartier poate mi dati si mie un semn ca as vrea si eu sa va cunosc...mai ai nevoie de ceva cumva...eu teoretic sunt in convalescenta ca am cazut vineri...dar ieri tot am dat o tura. asfalt uscat si o sapt lejera!!!

bunaaaa...sunt si eu noua in cartir. dar sunt o veche bercenara. acu stau pe drumul fermei in metropolitan. daca va mai intalniti si aici in cartier poate mi dati si mie un semn ca as vrea si eu sa va cunosc...mai ai nevoie de ceva cumva...eu teoretic sunt in convalescenta ca am cazut vineri...dar ieri tot am dat o tura. asfalt uscat si o sapt lejera!!!

Pentru tine va iesi tot Popestiul la plimbare!

Hopaaa,

pai tu nu de abia iti inmatriculasesi motocicleta?

Si ce, nu poti sa cazi? :))))