Sari la conținut

Salon moto Budapesta


robertkiran
 Share

Postări Recomandate

Peste tot se vorbeste de SMAEB. Insa la o aruncatura de bat de noi (sau ma rog un pic mai mult) are loc salonul moto de la Budapesta. Care trebuie sa recunoastem cinstit este cu mult peste cel de la Bucuresti. Salonul se va desfasura intre 22 si 24 martie. Biletul de intrare costa 3000 de forinti (aproximativ 46 de lei). In pretul aceluiasi bilet se viziteaza si o expozitie auto (Tunning Show) si mai sunt ceva atractii pe acolo. Eu am fost in ultimele editii si a fost superb. Anul asta ma duc pe data de 23 martie (sambata). Mai sunt amatori?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt din Campulung Moldovenesc. De fiecare data am mers cu trenul. Cu masina ma costa prea mult. Din Cluj pana la Budapesta un bilet dus intors costa 31 de euro (cu optiunea aia trip tiket). De la gara pana la expozitie sunt doar doua statii de metrou. De moto ... s-ar putea sa fie cam frig. Cel putin eu cu chinezoaica mea (max 90-100 km/h) fac o groaza de timp. Asa ca prefer trenul.

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Il compar cu SMAEB, respectiv Intermot strict din informatiile/fotografiile gasite in fiecare an pe internet.

Din ce am observat, undeva de asteptat, este peste primul si sub cel de-al doilea. Sincer, tot zic ca imi fac odata timp pentru Intermot sau Eicma, pentru a vedea si eu un salon moto vest european.

La Budapesta am fost in 2010 cred. Vom merge si anul acesta 3 sau 4 familii, cu masinile probabil. Sau fetele in masini si noi pe motoare.

Interesant ca salon moto (sper sa vad macar la fel de multe ca la prima vizita), drumul TM-BUD este mai lejer decat varianta pana la Bucuresti, dezmortire de w-e de primavara cu copilul, mai vedem Budapesta, un shopping mic, etc

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raul te contrazic. In fiecare an din ultimi trei am fost atat la Budapesta cat si la Smaeb si le-am vazut pe amandoua cu ochii mei. Este cu mult peste Smaeb, nu exista termen de comparatie. Nu stiu cum e cel de la Munhen ca nu l-am vazut niciodata. Spui ca ai fost in 2010. Uite un mic clip de atunci (facut de mine) ca sa iti aduci aminte cum a fost:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Raul te contrazic. In fiecare an din ultimi trei am fost atat la Budapesta cat si la Smaeb si le-am vazut pe amandoua cu ochii mei. Este cu mult peste Smaeb, nu exista termen de comparatie. Nu stiu cum e cel de la Munhen ca nu l-am vazut niciodata. Spui ca ai fost in 2010. Uite un mic clip de atunci (facut de mine) ca sa iti aduci aminte cum a fost:

Am gresit cand am scris Munchen. Am editat ulterior. Era vorba despre Intermot, care se desfasoara de fapt la Koln.

Nu te contrazic. Eu nu am fost niciodata la Smaeb si din cauza aceasta spuneam ca fac comparatia din informatiile gasite pe internet.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai cum sa compari saloanele moto din cele 3 tari pentru ca sunt piete diferite

nu ai cum sa faci un salon moto gen intermot atata timp cat in Ro se vand "3" motorete noi pe an

la Koln mi-a luat 2 zile sa vad salonul cap coada si sa ma uit la fiecare expozant (jumate erau china)

cine are bani si timp se poate duce la fiecare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-as baga si eu sa vad in acest an salonul de la Budapesta.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as merge si eu dar cu masina. am fost azi pana la giurgiu cu motorul si e inca friggg.

pun la bataie un chrysler grand voyager 2.5 tdi cu 7 locuri. motorina+taxele de drum se impart la 6 pasageri.

pretul ar iesi undeva intre 200-230 ron de pers.

daca sunt interesati: pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

imi suna "spumos" salonul moto de la Budapesta.

Aveti cumva un site al evenimentului, pe care sa intram sa vedem daca mai gasim postat ceva de anul trecut ?

 

Mersi, asfalt uscat si bucurati-va de sezonul care abia incepe :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,

imi suna "spumos" salonul moto de la Budapesta.

Aveti cumva un site al evenimentului, pe care sa intram sa vedem daca mai gasim postat ceva de anul trecut ?

 

Mersi, asfalt uscat si bucurati-va de sezonul care abia incepe :)

 

Nici in anii trecuti nu i s-a prea facut reclama pe net. Habar nu am de ce. Poate ca nu are nevoie. Insa ca sa iti dai seama cat de "spumos" este uite cateva poze din 2011 : /index.php?/topic/623889-salon-moto-budapesta-11-13-martie-2011/&do=findComment&comment=2779704 , si din 2010: /index.php?/topic/490473-budapesta-2010-19-21martie/&do=findComment&comment=2346064 . Pozele au fost facute de mine.

 

Mai sunt doar 6 zile. In final mai vine cineva? Eu sunt hotarat sa merg 100%.

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa merg sambata dimineata, din Oradea.

Anul acesta este a 4-a oara cand ma duc, de la an la an fiind tot mai surprinzator.

Daca vreti termen de comparatie este putin sub salonul moto de la Milano, care mie unul mi s-a parut cel mai cel.

La Bucuresti am fost la 2 editii si a fost mediocru in comparatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cand am fost prima oara, din cate imi aduc aminte a fost echivalentul a 35-38 de lei.

Acum este vreo 45.

 

Dupa cum spunea cineva mai sus, ceea ce este foarte OK la salon, pe langa expozitia completa de motoare, accesorii si echipe racing in alta hala este organizat un salon tuning cu masini si accesorii. La acest salon am vazut masini care nu credeam ca le voi vedea vreodata in viata mea (Koenigsegg CCX,Honda NSX, etc). De asemenea va fi etapa din campionatul european de Gymkhana si Stunt Ride.

Dupa ce ma intorc voi posta mai mult poze.

Editat de gsxaddict
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

multumesc pt. info si link-uri.

Ce sa zic, arata de ... vizitat :)

Acum este cam tarziu sa ma mobilizez, o sa oftez la SMAEB.

 

Spor la succes & asfalt uscat!

Editat de Lucifer666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...