Sari la conținut

Excursie de o zi - 16 septembrie 2012 -


glicerina
 Share

Postări Recomandate

Din pacate neputand pleca cu ceilalti colegi care au organizat o excursie spre TF-TA ( munca , neveste...etc) ne-am hotarat sa facem o excursie de o zi in data de 16.09.2012 ( duminica), pana acum suntem 3 motoare. In principiu vrem sa ajungem pe transfagarasan, dar in functie de cine mai vine si are alte ideei, putem schimba/adapta traseul la cerintele fiecaruia.

Ideea ar fi sa plecam cat mai de dimineata sa avem timp pentru motociclit. Mai e cineva cu timp liber si dornic de o plimbare mai lunga ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De curiozitate..cati km sunt...si cum se procedeaza la o astfel de excursie..cu ce viteza se merge..sau trebuie sa ai o anumita experienta pt asa ceva :D ? as fi tentat....ce suma de bani trebuie sa avem etc. ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate..cati km sunt...si cum se procedeaza la o astfel de excursie..cu ce viteza se merge..sau trebuie sa ai o anumita experienta pt asa ceva :D ? as fi tentat....ce suma de bani trebuie sa avem etc. ?

 

km sa zicem undeva la 350-400 ( in cazul in care ajungem pe transfagarasan ) - dintre care 200 km sunt autostrada, legat de viteza iti dai seama ca nu vom merge cu 90 pe autostrada, dar nici cu 130 prin curbe, viteza o vom adapta la conditile de drum, la un nivel in care ne vom putea desplasa toti in cele mai bune conditii, mergem sa ne plimbam , nu sa murim. . Cu banii iti poti face un calcul simplu in primul rand legat de consum sa zicem un 6 % ; 6 x 4 = 24 l benzina x 6.2 = 148.8 ron plus ce mai ai la tine. Vom face opriri unde ne pofteste inima, poze,haleala,tigari ( daca e cazu )..etc.

 

glicerina de unde se face plecarea?

 

poate fi si de la petromul din militari - cel de langa mec-, poate fi si al afi palace cotroceni, unde iti e mai aproape !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

George cine e al 3-lea?

Hai sa ne intalnim la OMV la ora 08:00.

OMV pt ca e mai mult spatiu acolo.

Plecam cand suntem gata ... nu mai tarziu de 08:30.

E ok?

L.E. : De mers mergem cum poate toata lumea sa mearga. Cine vrea sa mearga peste limita pe A1 ne poate astepta la iesirea de pe autostrada.

Editat de B I Z
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt foarte tentat..problema este ca..eu luni am examenul oral la master..si nu stiu ce sa aleg..nu am mers niciodata la o astfel de plimbare si sunt foarte tentat..vad ca pe acest topic sunt baieti de calitate si asta ma tenteaza si mai mult..in legatura cu viteza..nu as vrea sa merg tare decat in limitele legale pt ca nu ma mai mers la o astfel de plimbare decat singur..la constanta sau etc..i'm beginner unsure.gif o sa ma gandesc si va anunt..beer.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

George cine e al 3-lea?

Hai sa ne intalnim la OMV la ora 08:00.

OMV pt ca e mai mult spatiu acolo.

Plecam cand suntem gata ... nu mai tarziu de 08:30.

E ok?

L.E. : De mers mergem cum poate toata lumea sa mearga. Cine vrea sa mearga peste limita pe A1 ne poate astepta la iesirea de pe autostrada.

 

al 3-lea e un baiat de pe topicul celorlalti colegi care pleaca vineri.

 

Sunt foarte tentat..problema este ca..eu luni am examenul oral la master..si nu stiu ce sa aleg..nu am mers niciodata la o astfel de plimbare si sunt foarte tentat..vad ca pe acest topic sunt baieti de calitate si asta ma tenteaza si mai mult..in legatura cu viteza..nu as vrea sa merg tare decat in limitele legale pt ca nu ma mai mers la o astfel de plimbare decat singur..la constanta sau etc..i'm beginner unsure.gif o sa ma gandesc si va anunt..beer.gif

 

in cazul in care te hotarasti noi te asteptam cu cea mai mare placere si stai linistit..nici noi nu suntem prea vechi in "meseria asta "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvan tu nu cumva ai un r6 negru si suntem vecini de scara? ;)

Te-am sunat si te-am intrebat daca vrei sa mergi. Baga studiu pana sambata inclusiv si duminica hai la plimbare!

Daca te hotarasti si nu m-am inselat cu privire la identitatea ta ... ai nr meu, ne auzim la telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvan tu nu cumva ai un r6 negru si suntem vecini de scara? ;)

Te-am sunat si te-am intrebat daca vrei sa mergi. Baga studiu pana sambata inclusiv si duminica hai la plimbare!

Daca te hotarasti si nu m-am inselat cu privire la identitatea ta ... ai nr meu, ne auzim la telefon.

 

 

 

Ma confunzi..am un gsx-r negru :D...o sa ma gandesc la plimbarea asta..mi-ar placea..friday.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat un vecin acum 2 zile si jur ca a folosit exact aceeasi "scuza". Il cheama razvan, tot master, tot examen oral, tot luni. Ce coincidenta ... imi cer scuze!

 

Stai linistit frate..nu e nici o problema beer.gif eu incerc sa mai vin cu cineva ca sa ne combinam la..suma de $ ca nu prea detin momentan..asta e singura mea scuza..in rest nu sunt alte probleme...daca nu reusesc..nu cred ca o sa pot sa vin..dar daca reusesc vin cu cea mai mare placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata nimeni?

 

eu si larry mergem de sambata mai se baga cineva?

 

eu sambata pot numai dupa 12...si cum era jumate de zi trecuta am zis sa merg duminica cu bizu, mai merge un coleg de forum, poate razvan si daca va razganditi si voi doi...ar fi mai frumos un grup mai mare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cu tel .......59 in coada, uite o idee de traseu care sa cuprinda cat mai multe portiuni virajate: http://goo.gl/maps/ujRD0

sunt pentru !

 

Am inteles, dar pentru Transfagarasan nu trebuie sa iesim pe Autostrada spre Pitesti?

Sorry Cristi fara TF (cica ploua) .Pe valea PH daca ploua gasesti repede ceva sa iti tragi sufletul ...:)

 

Aseara la 12 eroau pt sambata ora 9:00, 3-4 motoare...sa vrdem cati mai vin.

Eu vin oricum.

 

Poate intram si aici?

/index.php?/topic/683845-magureni-prahova-15-16sept2012-intalnire-prieteneasca-la-sfarsit-de-sezon/page__view__getnewpost__fromsearch__1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...