Sari la conținut

Vreau Motor


Postări Recomandate

Mai exact, vreau sa ma sfatuiti ce sa imi iau pentru ture prin munti. Nu vreau super cascadorii...deocamdata :D.

Vreau sa pot merge cu el oriunde si oricind.

Daca imi iau un 2T e cam neinmatriculabil si nu pot sa ies in sosea cu el. Daca imi iau un 4T e prea scump daca il vreau de greutatea unui 2T. Daca imi iau 4T la pret de 2T adica 1000-1500 Valuta, nu e inmatriculat si e si greutz.

1.Cu cit pot sa gasesc un 4T de max 120kg inmatriculat?

2.Pot sa fac cu un 2T, ture la fel precum cu un 4T la aceeasi greutate?

3.Daca nu, e de preferat un 4T mai greu in locul unui 2T?

 

R.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai exact, vreau sa ma sfatuiti ce sa imi iau pentru ture prin munti. Nu vreau super cascadorii...deocamdata :lol:.

Vreau sa pot merge cu el oriunde si oricind.

Daca imi iau un 2T e cam neinmatriculabil si nu pot sa ies in sosea cu el. Daca imi iau un 4T e prea scump daca il vreau de greutatea unui 2T. Daca imi iau 4T la pret de 2T adica 1000-1500 Valuta, nu e inmatriculat si e si greutz.

1.Cu cit pot sa gasesc un 4T de max 120kg inmatriculat?

2.Pot sa fac cu un 2T, ture la fel precum cu un 4T la aceeasi greutate?

3.Daca nu, e de preferat un 4T mai greu in locul unui 2T?

 

R.

daca iti iei un 4T de pina in 120 kg te costa min. 3000valuta,daca iti iei un 2T o sa ai diferite probleme pe teren enduro dar cel mai grav din astea ar fii ca o sa se termine benzina in mijlocul padurii cind cei cu 4T au consumat 3-4 litri,cu 2T in cel mai bun caz dupa fiecare sezon intri in reparatii.......................eu zic daca-ti iei un 4T la vreo 1000 si ceva de valuta e perfect dupa ce dai jos diferite chestii(scarite etc.) o sa ajungi aproape de 120kg,o alegere perfecta ar fii XL350,DR350,XT350(am vazut chiar pe site un XT350)daca-ti iei mai mic de 350ccm nu are putere destula daca iti iei mai mare o sa fie prea greu :D :D :P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit pe la bv un dr650 si un xr600 neinmatriculate la 1000 si ceva valuta.

Ma tentau. Am nevoie de atita putere sau imi ajunge si un DR350? am observat ca sunt foarte cautate.

 

R.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicidecum domnu SOSO! Am intrebat ca sa stiu ce cred si altii! Acum ca am primit aceeasi info din mai multe parti, nici nu ma mai gindesc la altceva. Oricum, asa cum am vorbit ieri, deja sunt hotarit pe xl/dr/xt350. Cam in ordinea asta. Ramin in continuare fan Honda :D

 

R.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VA ROG INSISTENT SA NU II VINDETI LUI APOPEI MOTOCICLETA DE TEREN!

la cat e de retard intra in gips la prima tura!

 

semnat:

mama lu' apopei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VA ROG INSISTENT SA NU II VINDETI LUI APOPEI MOTOCICLETA DE TEREN!

la cat e de retard intra in gips la prima tura!

Lasati-l ma, ca mai bina intra in ghips de la enduro, decat sa pateasca ceva mult mai rau de la asfalt. :D

 

350 sunt ok. Singurul lucru care o sa-ti lipseasca e demarorul electric. Daca il vrei, tre' sa scoti mai multi firfirei din buzunar, ca nu au decat motoarele mai noi, Yamaha sau KTM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia de colea Yam XT 350 4 T piston camasa ambreiaj pneuri - toate noi de la reprezentanta

0745 619 619

post-7-1083713461_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamahan WR 450 nou nout 6000 euro

WR 250 nou nout 5550 euro

 

poti face leasing

 

daca vrei performanta fara batai de cap (reparatii) aste sunt motoarele

personal am un wr 450 si sunt foarte multumit

 

0724 220088

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai bine, mai Andreigin, si ce faci tu cu WR450-ul ? Nu-i pacat sa rugineasca in garaj ? :D De ce nu zici nimic cand noi anuntam iesiri pe munte ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai exact, vreau sa ma sfatuiti ce sa imi iau pentru ture prin munti. Nu vreau super cascadorii...deocamdata :D.

Vreau sa pot merge cu el oriunde si oricind.

Daca imi iau un 2T e cam neinmatriculabil si nu pot sa ies in sosea cu el. Daca imi iau un 4T e prea scump daca il vreau de greutatea unui 2T. Daca imi iau 4T la pret de 2T adica 1000-1500 Valuta, nu e inmatriculat si e si greutz.

1.Cu cit pot sa gasesc un 4T de max 120kg inmatriculat?

2.Pot sa fac cu un 2T, ture la fel precum cu un 4T la aceeasi greutate?

3.Daca nu, e de preferat un 4T mai greu in locul unui 2T?

 

R.

Kawasaki KX 80 cc din 2002 la EUR 1500

Yamaha YZ 250 cc din 2003 la EUR 3000

Yamaha YZ 125 cc din 2003 la EUR 3000

Yamaha TTR 600 din 1999 la EUR 2500

 

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca sunt foarte multi cunoscatori pe aici, dar dati-mi voie sa fiu putin rau: :D

 

il sfatuiti sa nu-si ia XR600 ca ar fi prea greu :D

ati avut asa ceva? ati citit specificatiile unui astfel de motor? :P

ciudat este ca are cu cateva kg mai putin decat unele DR350, adik are intre 119-123 kg (dry weight), in functie de anul de fabricatie

 

pana la urma care este motivul real pentru care sa nu-si ia un motor mai mare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai bine, mai Andreigin, si ce faci tu cu WR450-ul ? Nu-i pacat sa rugineasca in garaj ?  :D De ce nu zici nimic cand noi anuntam iesiri pe munte ?

stai relax nu sta in garaj trebuia sa te uiti si tu la extreme Tv la protv si vedeai ca e chiar folosit....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa grase nu te da rotund ca nu te-ai vazut de austriac si de ala cu 300 cu impresii de endurist. ". Scuze, am vazut ca aici pe net esti jupin, glumeam, nu vreau sa-ti stric imaginea. Oricum baietii care stiu stau "low profile"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa grase nu te da rotund ca nu te-ai vazut de austriac si de ala cu 300 cu impresii de endurist. ". Scuze, am vazut ca aici pe net esti jupin, glumeam, nu vreau sa-ti stric imaginea. Oricum baietii care stiu stau "low profile"

de austriac nu se vede NIMENI in Ro iar ala cu 300 e JUPAN de JUPAN si e campion national la snow board.

Pe langa asta eu am hernie de disc la coloana si nu-mi mai permit sa iau o tranta...

 

Oricum hai cu noi si o sa vezi ca ai ce invata in gasca asta.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da genunchii mei dupa 32 de ani de schi, din care destui la nivel semi-competitional, cum crezi ca se simt ? :ph34r:

 

PLOUA, PLOUA, PLOUA :( :( :( :(

Si azi si maine...... :( :( :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[Oricum hai cu noi si o sa vezi ca ai ce invata in gasca asta..... ]

 

Pai am fost cu voi si singurul care merge in ritmul meu este Sabin, tii minte sper cum va tot asteptam,asa ca de invatat... . Aaaa sint eu, ala cu ambi genunchi fracturati(de la schi)... apropo de.... :ph34r: ai grija de spate ca nu-i de gluma. Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[Oricum hai cu noi si o sa vezi ca ai ce invata in gasca asta..... ]

 

Pai am fost cu voi si singurul care merge in ritmul meu este Sabin, tii minte sper cum va tot asteptam,asa ca de invatat... . Aaaa sint eu, ala cu ambi genunchi fracturati(de la schi)... apropo de....  :ph34r: ai grija de spate ca nu-i de gluma. Sanatate!

pai pe mine nu m-ai asteptat ai uitat tura prin padure cand am fost noi 3 sabin tu si eu daca esti florin de la cluj.

Oricum de cand am schimbat motorul e cu totul altceva atunci aveam Yzf 426 Remember?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ati uitat o chestie...uzura. in Enduro,vorba aia nu mergi la o plimbare,la un gratar si o bere,parerea mea. Cu cat motorul e mai mic cu atat turatia si uzurile sunt mai mari.Si diferentele de greutate se echilibreaza prin puterea motorului.Nu trage un 350 cum trage un 600. si la teren te scapi de toate accesoriile inutile si mai scapi de greutate.Dupa un timp vine vremea cand spui "350 e cam mic pt mine" 600?NEVER

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...