Sari la conținut

Hyosung Gt650


Vizitator little wayne
 Share

Postări Recomandate

bv lui..nu vad nik rau in a astepta la cotitura!

Da da ... roaga-te sa nu ai vreodata nevoie de bani rapid si vrand sa vinzi ceva la un pret bun, ca sa il dai repede, sa dai de unu care iti tot cauta nod in papura incercand sa iti scada tot mai mult din pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator little wayne

motorul de care zici tu l-am cumparat eu si nu zic cu cat , pot sa zic ca i-am oferit atat cat sa fie el fericit si eu de asemenea, iar defectele sunt fix cele pe care le-ai prezentat tu + placute de frana varza, eu am reuzit sa le fac pe toate fix cu 4 mil cu tot cu schimb de ulei si toate filtrele

omul de la care am luato a fost foarte de treaba , cinstit om mi-a zis tot ce are si ce nu are. in mare sunt foarte multumit de hyosung, am mai avut si alte motoare gen honda cbr f4i honda cbr 600 rr dar asta ...este ceva ieftin ....si foarte diferit de ce am avut....chiar tin la motorul asta

Sa-l stapanesti sanatos

Am renuntat sa o cumpar din cauza pozitiei la ghidonat.mult mai inconfortabil decat pe gsxr.M-am gandit ca nu merita sa o cumpar daca cad lat dupa 100km parcursi.Pretul nu e nevoie sa il spui,a fost foarte ieftina.a platit 1100e(impecabila) si a scapat de ea dupa ce a dat-o pe jos din toate pozitiile

 

Din ce vad eu tu esti genu vrea moca da cat mai bun, genu care crede ca toata lumea vrea sa iti traga teapa, genu esti mai bun ca toata lumea, indiferent ca ii cunosti sau nu.

Daca vroiai sa iei intradevar hyosung-ul ala vorbeai cu omu sa te astepte si incercai sa dai de proprietarul pe numele caruia era inmatriculata motocicleta.

 

Cat despre CB-urile la 1000 de euro ... spui ca ai la dispozitie 2000 dar nu esti dispus sa dai 1000 pe unul in care mai trebuiesc bagati inca 100-200 de euro, nu cred ca ai nevoie de mai mult cat sa ai un motor decent de oras, cu 500 il faci boboc.

 

Cred ca tu defapt cauti mocangeala, oameni disperati care au nevoie de bani rapid ...

 

A fost de curand la vanzare un 636 cu 2000e.daca vroiam in cumparam in ziua in care a postat anuntul

Oricum nu te priveste pe tine de ce nu am cumparat hyosungul...imi plac trepadusii care emit pareri despre banii altora

Eu muncesc mult pentru 50roni si nu imi place de un oarecare m.w.u.ist fara scule in maghernita si dupa 2min de uitat la mobra sa suma asta de bani.din ce scapi pe la supapa esti acelasi gen de meserias pus pe jepcareala

Cb e un gunoi(review) si nu o sa cumpar.imi place banditul dar nu vreau inca o motoreta cu propulsor 4l

 

imi place EN6 carenat.Daca anul viitor imi ies ploile o sa cumpar unul

Momentan am un aprilia atlantic dar il vand.e mare,stai pe saua aia foarte confortabil.insa nu ma incanta

Eu caut ceva mic si ghidus,as vrea tot un benelli velvet de 250-400

 

Da da ... roaga-te sa nu ai vreodata nevoie de bani rapid si vrand sa vinzi ceva la un pret bun, ca sa il dai repede, sa dai de unu care iti tot cauta nod in papura incercand sa iti scada tot mai mult din pret.

 

De la oameni ca tine am prins ceva ideei

Intodeauna ce e ieftin are ceva probleme iar pretul mic cerut de vanzator este de fapt unul destul de piperat.pentru un discount de 300(maruntisuri) reparatiile costa dublu sau triplu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost de curand la vanzare un 636 cu 2000e.daca vroiam in cumparam in ziua in care a postat anuntul

Oricum nu te priveste pe tine de ce nu am cumparat hyosungul...imi plac trepadusii care emit pareri despre banii altora

Eu muncesc mult pentru 50roni si nu imi place de un oarecare m.w.u.ist fara scule in maghernita si dupa 2min de uitat la mobra sa suma asta de bani.din ce scapi pe la supapa esti acelasi gen de meserias pus pe jepcareala

Cb e un gunoi(review) si nu o sa cumpar.imi place banditul dar nu vreau inca o motoreta cu propulsor 4l

 

De la oameni ca tine am prins ceva ideei

Intodeauna ce e ieftin are ceva probleme iar pretul mic cerut de vanzator este de fapt unul destul de piperat.pentru un discount de 300(maruntisuri) reparatiile costa dublu sau triplu

 

Cum ziceam ... "Din ce vad eu tu esti genu vrea moca da cat mai bun, genu care crede ca toata lumea vrea sa iti traga teapa, genu esti mai bun ca toata lumea, indiferent ca ii cunosti sau nu." Si nu vad de unde si pana unde ai adus aminte de faza cu scandal, pe care ai intins-o de altfel pe tot forumul; WTF :blink: si eu am, recunosc, o preconceptie cum ca bucurestenii sunt niste jepcari tigani care cer multi bani pe niste mizerii, cel putin in general, dar asta nu ma face sa arunc cu fecale in toti din bucuresti.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca pica ceva bun si esti pe faza cu banu..merita, conditia sa ti-se intample o chestie de asta e sa ai mare mare rabdare..asta daca poti(astepta)..dovedit ca toamna tarziu apar ''pomeni''..dar si trompete'' la care doar anul de fabricatie le mai tin pe linie..ochii mari ca se gasesc oferte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Cum ziceam ... "Din ce vad eu tu esti genu vrea moca da cat mai bun, genu care crede ca toata lumea vrea sa iti traga teapa, genu esti mai bun ca toata lumea, indiferent ca ii cunosti sau nu." Si nu vad de unde si pana unde ai adus aminte de faza cu scandal, pe care ai intins-o de altfel pe tot forumul; WTF :blink: si eu am, recunosc, o preconceptie cum ca bucurestenii sunt niste jepcari tigani care cer multi bani pe niste mizerii, cel putin in general, dar asta nu ma face sa arunc cu fecale in toti din bucuresti.

 

Cum scriam si in postul de mai sus...iti permit sa imi ceri socoteala ce fac cu banii doar atunci cand o sa imi alimentezi tu contul cu 2000e.Pana atunci tu nu faci altceva decat sa o labagesti fara motiv...si cu phula moarta ,asa de dragul unei labe plictisite

 

Ce am scris eu si ce ai dedus tu...crezi ca indirect injur toti moldovenii ca a incercat skandal(e moldovean) sa ma jepcareasca

Pai bre moldovene,in bucale e cea mai mare concentratie de fraieresteni motociclisti pe metrul patrat iar el a mirosit aceasta oportunitate in partea cu serviarea motoretelor.Crezi ca in moldova gasea atatia fraieri ca in bucuresti?

 

Am amici moldoveni si cu exceptia poponautilor care au citit ei ca se traia bine in imperiul austro ungar sugand phula celor care ii sodomizau...nu am vreo antipatie fata de locuitorii din oricare colt al romaniei...imi am radacinile la granita cu Bulgaria

 

daca pica ceva bun si esti pe faza cu banu..merita, conditia sa ti-se intample o chestie de asta e sa ai mare mare rabdare..asta daca poti(astepta)..dovedit ca toamna tarziu apar ''pomeni''..dar si trompete'' la care doar anul de fabricatie le mai tin pe linie..ochii mari ca se gasesc oferte!

 

Nu ma grabesc si oricum nici nu stiu ce vreau

Vroiam in cbr 125 si am fost la 200roni de achizitia unuia(m-am zgarcit si am facut o alegere buna),de 4 zile am alt scuter dar nu imi place ca e barca(aprilia atlantic),noroc ca am dat putini bani pe el si tot in banii aia o sa il vand cu transmisia servisata si itp facut ieri

In principiu vreau o motoreta carenata in 1-2 cilindri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu iti cer socoteala, banii sunt problema ta, doar ca te tot lauzi ca ai la dispozitie 2000 de euro dar tot cauti ciubucuri.

 

Ce am inteles eu ? Ce poti intelege din "din ce scapi pe la supapa esti acelasi gen de meserias pus pe jepcareala" ? Ne stim si nu stiu eu de iti permiti sa faci asemenea afirmatii ?

 

P.S. Oare doar atata te duce capul incat sa incepi sa ma faci labar asa ca ti s-a pus tie pata ...

 

Ai impresia ca esti singurul care munceste pentru banii lui sau ce ? Faptul ca nu impatim aceleasi idei nu ma face "jepcar".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Orcine isi doreste ceva bun si cat mai ieftin,ca am o suma de bani nu inseamna ca sunt dispus sa scap de ei la prima mobra vazuta

 

Asa cum tu nu ma cunosti si te pui pe emis teorii si ipoteze fara sa ma cunosti,crezi ca ca eu am chef sa fiu mai gentil?

 

Culegi roadele a cea ce ai semanat daca ai chef sa te bagi in seama fara motiv...un motix exista si se cheama(amicul) skandal

 

Bineinteles ca nu aveam aceasi viziune..tu incerci sa jupoi ca multi altii clientii iar eu sunt ala rau si nesimtit care nu accepta bulangeala mesterilor moto.spre norocul vostru nu am arma letala atunci cand bagati in pledoaria cu nota de plata placa ...si eu sunt motociclist

 

Nu mai bine faci tu o laba sanatoasa decat sa iti bati capul cu unul pe care nu o sa reusesti vreodata sa il jecmanesti,...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orcine isi doreste ceva bun si cat mai ieftin,ca am o suma de bani nu inseamna ca sunt dispus sa scap de ei la prima mobra vazuta

 

Asa cum tu nu ma cunosti si te pui pe emis teorii si ipoteze fara sa ma cunosti,crezi ca ca eu am chef sa fiu mai gentil?

 

Culegi roadele a cea ce ai semanat daca ai chef sa te bagi in seama fara motiv...un motix exista si se cheama(amicul) skandal

 

Bineinteles ca nu aveam aceasi viziune..tu incerci sa jupoi ca multi altii clientii iar eu sunt ala rau si nesimtit care nu accepta bulangeala mesterilor moto.spre norocul vostru nu am arma letala atunci cand bagati in pledoaria cu nota de plata placa ...si eu sunt motociclist

 

Nu mai bine faci tu o laba sanatoasa decat sa iti bati capul cu unul pe care nu o sa reusesti vreodata sa il jecmanesti,...?

Nu mai bine te duci tu de unde ai venit ca sa nu iti zic altfel? De unde dracu ai tras tu concluzia ma (cuvant urat) bleaga ca eu is jepcar si jupoi lumea,spre norocul nostru nu ai tu arma letala sa ce ma? de ce ma bagi in aceeasi oala? Faptul ca intamplator sunt din acelasi oras cu scandal si ca ma si cunosc cu el nu inseamna ca ma aseman cu el asa ca nu mai manca tu rahat aiurea; nu cunosc tehnicile lui tocmai de asta nu comentez, dar din punctul meu de vedere EU fac tot posibilul ca totul sa iasa bine si vii tu acum ala bun si drept dar tratat nedrept si taxat scump sa ma faci pe mine jepcar, ti-am atins macar motocicleta si ti-am cerut bani sau ceva? Bineinteles ca orice scursura a bucurestiului tu si gura aia a ta mare simti nevoia sa mananci rahat despre cineva fara sa il cunosti doar pentru ca "te simti tu neindreptatit" ... chiar uitasem de ce am inceput sa urasc bucurestenii ca tine.

 

Cat despre emisul teoriilor, ti-am zis, vad ca te tot lauzi ca ai bani la dispozitie ca puteai sa faci ca puteai sa iei, dar tu nu stii ce vrei macar; drept dovada ti-ai luat un scuter care acum vrei sa il vinzi ... ce credeai ca mergi sa cumperi, paine? Te tot plangi ca cere lumea multi bani pe motoare nasoale, de motoare la vanzare duci lipsa? Daca intradevar iti arde de cumparat, dispui intradevar de 2000 de euro si vrei sa fii sigur de ce cumperi ia unul proaspat adus de afara ... presupun ca astepti chiftele si fraieri, mai zici de scandal.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Ma,tu ai inceput sa fii deranjat de posturile mele dupa ce am scris pe forum despre profesionalismul si preturile mici prcaticate de skandal.Asa fara nici un motiv aparent ai inceput sa imi comentzi posturile ca o tata care se baga in seama de dragul de a o face.De unde am dedus(cat se poate de logic) ca te-am lezat indirect cand am spus ca ala nu are scule si ca cere 50roni pentru 2min cat s-a uitat la motor

Inteleg ca ai aceasi politica de marketing si simti nevoia sa combati necredinciosii care nu pun botul la vrajeala voastra...dar nu te da in fapt.fii mai discret

 

Carui fapt ii datorez onoarea de ati capta tie atentia? sa ma duc de unde am venit.dute ba baiatule pe tarlaua ta si nu te mai baga in seama incercand sa arati nimic.Repet mergi sa o labaresti in alta parte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni la ananghie au fost si vor exista caci norocul nu e mereu cu noi, dar...intr-un fel cand cumperi de la om al ajuti din moment ce nu sunt lichiditati pe piata! multa lume zice ca e f ieftin bun dar dc nu se vinde oare..? asa ca eu consider ca nu e nimic rau sa profiti de o ocazie mai ales toamna iarna si omul e multumit ca-si rezolva problema ! motor isi ia el altul, poate mai bun cine stie..sa nu imi zica mie careva ca daca cineva iti ofera ceva la un pret tu sa-i zici ca nu al vrei asa ieftin si mai pui cateva sute peste hahahahhaa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

(Off topic)

Domnule little wayne ,

 

E urat cum faci +1 post pe toate topicurile scriind ceva despre Skandal, despre faptul ca e moldovean, jepcar, alte injurii si acuzatii. Esti fixat pe el si pe multi altii(cu totii putem face o lista consistenta). Pe unii dintre ei chiar ii cunoastem, sau cel putin le cunoastem munca.Crezi ca toata lumea vrea sa te scuture de bani? Nu si-a format nimeni un scop in viata de a te insela pe tine.Fiecare mecanic isi apreciaza munca si isi stabileste preturile. Tu ai fost de acord. Iar Problemele motocicletei tale au fost rezolvate. Dupa, ai intrat pe forum si ai inceput sa arunci cu noroi.

Iti multumim ca ne-ai determinat sa ajutam lumea : orice client semneaza o fisa de service pentru intrarea motocicletei in unitate, pentru orice operatiune care va fi efectuata si pentru preturile lor. Deasemenea, va semna si una la iesirea din service, in care mentioneaza daca e multumit sau nu (situatia ta nu va mai fi repetata).

Nu a zis nimeni ca nu ai dreptul sa fii nemultumit. Ok, nu ti-a convenit ceva, scrie pe forum, da-ne un tel, dar nu injura, ameninta si nu da dovada de o proasta crestere asa cum ne arati tuturor de o vreme. Sunt sigura ca mama ta ti-a dat o educatie mai buna de atat.

Nu o lua ca pe o ofensa pentru ca nu e.

 

Iti dorim o zi cat mai placuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) nu e marketing, muncesc aici pentru ca imi plac motocicletele si vreau sa fac ceva in privinta asta, sa invat cat de mult pot. Dar e nedrept sa fii acuzat asa (nu ma refer doar la adresa noastra, ci si la ceilalti mecanici acuzati, unii chiar nu merita cuvintele urate).

Iti multumesc,

O zi faina sa ai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Ce alti mecanici acuzati?

Datorita profesionalismului de care a dat dovada si de pretul minim cerut pentru manopera,eu nu mai merg ever la mesteri recomandati de forum de catre necunoscuti

 

Arunc eu cu rahat in skandal?

Pai ce lesinat dupa bani mi-a cerut 200roni sa imi indrepte discurile de frana,lucrare facuta de altcineva cu 80roni

Si cine a fost atat de tamp sa imi ceara 100roni ca sa curete etrierii fara sa ii verifice.stiu omu nu avea timp si o cheie de 12 ca sa scoata un etrier si sa constate ca...e curatat...deh 2 suruburi adauga inca 30roni la manopera in bomba voastra de service.Asta daca aveti si chei

 

Arata mie alta bomba dotata cu mester in foame de bani care cere 50roni dupa ce se uita 2 min la motoreta

Plm daca imi lasam mobra acolo avea omu si piese de schimb pentru alte motoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jur ca-mi pare rau ca esti atat de suparat, dar exagerezi. M-au apucat spumele si l-am pus pe Skandal sa fumeze o tigara si m-am plimbat cu aparatul foto prin service.

Nu am zis ca e LUX, dar nici nu voi lasa asa afirmatii nefondate sa ii influenteze si pe altii. SKR are scule, am fotografiat o parte, daca vrei deschid si trusele de sub banc si le fac si alora. Serios acum...inceteaza.

 

 

 

 

1.jpg

2a.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

 

6.jpg

 

 

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

(Off topic)

Domnule little wayne ,

 

1 E urat cum faci +1 post pe toate topicurile scriind ceva despre Skandal, despre faptul ca e moldovean,

2jepcar, alte injurii si acuzatii.

3Problemele motocicletei tale au fost rezolvate. Dupa, ai intrat pe forum si ai inceput sa arunci cu noroi.

4 Iti multumim ca ne-ai determinat sa ajutam lumea : orice client semneaza o fisa de service pentru intrarea motocicletei in unitate, pentru orice operatiune care va fi efectuata si pentru preturile lor. Deasemenea, va semna si una la iesirea din service, in care mentioneaza daca e multumit sau nu (situatia ta nu va mai fi repetata).

5 Nu a zis nimeni ca nu ai dreptul sa fii nemultumit. Ok, nu ti-a convenit ceva, scrie pe forum, da-ne un tel, dar nu injura, ameninta si nu da dovada de o proasta crestere asa cum ne arati tuturor de o vreme. Sunt sigura ca mama ta ti-a dat o educatie mai buna de atat.

Nu o lua ca pe o ofensa pentru ca nu e.

1 am amici moldoveni si niciodata nu o sa-mi permit sa bag in aceasi oala toti moldovenii

2 dupa ce am scris pe forum skandal a descoperit rapid ca aveam prietenii comuni si l-a pus pe unul dintre ei sa ma sune ca sa imi transmita din partea mesterului skandal ca sa imi cer scuze in plublic si sa sterg posturile in care am povestit patania.Altfel se termina rau pentru mine.

Crezi ca sunt bunul samariteam? ei bine nu sunt si cred ca e de datoria mea sa spun cand un motociclist e jigodie si incearca sa jepcareasca un alt motociclist

3 Eu am strabatut juma de Bucuresti cu rota in brate pana la sirius care in prima faza mi-a cerut 60roni sa indrepte discurile,dar discurile nu s-au ovalizat natural(au fost lovite intentionat) si a avut ceva mai mult de lucru la ele,asa ca am decartat 80roni...foarte ok si parolist omu,o sa il mai vizitez

Operatia de demontare si montare a rotii a fost facuta de mine ajutat de fratele meu

4 nu imi pasa eu nu mai calc pe la mesteri promovati pe moterism de pusti gen goodkat,

Mi-a demonstrat skandal ca mottoul lui e sa umfle bage cat mai multe operatii fictive la plata

Sa faceti treaba asta cu cine pune botu si pe deasupra pleaca si multumit ca lasa mult mai multi in dugheana voastra.Ma amuza teribil cand spun pe forum ca skandal e corect si nu cere prea multi bani pe manopera

5 mama are o pensie de 700roni dupa 30ani de munca si s-a angajat

Lucrez intr-o firma de distributie si vad in fiecare zi oameni care nu au bani de o paine

Colegele mele casiere au 800-850roni salariu cu 25% spor de vechime,sunt injurate si umilite de abonatii nemultumiti de faptul ca trebuie sa plateasca cea ce consuma(deaia are pp-dd sustinatori)

Cand vad ce venituri au oamenii din jurul meu si fiecare zi e o povara.Ma enervez al dracului de tare sa dau peste moldoveni venti la jepcareala in Bucuresti.50roni pentru o verificare de 2 min este enorma si basca ca a fost la un pas sa imi tranteasca motoreta de pe cricul auto bagat sub galeria de evacuare si fara sa demonteze carenele laterale.Ca ulterior sa fiu amenintat sa se lasa cu treburi urate pentru mine daca nu sterg posturile

Voi aveti personalitate de tigani chinezi

Nu e de ajuns ca a fost la un pas sa imi tavaleasca mobra cand a scapat de pe cric,a cerut si 50roni dupa ce a tras levierul de frana de 3 x si invartit roata fata de 2 x.Continuand cu o incercare de prosteala deaia obosita cerandu-mi 100roni sa imi curete pistonasele etrierilor curatati de mine cu nici o luna in urma si culminand cu amenintari dupa ce am scris ca a incercat sa ma prosteasca

 

Nu am vrut niciodata sa il jignesc pe skandal,am spus doar ce s-a intamplat

De ce il supara adevarul?

 

Daca avea un dram de bun simt recunostea si incerca(formal) sa se revanseze,Putea sa spuna ca curata lantul in cuantumul sumei aleia sau orice alta minciuna de ochi lumii.Eu oricum nu mai calcam pe acolo iar el avea alta imagine in fata celor care judeca cu impartialitate.Dar nu,voi continuati sa va faceti de rahan continuand cu niste idei absurde .Cred ca incercati sa spuneti cu alte cuvinte,ca eu sunt singurul vinovat pentru ca am venit in veseliei si nu am cotizat aia 300roni lu skandal pentru un bunastarea lui financiara cu minim de efort din partea lui.sry dar nu dau cuiva bani doar pentru ca are tupeul sa ceara

Recunosc ca am fost idiot si am pus botu la recomandrile lui goodkat sa vin la cel mai ordinar mester moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e misto faza cu amenintarea ....

 

Bila neagra skr.

 

Amenintati clientul sa taca din gura.

 

Pe mine ma amuza faza cu stersul topicelor si a postarilor .... Bad News ... nu se poate ! :)))

 

Facem pace ?

Editat de BQGDDAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

nu stiu cum se face,dar,esti singurul nemultumit pana acum...ne pare rau pt lucrul acesta si ne vom lua revansa fata de tine cu prima ocazie.(formal)pana una,alta...succes in tot ce iti propui!!!

Poate ca eu sunt singurul client al skr care stiu sa folosesc o cheie.Am trusa de chei acasa pentru operatiuni minime de mentenanta

stiu cum se schimba uleiul,placutele de frana,ulei si alte cateva mici lucrari

 

Eu va urez scuccesuri la fraierit plavani care sa plece multumiti din bomba aia.Nu va faceti prea multe griji,colcaie Bucurestiul de prostovani buni de fraierit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e misto faza cu amenintarea ....

 

Bila neagra skr.

 

Amenintati clientul sa taca din gura.

Skr nu a amenintat pe nimeni.Nu avem nici un motiv sa facem asta.

 

Pe mine ma amuza faza cu stersul topicelor si a postarilor .... Bad News ... nu se poate ! :)))

 

Facem pace ?

Pace? nu vad "razboiul".Sunt doar diferente de opinii.Silviu a reusit sa faca constatarea in 5 minute(si a fost facuta corect pt ca domnul de mai sus a apelat la un meserias care i-a indreptat discurile).Poate altii ar fi facut-o intr-o ora cu multe chestii demontate si tot cu aceeasi suma.E vina lui ca are experienta si a reusit sa faca asta mai repede decat altii?Eu il consider profesionalism,iar banutii(50 ron)sunt deductibili din pretul de manopera in cazul in care reparatiile sunt efectuate in unitatea noastra(deci...constatarea ar fi fost gratis)cat despre pretul de indreptat al unui disc (100 ron)e discutabil... 100 ron include demontatul discului,indreptatul si rectificatul suprafetei de franare...concluzie si detaliere=demontat+montat disc costa 20 ron,indreptat disc costa 40 ron,rectificat disc 40 ron....cu ce am fost mai scumpi decat altii?De ce trebuie sa fim numiti jepcari?

 

Ps:uitasem de scule! Il rugam pe domnul Wayne sa enunte un nume /o scula/ustensila pe care service ul nu o are ...iar noi ii vom arata ca stocul are cel putin cate 2 din fiecare(dinamometrice,compresmetre,aparate si instrumente de masura mecanice si digitale,chei fixe/inelare/tubulare,imbus,torx,clesti,prese de volanta/rulment/segmenti/oala ambreiaj care pot fi atat de interior cat si de exterior...etc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

De ce te chinui sa te afunzi si mai tare in.....

Eu am avut nevoie sa imi fie indreptate discurile,nu rectificat,nu demontate de pe roata sau alte operatiuni fictive bagate la plata

Discurile se indreapta monate pe janta,nu se demonteaza skandal a cerut 200roni iar eu le-am indreptat cu 80roni ambele discuri.un pret de 40roni pe fiecare disc in parte.diferenta ceruta de voi o las la latitudinea celor care citesc acest topic

Asa inteleg ca el face constatatea in 2 min fara sa verifice mare lucru si aici ma refer la etrieri.Aici omu si-a dat in gura singur grav cand mi-a cerut 100roni sa curete pistonasele etrierilor fara sa desfaca etrierul si sa il verifice

Dar asta e treaba facuta de mantuiala pe bani foarte multi,mai aveti tupeul sa insirati lucrari pe le bagati doar la plata

 

In lumea voastra inselarea clientului e o normalitate,de unde si ura cu care aratati asta si credeti ca e normal sa umflati nota de plata la sfarsit

 

Daca vrei putem sa continuam la nesfarsit,dar asta nu ma afecteaza pe mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un etrier curatat nu da/scoate garnitura de praf afara :D...cat despre discuri si amortizoare indreptate la ciocan fara a fi demontate (de pe roate/sau fara arcuri scoase)...am mari dubii in privinta functionalitatii.Ai auzit de masa de rectificat?de faptul ca suprafata de franare trebuie sa fie in plan paralel cu suprafata de montaj pe janta?ai auzit ca piesele se prind intr-un "universal", iar corectia ovalizarii/strambatura se controleaza cu un "comparator", nici decum ochiometric sau cu rigla?exista reparatii profesionale care costa 100 ron si carpeli cu functionalitate si randament redus...(mai ieftine)si sper ca am reusit sa expun situatie pe intelesul tuturor.

 

ai citit vreun manual de service?Producatorul iti specifica clar atat grosimea minima a discului si toleranta maxima a lui la ovalizare care este 4,2 mm respectiv 0,12 mm! cum masori 12 sutimi cu discurile montate?ai cumva un strung carusel?sau o invarti pe ax si dai cu creta ca la roata de bicicleta?:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Un etrier curatat nu da/scoate garnitura de praf afara :D...cat despre discuri si amortizoare indreptate la ciocan fara a fi demontate (de pe roate/sau fara arcuri scoase)...am mari dubii in privinta functionalitatii.Ai auzit de masa de rectificat?de faptul ca suprafata de franare trebuie sa fie in plan paralel cu suprafata de montaj pe janta?ai auzit ca piesele se prind intr-un "universal", iar corectia ovalizarii/strambatura se controleaza cu un "comparator", nici decum ochiometric sau cu rigla?exista reparatii profesionale care costa 100 ron si carpeli cu functionalitate si randament redus...(mai ieftine)si sper ca am reusit sa expun situatie pe intelesul tuturor.

 

ai citit vreun manual de service?Producatorul iti specifica clar atat grosimea minima a discului si toleranta maxima a lui la ovalizare care este 4,2 mm respectiv 0,12 mm! cum masori 12 sutimi cu discurile montate?ai cumva un strung carusel?sau o invarti pe ax si dai cu creta ca la roata de bicicleta? :P

 

mua ha ha

 

Tu nu ai scos etrierul de pe jamba si ti-a fost lene sa desfaci cele 2 suruburi de 12 si imi ovesterti cum se curata un pistonas fara sa il verifici,esti tamp si infometat.Ce se intampla? nu ai clienti si o arzi pe forum? oistonesele etrierilor au fost curatate de fratele meu,mecanic auto cu ani de scoala si specializari si vreo 12ani in campul muncii

 

Skandal,tu ai auzit de sirius? am incredere in omu ala si daca indreapta cu dalta si ciocanul mult mai mult decat intr-un fomist ca tine

Cica sirius indreapta discurile cu ciocanul si baetilor care alearga cu mobrele la curse,nu au fost nemultumiti nici unul pana acum.Tatal unui fost participant in ro sbk mi-a spus cum sa ajung la el

Poate il intrebi cum reuseste sa indrepte discurile cu ciocanul(ochiometric) la preturi atat de mici

 

Vorbesti de tolerante si la uzura si ovalizare.Ai masurat tu discurile motoretei mele cand am venit? nu, nu ai facut asta dar iti place sa mananci rahat ca ai citit un manual de reparatie si nu aplici in nici un fel indicatiile din manual

 

goodkat....mai bine taci si inghite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand esti nemultumit de un pret, ai optiunea de a pleca.

Cand esti nemultumit de orice altceva (scule), ai optiunea de a pleca.

Tu ai plecat zambind dupa ce oamenii ti-au facut reparatiile necesare.

Ai ajuns acasa si ai inceput tot circul asta.

Te-am respectat pentru ca ne-ai fost client si nu ti-am adresat injurii. Voi INCERCA in continuare sa nu ma cobor la acest nivel.

I rest my case here.

 

Nu mai merita atentia mea aceasta conversatie .

Iti doresc o viata placuta si ma bucur ca ti-ai gasit in sfarsit un mecanic de care esti multumit ! Bravo lui ca te suporta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...