Sari la conținut

Triumph Daytona 955i


kyvacka
 Share

Postări Recomandate

Mi se pare a fi una din cele mai frumoase motociclete si una cu multa personalitate. E trecuta deja pe lista de must have dar deocamdata in viitorul incert. Totusi as dori sa aflu ceva pareri, impresii de la posesori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu avea daytona, avea altceva din cate retin ... mie nu mi se pare asa fantastica, fata seamana cu cea a sv-ului si codita(aia fara vent-uri pe laterale) pare inspirata de la gsxr k1, doar ca se prelungeste pana pe rezervor.

 

Acum am cautat, avea sau are un Sprint st 955, probabil aceeasi motorizare, din fata seamana la faruri un pic cu daytona ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu avea daytona, avea altceva din cate retin ... mie nu mi se pare asa fantastica, fata seamana cu cea a sv-ului si codita(aia fara vent-uri pe laterale) pare inspirata de la gsxr k1, doar ca se prelungeste pana pe rezervor.

 

Acum am cautat, avea sau are un Sprint st 955, probabil aceeasi motorizare, din fata seamana la faruri un pic cu daytona ...

Daytona 955i [ de fapt 595 numita initial] a aparut in 1997. M-as mira sa fi calatorit in viitor sa copieze SV-ul[aparut in 2003] sau Gixxerul de 1000 aparut in 2000 parca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@kyvtcka...exact asta ar mai lipsi ca triumph sa ia lectii moto de la suzuki....in fine designul triumph ului este superior multor motociclete ...

 

daytona 955i este o motoreta esceptionala am un amic care a avut una ...sunetul este bestial iar motorul este o combinatie frumoasa de cuplu si turatie 3L...nu stiu ce sa zic de cilistica dar nu cred ca lasa de dorit...si ptr pretul care il are merita pe deplin si eu mias cumpara unul doar de dragul lui :))))....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost fascinat de Sprint ST 1050 pana sa am o discutie cu un mecanic britanic care m-a intrebat direct de ce as vrea o moto mai putin fiabila cand gama e atat de variata iar raspunsul meu retoric a fost doar pt ca e mai speciala ?! Si mi-a trecut pofta de Triumph...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.totalmotorcycle.com/BBS/viewtopic.php?f=32&t=2744&sid=cb53192234024013576e92708c0aa0ac aveti aici un blog. Multe pagini de citit dar merita.

Aveti parte de comedie, drama si long term test intre un SV1000 si un 955i 2006. Vedeti cam in ce consta intretinerea si ca nu e prea mare diferenta de fiabilitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...