Sari la conținut

Ce planuri de calatorii aveti?


Vizitator ala cu F-ul
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 327
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Postăm aici orice plan de ieşire.

Eşti bine venit! ;)

» Post actualizat in 31 Mar 2015 20:45

În seara asta după o discuție cu soția şi un prieten am luat decizia ca pe data de 15-16 august să facem o scurtă excursie. Dacă vremea va fi bună şi nu vor apare cine ştie ce probleme totu-i stabilit. Vom pleca din Rădăuți prin Suceava - Fălticeni - Târgu Neamț - Piatra Neamț - Bicaz - Lacul Roşu - Gheorgheni - Reghin - Bistrița - Vatra Dornei - Gura Humorului - Solca - Rădăuți. Prima zi căutăm cazare sau campăm la cort la Lacul Roşu, a doua zi ne continuăm drumul spre casă. Obective sunt de vizitat, drumul este ok... Dacă cineva vrea să ni se alăture este bine venit. Stabilim mai multe mai aproape de plecare.

Suna bine ce spui tu aici.. numai ca e cam din lung.. nu pot spune sigur daca pot merge sau nu. In principiu m-as baga dar stii cum e cu motociclismul - sa ajungem pana atunci- :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-as duce si pe Transfagarasan (ca n-am fost niciodata) numai sa vina vremea buna. Oricum sezonul e abia la inceput. Poate imi trec si incheieturile la maini pana atunci ca le-am luxat incercand sa imbratisez planeta albastra. Pentru cei care nu stiu (desi ma indoiesc) asfaltul e dur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-as duce si pe Transfagarasan (ca n-am fost niciodata) numai sa vina vremea buna. Oricum sezonul e abia la inceput. Poate imi trec si incheieturile la maini pana atunci ca le-am luxat incercand sa imbratisez planeta albastra. Pentru cei care nu stiu (desi ma indoiesc ca este cineva care nu si-a furat-o macar o data) asfaltul e dur :))

Editat de Dragonn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.. din fericire nu aveam viteza, vreo 30 km/h ora 00:20, asfaltul rece, vre-un fir de praf cine stie.. ca la franare mi-a inghetat roata. I-am crapat carenele,sunt la reparat (o sa-mi fac abonament la Rombat) Ma gandesc la niste crash-bar-uri pe viitor sau o fac naked :) (scuze pentru offtopic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.. din fericire nu aveam viteza, vreo 30 km/h ora 00:20, asfaltul rece, vre-un fir de praf cine stie.. ca la franare mi-a inghetat roata. I-am crapat carenele,sunt la reparat (o sa-mi fac abonament la Rombat) Ma gandesc la niste crash-bar-uri pe viitor sau o fac naked :) (scuze pentru offtopic)

Imi pare rau sa aud,carenele costa in draci de multe ori imi vine si mie sa trec la naked sa o transform pe a mea din Fazer in N.Drive save!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-as duce si pe Transfagarasan (ca n-am fost niciodata) numai sa vina vremea buna. Oricum sezonul e abia la inceput. Poate imi trec si incheieturile la maini pana atunci ca le-am luxat incercand sa imbratisez planeta albastra. Pentru cei care nu stiu (desi ma indoiesc ca este cineva care nu si-a furat-o macar o data) asfaltul e dur :))

Imi pare rau sa aud, dar bine ca esti bine fiarele si plasticul se repara, totusi mergi la un medic sa iti dea niste recuperari ceva.

 

 

Fain traseu, eu sar din schema sunt la servici, daca e vreo iesire de 1 zi in weekendul 18-19 ma bag.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru... ca va pasa :) Nu cred ca e cazul sa merg la medic deoarece incheieturile sunt refacute 80%, or sa-si revina. Aveti poate o oglinda dreapta de tdm? Noua e 150 lei, mi se pare mult (scuze inca o data pentru offtopic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si acum ninge ca in povesti. Daca o tine tot asa, diseara ies la sanius :) Este invitata toata lumea, pe la 5 PM la Orizont. Sania sa fie lustruita e conditia obligatorie care trebuie indeplinita. Traseul Orizont - Carrefour (strada nu va fi dezapezita deoarece autoritatile vor baga eterna fraza cu "Iarna ne-a luat prin surprindere") :)

Editat de Dragonn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aiii sa-mi trag palme,aici la Roma azi au fost 16 grade,am scos un pic mobra cat sa se incalzeasca rotile ca inca nu am asigurare la ea cred ca luna viitoare o aduc in tara pentru inmatriculare ca ma rupe asigurarea de aici.Poza facuta azi

post-87083-0-94978700-1428077320_thumb.jpg

Editat de XCATale
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ramane valabila intalnirea din Radauti in fata la BCR,pe 10.04.2015(VINERI),h 18,sau depinde de vreme...!!!


» Post actualizat in 10 Apr 2015 20:57

Si ne-am intalnit;


» Post actualizat in 10 Apr 2015 21:08

post-89010-0-07089400-1428699866_thumb.jpgpost-89010-0-78702600-1428699920_thumb.jpgpost-89010-0-72134500-1428699988_thumb.jpg

 

Mai ramane valabila intalnirea din Radauti in fata la BCR,pe 10.04.2015(VINERI),h 18,sau depinde de vreme...!!!


» Post actualizat in 10 Apr 2015 20:57


Si ne-am intalnit;


» Post actualizat in 10 Apr 2015 21:11

post-89010-0-43769500-1428700308_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Mi-ați stârnit curiozitatea cu Mureșenii Bârgăului și mă mănâncă palma să merg mâine până acolo sau până la Bistrița.

 

Iese careva? Eu merg lejer, 60 - 100 km/h. Mă gândesc pe la 10 - 10:30 cel târziu să plec din Rădăuți, peste Palma iar la întoarcere prin Suceava, am de intrat la Dededam, dacă mai găsesc deschis.

 

Verific și dimineață forumul, dacă nu 0757 808 433, Pomo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...