Sari la conținut

Makaveli
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 164
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

jucarii-sunt,hainute-sunt,haine maturi-sunt.80%sortate deja.3 masini sambata la ora 11,prezente dupa saci.o rugaminte,cateva persoane la dus sacii mosului la masini.in caz ca mai apare o masina,nu ne suparam.

locatia aleasa pt ceaiul de dupa actiune(seara)are preturi decente.

 

 

Salutare all.

Stai, stai, stai.....eu mai am saci cu haine si jucarii cam de 2 masini, tre sa le duc la Dan pe miercuri + 500 ron adunati de la motociclisti si prieteni, dar mai am promisiuni si tre sa le adun pe toate pana joi .

Propun intalnirea de Sambata sa fie la Dan ursu la bloc la ora 11 , vreo 6 max 7 masini cred ca vor ajunge. Trebuie si coborate de la etajul 4 toate bagajele. Voi merge si eu acolo. Andi, suntem 3 cu Dan deja + soferii care vor veni cu conservele, multzumim.

Sa ne vedem cu bine.

Ciao, ciao.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ei au fost si au vorbit la casele de copii si la azil, normal ca ASOCIATIA ARAD BIKERS ca doar ei s-au ocupat de organizare, ati mers voi si ati umblat si ati batut din usa in usa? asa ca lasati vorbele deoparte, nu ati vrea in plm sa va scrie voua numele personal ca organizatori?

Astia care numa criticati , mai bine ati tacea din gura si va-ti vedea de treaba voastra si lasati oamenii sa isi vada de treaba.

am scris "SPER SA NU..." in fine,greseala mea am fost ca am vrut sa scot in evidenta acest punct,din care anii trecuti s-au iscat tot felul de scandaluri...si tu alex,sa taci,ca ai prea multe bile negre pe tot locu ! :)

Gata,io numai scriu nimic aci...m-am lins pe bot :laugh:

 

On topic: cand era pana la urma ziua de cumparaturi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ei au fost si au vorbit la casele de copii si la azil, normal ca ASOCIATIA ARAD BIKERS ca doar ei s-au ocupat de organizare, ati mers voi si ati umblat si ati batut din usa in usa? asa ca lasati vorbele deoparte, nu ati vrea in plm sa va scrie voua numele personal ca organizatori?

Astia care numa criticati , mai bine ati tacea din gura si va-ti vedea de treaba voastra si lasati oamenii sa isi vada de treaba.

eu nu stiu ca Gabi sau Tunde sa faca parte din Ar Bikers, si din cate stiu ei s-au implicat chiar foarte tare(poate mai sunt si altii de care nu stiu)...asa ca iar ai dat-o in bara

dc am gresit....my bad

atat am zis....

 

ON topic: cumparaturile si sortarea cand se fac? din cate stiu maine...da ora?

dc pot, vin si eu, cum am facut-o si in anii precedenti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu stiu ca Gabi sau Tunde sa faca parte din Ar Bikers, si din cate stiu ei s-au implicat chiar foarte tare(poate mai sunt si altii de care nu stiu)...asa ca iar ai dat-o in bara

dc am gresit....my bad

atat am zis....

 

ON topic: cumparaturile si sortarea cand se fac? din cate stiu maine...da ora?

dc pot, vin si eu, cum am facut-o si in anii precedenti!

ba desteptilor , ca vad ca va cacati pe voi de destepti ce sunteti, voi nu vreti ca numele de Arad Bikers sa fie publicat prin ziare ca organizatori, asta e problema voastra, ca de ce apare ARAD BIKERS impreuna cu MOTOCICLISTII ARADENI, de ce ARAD BIKERS ! asta va roade pe voi. Dar daca nu era Arad Bikers actiunea asat nu era nimic pentru ca nu puteati atrage sponsori si nu puteti bate la nici o usa daca nu aveti un statut ge ONG cum e Arad Bikers, voi vreti ca altii sa muneasca si voi sa capatati laudele.

Atat am avut de zis !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost musai sa incepeti certurile??? ca a mers bine pana acuma :angryfire:

Maka te rog lasa mai moale, tonul in care vorbesti e jignitor.

Concentrati-va la actiune, la spiritul Craciunului, la copii, asta conteaza in primul rand.

 

Cucun: mergem la cumparaturi la Metro, maine dimineata la 8:30 ne vedem acolo cu Luci Andreea si Gaby.. daca vrei poti sa vii, normal.

Pachetele se fac acolo de catre Gaby si colegii lui, ceea ce inseamna un ajutor mare, multumim. De asemenea Gaby se ocupa si de livrearea pachetelor la Dan, unde sunt hainele si jucariile.

 

O sa avem nevoie de oameni sambata dimineata cand toate astea trebuie carate jos de la etajul 4 si sortate in masini direct dupa centre. Asteptam voluntari! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea acestei actiuni este sa ajutam pe cei neajutorati!

 

daca scopul acestei actiuni este altul atunci mai bine ziceti ca eu unul ma retrag!

Editat de irisdog
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: :scratch: dumnezooo.hai sa nu ne mai certam,si sa tot bagam bete in roate.cine poate va astept la mine,aveti nr de tel.momentan suntem 5 care vin sa ajute la bagaje.daca le ducem doar noi 5 cred ca veti fii singuri la primarie la ora 12.fara cadouri.cine,ce cum.....comentarii fara rost.

:scratch:

 

cine ce face,cum sta , cum mananca,astea gasim nonstop de bagat de vina.postati si ce trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba desteptilor , ca vad ca va cacati pe voi de destepti ce sunteti, voi nu vreti ca numele de Arad Bikers sa fie publicat prin ziare ca organizatori, asta e problema voastra, ca de ce apare ARAD BIKERS impreuna cu MOTOCICLISTII ARADENI, de ce ARAD BIKERS ! asta va roade pe voi. Dar daca nu era Arad Bikers actiunea asat nu era nimic pentru ca nu puteati atrage sponsori si nu puteti bate la nici o usa daca nu aveti un statut ge ONG cum e Arad Bikers, voi vreti ca altii sa muneasca si voi sa capatati laudele.

Atat am avut de zis !

 

Bai " domnule dastept", Ar Bikers a aparut abia acum vre-o 2 ani. Actiune asta se desfasoara in Arad de vre-o 8-9 ani cel putin, Florian poate sa zica mai exact, dinainte ca si eu sa am motocicleta. Si s-a desfasurat fara ong-uri, fara sponsorizari si fara atata tam-tam. Doar s-a facut prin bunavointa unor oameni care din pacate, si spre parerea mea de rau, astazi nu mai participa defel. De ce...nimeni nu stie, doar banuie!! Cand faci o chestie de donatie, ca de fapt asta facem noi aici, ar trebui sa apara cat mai putina verva. Cel puitin asta fac cei ce fac donatii serioase in valoare de zeci de mii de euro. Donatia ar trebui sa o faci nu pentru publicitate sau alte scopuri ascunse. Doar o faci pt ca tu ca si individ sau ce-i fi crezi in asta si ca asta ar putea ajuta pe cineva.SI NU ASTEPTI NIMIC IN SCHIMB. Un simplu multumim e de ajuns.

Nu am nimic cu nimeni, nu arat cu degetul...e doar parerea mea.

 

Sper sa ma fi facut inteles.

Si cu asta chiar am incheiat cu polemicile.

 

 

PS: Daca pot pleca de la work vin si eu maine dimi la Metro.

Editat de CuCun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba desteptilor , ca vad ca va cacati pe voi de destepti ce sunteti, voi nu vreti ca numele de Arad Bikers sa fie publicat prin ziare ca organizatori, asta e problema voastra, ca de ce apare ARAD BIKERS impreuna cu MOTOCICLISTII ARADENI, de ce ARAD BIKERS ! asta va roade pe voi. Dar daca nu era Arad Bikers actiunea asat nu era nimic pentru ca nu puteati atrage sponsori si nu puteti bate la nici o usa daca nu aveti un statut ge ONG cum e Arad Bikers, voi vreti ca altii sa muneasca si voi sa capatati laudele.

Atat am avut de zis !

Iar te-ai gasit tu din nou sa faci gura pe aici, invata sa iti exprimi punctul de vedere altfel, in caz ca nu ai observat, nimeni nu se certa aici pana sa vi tu, dar, atata stii, atata faci...... macar formeaza-ti un caracter, acum un an de zile spalai pe jos cu Arad Bikers aici pe forum, acum ii ridici in slavi, scuza-ma.... esti ipocrit, sau cel putin n-ai nici un gram de diplomatie in tine, in fine, ideea e ca intr-adevar Arad Bieks au CONTRIBUIT la continuarea traditiei "Mos Craciun pe Motocicleta", actiune inceputa acum multi ani pe cand Arad Bikers nu exista, si noi inca nici nu ajungeam jos cu picioarele de pe motociclete. Daca asta ai vrut sa spui dar intr-o forma mai barbara si mai prmitiva pe care noi nu am inteles-o, ne cerem scuze, dar aici, macar pe topicul asta se discuta civilizat, daca consideri ca nu poti, lasa-i pe altii, si cand vei fi capabil sa te exprimi vom si ochi si urechi la tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar te-ai gasit tu din nou sa faci gura pe aici, invata sa iti exprimi punctul de vedere altfel, in caz ca nu ai observat, nimeni nu se certa aici pana sa vi tu, dar, atata stii, atata faci...... macar formeaza-ti un caracter, acum un an de zile spalai pe jos cu Arad Bikers aici pe forum, acum ii ridici in slavi, scuza-ma.... esti ipocrit, sau cel putin n-ai nici un gram de diplomatie in tine, in fine, ideea e ca intr-adevar Arad Bieks au CONTRIBUIT la continuarea traditiei "Mos Craciun pe Motocicleta", actiune inceputa acum multi ani pe cand Arad Bikers nu exista, si noi inca nici nu ajungeam jos cu picioarele de pe motociclete. Daca asta ai vrut sa spui dar intr-o forma mai barbara si mai prmitiva pe care noi nu am inteles-o, ne cerem scuze, dar aici, macar pe topicul asta se discuta civilizat, daca consideri ca nu poti, lasa-i pe altii, si cand vei fi capabil sa te exprimi vom si ochi si urechi la tine.

Arad Bieks

 

 

AradBikers! :smoke:

post-50516-0-13012600-1323894794_thumb.jpg

Editat de laumoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost musai sa incepeti certurile??? ca a mers bine pana acuma :angryfire:

Maka te rog lasa mai moale, tonul in care vorbesti e jignitor.

Concentrati-va la actiune, la spiritul Craciunului, la copii, asta conteaza in primul rand.

 

Cucun: mergem la cumparaturi la Metro, maine dimineata la 8:30 ne vedem acolo cu Luci Andreea si Gaby.. daca vrei poti sa vii, normal.

Pachetele se fac acolo de catre Gaby si colegii lui, ceea ce inseamna un ajutor mare, multumim. De asemenea Gaby se ocupa si de livrearea pachetelor la Dan, unde sunt hainele si jucariile.

 

O sa avem nevoie de oameni sambata dimineata cand toate astea trebuie carate jos de la etajul 4 si sortate in masini direct dupa centre. Asteptam voluntari! :hug:

Nu m-am putut abtine :D

Pe sambata dimineata si eu is prezent...cu tot cu masina de incarcat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci pana la urma ne-am inteles?mergem sambata cu cadourile sau mergem in fata la primarie sa vada lumea cat de tare ne certam si cata galagie facem,?

stai linistit prietene, ca nimeni nu se va certa, in caz ca nu ai observat, doar unul se cearta, restul comunicam, ne vedem sambata deci, la intalnit, la impartit si apoi la chefuit :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...deci

 

S-a strans si s-a cheltuit mirifica suma de 5230 RON. :banana:

 

Le multumim si suntem recunoscatori urmatorelor persoane: Dudu, Stan Alex, Gaby, Cucun, Andrei, Vili Intruder, Razvan Motobike, Miha+Remus, Dan+Andreea, Danut, Kato, George, Adi Flex, Imi, Manu, Cristi+Dani Jula, Cristi+Anca, Nicu+Alex Pirlea, Robi VFR, Rookie, Marian VFR, Titi, Ariciu, Roxana, Dani Etap, Cristi BMW, Mike, Robi Sheol, Ati+Larking, Nicu Transalp, Rockeru, Mircea, Ovi Picasso, Gabi+Nico.

 

Deasemenea multumim familiilor, prietenilor si colegilor acestora si anonimilor care nu au vrut sa-si dezvaluie identitatea.

 

Multumim firmei A.S.A pentru donatia in bani.

 

Multumim firmei METRO pentru cele 15 baxuri de cola si 90 kg de portocale.

 

Si vreau sa-i multumesc special lui George-Skorillo, care a strans singur o suma considerabila.

 

Ne vedem sambata! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...