Sari la conținut

Hyosung Gt650


Vizitator little wayne
 Share

Postări Recomandate

Vizitator little wayne

De cand am ramas fara scuter vreau sa reintregesc parcul moto si ma chinuie multe idei tembele

Ideea e ca vreau ceva cu care sa ma dau in oras.Bineinteles ca trebuie sa fie un agregat manevrabil si ieftin

gsxr-ul nu e deloc practic in oras, vreau ceva light

Ca lista de achizitie am de la maxiscuter(chiar si burgman 400),cbr 125 si alte idiotenii care mi le soptesc piticii care imi danseaza pe cerebel

Sunt multe mobre care imi plac dar ma lovesc de pretul de achizitie, detin masina,motor si scuter(primul),financiar nu pot sa suport intretinerea unei alte motorete 4l pe langa celelalte utilaje in care investesc constant pentru intretinerea lor

 

Acum am ajuns la hyosung gt 650.Am citit ca are motor de sv 650,astea sunt informatiile pe care le am despre motoreta asta

Sunt ok hyosung? nu de alta dar e posibil sa aleg un hyosung in detrimentul unui cbr 125

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu stiu daca la capitolul manevrabil si ieftin se incadreaza hyosung-ul, cel putin nu in cazul in care iei in calcul cbr 125, burgman 400, etc .............. Mai bine te-ai documenta si te-ai hotara ce vrei defapt, variantele enumerate te tine nu prea au nimic in comun ... :yousuck:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Nu au nimic in comun dar vreau ceva pentru a ma deplasa in oras

TOT ce am enumerat au ceva in comun...sunt mult mai usor de haituit intr-un oras aglomerat fata de vitezana... cum esti un tip inteligent ai ginit din prima ca nu se pupa cbr 125 cu burgman si sunt clase diferite

Repet,ma intereseaza ceva usor de condus in oras indiferent ca e un cbr 125,maxiscuter sau naked

 

bogdan hyosung are motor v2 si e din clasa sv-ului 650

 

Acum vreau sa aflu cate ceva despre hyosung gt 650

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O yamaha Wr 450 ... sau 426 ... supermoto sau alte marci ...

 

Prin trafic ...

 

Sari bordurile ... "rusesti", le scapi, o ridici ... mergi mai departe .. zgarieturi ... pfff.

 

Consum mic, usor de intretinut.

 

Si sunt bune la offroad ... la ce strazi are Bucurestiul.

Editat de BQGDDAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Nu mi-ar displace nici gs500,cb500 sau o alta motoreta manevrabila,consum mic si mai putine bujii de inlocuit

As vrea un supermoto dar nu am bani pentru achizitie,drz-ul e febletea mea,bugetul e 1000e si astia luati din bugetul pentru k8 daca imi merg biznisurile in 2013

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Tu omiti ca nu mai prindem 2013 ...

 

Asa ca ..fa-ti de cap.

ha ha,nu se poate cu toate ca as vrea

oricum,nu am toate tiglele pe casa iar iarna e lunga,asa ca o sa am de unde alege

ma uit la hyosung gt 650,sunt pe piata din 2006,nu e prea batrana,are furca usd si arata ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mereu am fugit de brand urile ... mai rare.

 

In caz ca ai nevoie de o piesa ce faci ?

 

Ai vazut nationalistul ce greu sa chinuie sa gaseasca elemente de caroserie pentru un Triumph.

 

Consumabile ..da se gasesc.

 

Dar un radiator .. un far ... chestii care pot fi luate din dezmembrari ... mai ieftin ... ca noi ... nu face moto cat costa OEM urile.

 

Un aspect.

Editat de BQGDDAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yellow de aici de pe forum are Hyosung Comet 650. Intra rar pe forum dar ai putea sa-i dai un mesaj privat.

Motorul nu este cel de pe SV, este o replica. Mie nu mi-a facut o impresie prea buna, dar mi-a spus ca piesele si consumabilele sunt foarte foarte ieftine, trimise prin posta direct din Corea, iar motocicleta nu-i atat de high-tech incat sa n-o poti repara singur daca se strica ceva. Eu personal am vazut cum a turnat in ea ulei de masina (un schimb intreg, nu doar completat) si ambreiajul n-a patinat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai bugetul doar 1000 de euro mai bine ai merge pe un cb 500 din n motive .... piese ieftine gasesti(noi si sh), consumabilele nu-s scumpe si nici prea des nu se schimba, foarte manevrabila, consumul e ok(daca vrei neaparat consum mic iei ceva mai mic), racire pe apa(nu ai probleme in trafic) ...

 

yellow de aici de pe forum are Hyosung Comet 650. Intra rar pe forum dar ai putea sa-i dai un mesaj privat.

Motorul nu este cel de pe SV, este o replica. Mie nu mi-a facut o impresie prea buna, dar mi-a spus ca piesele si consumabilele sunt foarte foarte ieftine, trimise prin posta direct din Corea, iar motocicleta nu-i atat de high-tech incat sa n-o poti repara singur daca se strica ceva. Eu personal am vazut cum a turnat in ea ulei de masina (un schimb intreg, nu doar completat) si ambreiajul n-a patinat.

Faptul ca piesele si consumabilele sunt ieftine nu e neaparat un lucru bun, de multe ori arata si calitatea lor ... replicile nu ajung niciodata la nivelul originalului ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marius mi-a luat-o inainte. Incearca sa dai de Yellow.

Eu am GT250 si il recomand mai mult daca vrei ceva de oras. GT250R daca vrei sa aiba look sporty.

650-ul e mai bun la drum lung, consum mic: in oras se schimba macazul.

 

@Thunder, la 1000 eur mai bine iei o replica mai buna decat ceva original. Un cb500 la banii astia are ceva probleme si mai bagi inca pe atat in el.

 

http://korider.com/ <-- aici gasesti ce info vrei despre Hyosung

Editat de Voltaire
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Am vazut azi hyosungul,are multe probleme estetice remediabile

Leviere rupte

oglinzi lipsa

semnale tata lipsa

furca are scurgeri de ulei

rupt capatul schimbatorului de viteze

nah si zgariata

caucioace lemn

 

Am ajuns la un numitor comun in privinta pretului ,cand am cerut sa vad actele Am constatat urmatoarele

primul proprietar a vandut mobra cu acte in regula,eliberand si fiscalul

Cel care a cumparat nu s-a obosit sa o declare la financiar si a vandut motorul celui cu care m-am vazut eu fara sa faca act de vanzare cumparare(inutil de altfel,atata vreme cat nu a luat motorul in evidenta pe numele lui)

A incercat sa imi ceara suma stabilita inainte de a vedea actele,trimitandu-ma la cel de la care a luat el motorul...el avand urgenta nevoie de bani sa plateasca taxele la facultate

I-am spus sa ma sune doar cand are actele in regula si a plecat spre soseaua chitilei sa o vada un alt potential cumparator.A incercat sa mai scada putin din pret dar i-am spus ca nu merita mai mult de 1500roni fara fiscal in cazul in care trebuie sa o vand pe piese

Daca ala pune botul si o cumpara,se arde la propriu.Mai stiu de o combinatie identica care s-a terminat cu schimbarea cadrului

 

La achizitia urmatorului agregat,ma intereseaza

cost de achizitie redus

consum mic in oras

bineinteles...ceva fiabil si cu un cost de intretinere cat mai mic

Nu am in vedere o anume motoreta pentru achizitie,exclud din start motoarele 4l

ideal e un scuter de 250 de mici dimensiuni dar nu trec cu vederea oricare alta motoreta in 1-2 pistoane

Cb500 pare ok dar am vazut ca se cer pe niste cazaturi 1000+ e in conditiile in care mai trebuiesc investiti tot atatia bani in ele.singurul argument fiins.Are cateva mici probleme estetice si oarece zgomote la motor(normale pentru vanzator)

 

Hyosung-ul e inmatriculat in 2009 si m-am ingrozit cati bani am calculat ca trebuie sa investesc plecand de la zgarieturi ai ajungand la surub de crash rupt in cadru.Rahaturi din astea insignifiante pentru care cer mesterii 100roni ca baga un burghiu sa scoata surubul rupt din cadru iar sa sfarsit constati ca ai scos 500e din buzunar,unde fostul proprietar se jura ca nu costa mai mult de 100e reparatiile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

cum nu am o fixatie pe o marca sau un model anume,astept sa gasesc ceva care sa imi trezeasca interesul si sunt foarte damblagiu in privinta asta

 

Am gasit un cbr 125 pe injectie din 2007 cu ,,mizerie in pompa,, si uneori nu urca in ture.Nu m-am obosit sa merg pana la vanzator sa ii vad bijuteria

Iarna e lunga iar bani dau o singura data.asa ca nu ma grabesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Eu personal, voi opta pentru o bicicleta cu motor pentru la vara..nenumarate sunt avantajele in oras si nu numai..

sau vrei ceva mai puternic ?

Normal ca vreau ceva mai puternic,altfel prefer sa merg cu ratb.E mult mai ieftin

Am 2000e disponibili pentru achizitia unui motor/scuter.Cum 2013 se anunta a fi foarte dificil din punct de vedere economic,prefer sa cumpar ceva ieftin si bun..chilipirurile cu probleme ma intereseaza doar daca scad la achizitie piesele care trebuiesc cumparte si manopera ...si asta din pretul cerut de vanzator.altfel nu o sa ofer nimanui bani in plus.nu dau unui (cuvant jignitor) bani pentru ca are tupeu sa ceara.dimpotriva,ii fac o oferta mai mica sa ii zdrungin invatarurile primite la canalul taraf tv

Nu omit nici ca benzina o sa ajunga la 7 roni

Puteam de anul asta sa imi cumpar o mobra mai noua dar incertitudinea perioadei urmatoare ma faca sa fiu precaut din punct de vedere financiar

 

Nu cred ca vanzatorul hyosung-ului poate sa faca rost de financiar asa ca tranzactia a picat in poroportie de 80%

Eu nu ma stresez,n-am nici un motiv.i-am spus sa ma sune doar cand are si financiarul si iarna e lunga

 

legat de bicicleta cu motor ca si cost de deplasare.Mi-ar place un scuter electric dar nu au autonomie prea mare.Cred ca peste 5-7 ani o sa ne deplasam cu asa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

motorul de care zici tu l-am cumparat eu si nu zic cu cat , pot sa zic ca i-am oferit atat cat sa fie el fericit si eu de asemenea, iar defectele sunt fix cele pe care le-ai prezentat tu + placute de frana varza, eu am reuzit sa le fac pe toate fix cu 4 mil cu tot cu schimb de ulei si toate filtrele

omul de la care am luato a fost foarte de treaba , cinstit om mi-a zis tot ce are si ce nu are. in mare sunt foarte multumit de hyosung, am mai avut si alte motoare gen honda cbr f4i honda cbr 600 rr dar asta ...este ceva ieftin ....si foarte diferit de ce am avut....chiar tin la motorul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca vreau ceva mai puternic,altfel prefer sa merg cu ratb.E mult mai ieftin

Am 2000e disponibili pentru achizitia unui motor/scuter.Cum 2013 se anunta a fi foarte dificil din punct de vedere economic,prefer sa cumpar ceva ieftin si bun..chilipirurile cu probleme ma intereseaza doar daca scad la achizitie piesele care trebuiesc cumparte si manopera ...si asta din pretul cerut de vanzator.altfel nu o sa ofer nimanui bani in plus.nu dau unui (cuvant jignitor) bani pentru ca are tupeu sa ceara.dimpotriva,ii fac o oferta mai mica sa ii zdrungin invatarurile primite la canalul taraf tv

Nu omit nici ca benzina o sa ajunga la 7 roni

Puteam de anul asta sa imi cumpar o mobra mai noua dar incertitudinea perioadei urmatoare ma faca sa fiu precaut din punct de vedere financiar

 

Nu cred ca vanzatorul hyosung-ului poate sa faca rost de financiar asa ca tranzactia a picat in poroportie de 80%

Eu nu ma stresez,n-am nici un motiv.i-am spus sa ma sune doar cand are si financiarul si iarna e lunga

 

legat de bicicleta cu motor ca si cost de deplasare.Mi-ar place un scuter electric dar nu au autonomie prea mare.Cred ca peste 5-7 ani o sa ne deplasam cu asa ceva

 

Din ce vad eu tu esti genu vrea moca da cat mai bun, genu care crede ca toata lumea vrea sa iti traga teapa, genu esti mai bun ca toata lumea, indiferent ca ii cunosti sau nu.

Daca vroiai sa iei intradevar hyosung-ul ala vorbeai cu omu sa te astepte si incercai sa dai de proprietarul pe numele caruia era inmatriculata motocicleta.

 

Cat despre CB-urile la 1000 de euro ... spui ca ai la dispozitie 2000 dar nu esti dispus sa dai 1000 pe unul in care mai trebuiesc bagati inca 100-200 de euro, nu cred ca ai nevoie de mai mult cat sa ai un motor decent de oras, cu 500 il faci boboc.

 

Cred ca tu defapt cauti mocangeala, oameni disperati care au nevoie de bani rapid ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...