Sari la conținut

Splaiul Independentei-grozavesti


McKagan
 Share

Postări Recomandate

Cand am terminat cursurile cam pe la 7 am iesit pe poarta dinspre Splaiul Independentei si am luat-o la dreapta spre statia de metrou Grozavesti. Am mers cam 200 de metri si pe cealalta parte a Dambovitei, venea dinspre Eroilor spre Lujerului (sau cum i-o zice) o japoneza parca galbena din cate am vazut. Am vazut cum a mers vreo 100 de metri si dup-aia nu imi explic cum a cazut (nu cred sa fi avut mai mult de 60 la ora) din cauza ca din locul in care eram eu nu vedeam prea bine drumul, erau si niste masini parcate. In fata motocicletei mai era o dubita. Motocicleta s-a dus taras si a busit spatele dubitei. Dupa cateva momente l-am vazut si pe motociclist, s-a ridicat si era in regula, s-a dus sa vorbeasca cu soferul dubitei care a oprit.

Chiar nu imi explic cum s-a intamplat de a cazut, din cate stiu eu drumu e super bun. In fine, important e ca tipul e in regula. N-am stat sa vad ce o sa se intample, nu aveam chef sa asist la asa ceva.

Poate o sa intre cel care a patit-o sa zica exact ce s-a intamplat, sper sa fie in regula si motoreta si sa se fi inteles cu soferul dubei. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel implicat... eu si soferul unei dubite :friends:

S-a intamplat in intersectia de la Dream Pizza (e o straduta laterala care da in Splai pe lanaga Dream). A iesit dubita fara sa ma vada. Marea mea greseala :drink: - m-am panicat. Initial am vrut sa il depasesc dar am vazut masina pe contrasens, am franat brusc fata si spate si am pierdut fata; am culcat-o, motorul a ajuns sub masina care era deja in fata la primul camin, eu am ajuns pe contrasens. Mare norocul pe mine ca nu a venit masina de pe contrasens sa ma "plimbe" putin taras.

Daunele mele lovit la sold si tarsait genunchi, motor toate carenele sparte + far deplasat + capac ulei spart. Am discutat cu ala si am ajuns la un compromis urmand ca eu sa alerg si el sa dea banii.

Tot sunt de parerea ca daca nu ma panicam ca un incepator ce sunt aveam timp sa opresc de 2 ori (aveam cam 70 la ora) :cheers: :blink: :what:.

Deh, bine ca am scapat intreg ca motorul se repara.

Sa-mi fie invatatura de minte :D

 

Le multumesc tuturor prietenilor care au venit sa ma asiste, in special fostului posesor al motorului si amicului lui :eek:

Editat de flyguy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe acolo, dar erau multi oameni in jurul motocicletei si din unghiul din care am vazut-o nu avea absolut nimic.

Cel putin pe partea stinga, de acolo am vazut-o eu.

Vazind ca totul e in regula, nu am insistat si am plecat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, vad ca esti incepator ca si mine, invata-te cu franele pentru situatii din astea. Mi-e cel putin mi-a salvat pielea ziua in care am fost in poli si am tras de frane ca nebunu. Bine ca esti ok...fieru si plasticele se fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine ca ti-ai dat seama de greseala si ca stii ce sa NU faci pe viitor.

Ma bucur ca nu s-a lasat cu spitale & stuff, sanatate si grija pe viitor

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram in spatele lui la 1 minut, e tovaras de al meu, eu l-am ajutat sa-si cumpere motoru(o bijuterie) circula super regulamentar da taranu tot taran(conservar damblagiu) ramane... in rest no coment, multa sanatate si dute la biserica si aprinde o lumanare ca ai avut bulan enorm.

Editat de upi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, periculoasa zona aia....

weekendul trecut am stat in regie si m-am plimbat pe acolo cu FZR-ul lui Ray......multi mi-au iesit in fata, norocul meu ca mergeam incet. La Dream si la Max sunt suspecte rau intersectiile alea....se parcheaza inclusiv pe colt, cel care iese nu vede, iese mai in fata si deja e in plina strada.. :drink:

Bine ca nu ai patit nimic grav, capul sus si mult mai multa atentie pe viitor. Pt plimbari mergi pe malu' celalalt ,ca acolo e mult mai liber si safe.

 

PS: am vazut un F3 plimbandu-se non stop pe acolo,dar nu era galben ci alb-albastru-rosu.... galben am vazut un GSXR600.Si l-am zarit muuult pe langa Maxx si pe amicul de mai sus, cu nr de IL. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, periculoasa zona aia....

weekendul trecut am stat in regie si m-am plimbat pe acolo cu FZR-ul lui Ray......multi mi-au iesit in fata, norocul meu ca mergeam incet. La Dream si la Max sunt suspecte rau intersectiile alea....se parcheaza inclusiv pe colt, cel care iese nu vede, iese mai in fata si deja e in plina strada.. :cheers:

Bine ca nu ai patit nimic grav, capul sus si mult mai multa atentie pe viitor. Pt plimbari mergi pe malu' celalalt ,ca acolo e mult mai liber si safe.

 

PS: am vazut un F3 plimbandu-se non stop pe acolo,dar nu era galben ci alb-albastru-rosu.... galben am vazut un GSXR600.Si l-am zarit muuult pe langa Maxx si pe amicul de mai sus, cu nr de IL. :drink:

da trebuie sa actualizez poza am revopsit motoru acuma e negru - gri si stikere argintii si negru pe geam fata :blink: si intradevar pe acolo imi fac veacu ca stau in camine deasupra lu domnu care a avut incidentu...eu sunt vinovatu care i-a bagat microbu in sange :friends:

Editat de upi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zona e foarte periculoasa la iesi fara asigurare. sunt multi timpiti de-ai nostri studenti cu masini care nu seuita in stanga daca vine cineva si intra direct in sosea, plus ca mai sunt cei care n-au rabdare sa stea la semafor si vin pe contrasens si nu mai ai pe unde sa intri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel implicat... eu si soferul unei dubite :friends:

 

 

Tocmai citeam pm -ul de la tine si apoi dau pe "New posts"....esti bine, Radu?

Ai fost la spital, ceva... pt. sold?Macar o radiografie, sa fii sigur ca nu e ceva grav...da-mi un pm si zi-mi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legal cu 70km/h nu erai. Dar sa lasam asta, bine ca ai scapat fara rani.

Nu avea 70 ca veneam eu din spate cu 70 si se reducea distanta vizibil aveam maxim 50 km/h daca cadea la 70 nu scapa asa ieftin .. e mare diferenta aia de 20 de km iti garantez din proprie experienta ...deci una peste alta circula foarte regulamentar. Si asa nu a scimbat a 3 a in toata viata lui de motociclist care nu e decat de o saptamana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...