Jump to content
Sign in to follow this  
Nocturnus85

Motociclismo nr 52

Recommended Posts

Dupa lungi asteptari a aparut nr 52. Are doar 62 de pagini :( . Printre altele, Test Kava 636 si Husqvarna 900.

+ Bmw HP4 si Husky TR650 si prezentarea Inazumei, a ninjei300... :)

Nici un tourer sau ceva mai clasic....testele comparative lipsa.

de obicei la kioscurile Inmedia din malluri se poate gasi. eu am luat o din gara cfr Arad :)

Eu am gasit-o in Oradea la chioscul Inmedio din Carrefour. Am luat-o sambata si aveau vreo 4-5 bucati.

slabuta fata de celelalte numere.....

Pacat ca incet,incet se pierde.Comparati-o cu unul din numerele vechi si o sa vedeti diferenta...daca continua pe acest trend nu-i mai dau mult.

Este primul numar al revistei pe care il cumpar si sincer...mi s-a parut slabut:-|

Cand apare noul numar?

Eu o citesc din scoarta in scoarta.

Macar atat pe timp de iarana cand nu putem scoate motocicletele!

Cred ca apare cam un nr la 3 luni.

Cred ca nu va mai aparea...Am cumparat o revista noua, Moto Bikes, care seamana foarte mult cu Motociclismo ( acelasi gen de articole, aceeasi publicitate); are in plus cateva articole cu si despre biciclete... si are acelasi redactor sef.

Cred ca nu va mai aparea...Am cumparat o revista noua, Moto Bikes, care seamana foarte mult cu Motociclismo ( acelasi gen de articole, aceeasi publicitate); are in plus cateva articole cu si despre biciclete... si are acelasi redactor sef.

Si acelasi apetit pt BMW-uri deasemenea :P Am luat-o si eu. Intradevar seamana mult cu Motociclismo. Totusi, simpatic primul numar din Moto Bikes.Ceva mai multe articole decat precetentele Motociclismo. Le doresc succes si sper sa apara lunar :D

Poate un moderator va crea un topic special aferent revistei.

Am intrat in posesia acestei reviste noi, e laudabil faptul ca au bagat si biciclete. Eu zic ca e un pas inainte, si cu ocazia asta le urez la cat mai multe numere!

Din neatentie am crezut ca este urmasa lui Univers Moto. Nasol ca a disparut Motociclismo. Acum e clar, o singura aparitie pe trimestru. Primul numar e misto.

Si acelasi apetit pt BMW-uri deasemenea :P

Nu era o caracteristica Motociclismo. Toate revistele moto din EU sunt preponderent pro BMW. De acolo vine banu greu!

post-8769-0-68312200-1365318772_thumb.jpg

Foarte interesanta revista, mai ales ca e singura. Nu ma deranjeaza promovarea BMW, e dreptul lor, cine nu agreeaza sa nu cumpere. Tare partea cu biclele, foarte utila bicla pt viata omului :)

Sincer pe mine nu m au incantat bicicletele, daca asta vreau cumpar o revista dedicata, dar asa nu as renunta asa usor la 10 pagini de moto. In rest e ok, succes Marius. Si poate aflam un punct de vedere oficial despre "metamorfoza" Motociclismo-Moto Bikes.