Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am nevoie URGENT de testare/ diagnoza auto.

Daca stiti pe cineva care vrea sa faca un ghiseft azi (duminica), dati-mi telefon, va rog.

0744 973 166

 

P.S Pt Saab. :friends:

Editat de yzulyka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In minunatul oras Turda.....asa incepe povestea...

 

Am dat peste o gura de canal,normal....innecata ca doar asa e fain.La janta fata,mi s-a indoit o buza....bun..ajung acasa...i dau cateva ciocane(ciocan din plastic gen.pt gresie) rezolv partea usor indoita.Nici nu se vede urma.... Ma trezesc a 2a zi ca am 8 in roata...mai bine zis 888.

 

 

 

 

Unde gasesc in cluj un atelier sa-mi rezolve problema?Multumesc.

Editat de ionas_gpz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In minunatul oras Turda.....asa incepe povestea...

 

Am dat peste o gura de canal,normal....innecata ca doar asa e fain.La janta fata,mi s-a indoit o buza....bun..ajung acasa...i dau cateva ciocane(ciocan din plastic gen.pt gresie) rezolv partea usor indoita.Nici nu se vede urma.... Ma trezesc a 2a zi ca am 8 in roata...mai bine zis 888.

 

 

 

 

Unde gasesc in cluj un atelier sa-mi rezolve problema?Multumesc.

 

pe campina undeva pe stanga cum mergi dinspre fabricii spre someseni. da nu mai merge faza cu sesizatul primariei si cerere de despagubire? o poza ceva la gura de canal?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe campina undeva pe stanga cum mergi dinspre fabricii spre someseni. da nu mai merge faza cu sesizatul primariei si cerere de despagubire? o poza ceva la gura de canal?

aia de pe campina(defapt strada este plevnei,ca este in continuare la campina) de la atelieru ala de sudura si reparatii jenti is niste incompetenti si pe deasupra si cer niste scoruri mai mult decat exagerate.am fost de vreo 5-6 ori la ei pt mici operatii de sudura , foarte simple, care le-as fi facut eu in 15-20 min ziceau ca "pfoai, aici ii de lucru, nu gluma,stai sa il chem si pe colegu sa vad daca sta suplimentar sa iti faca" de fiecare data am plecat fara sa las nimic la facut.nici nu stiu de ce am mers si a 5-a oara, ma gandeam poate poate ma rezolva. fix pix!! de fiecare data mi-am sudat eu ce am avut de sudat la prieteni la ateliere. deci ON topic: nu mergeti la atelieru ala :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi sebi dar eu am gs`ul ala albastru si m`ar interesa un K 1200 LT si de aia intrebam...poate poate gasesc ceva

 

mersi oricum de oferta

 

Nu cred ca o sa gasesti asa ceva de inchiriat in tara.

Mai repede incearca sa vorbesti cu un posesor, desi in Cluj nu am vazut asa ceva niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca o sa gasesti asa ceva de inchiriat in tara.

Mai repede incearca sa vorbesti cu un posesor, desi in Cluj nu am vazut asa ceva niciodata.

 

 

stiu...dar imi incerc norocul...cunosc posesori dar nu in cluj si sa merg pana in bucuresti pt o tura....sincer nu se merita...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

Unde se poate lipi in Cluj un rezervor metalic care are o fisura de aproximativ 5 - 7 mm lungime? Fisura este foarte mica, incat benzina nu curge efectiv, doar capilarizeaza, destul cat sa-mi manjeasca motorul. Precizez ca am incercat cu poxilina si poxipol, dar probabil vibratiile ii vin de hac lipiturii care nu vrea sa se mentina nicicum.

 

Merci!

Editat de ggabriel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

Unde se poate lipi in Cluj un rezervor metalic care are o fisura de aproximativ 5 - 7 mm lungime? Fisura este foarte mica, incat benzina nu curge efectiv, doar capilarizeaza, destul cat sa-mi manjeasca motorul. Precizez ca am incercat cu poxilina si poxipol, dar probabil vibratiile ii vin de hac lipiturii care nu vrea sa se mentina nicicum.

 

Merci!

eu il am al meu lipit cu poxilina de un an jumate si am mai lipit la un prieten tot asa cu poxilina si tine fara probleme. cred ca smecheria este sa fie suprafata smirgheluita si apoi facute niste rizuri sau zgarieturi adanci pe suprafata de langa fisura pt a avea o priza cat mai buna poxilina.daca vrei iti pot arata cum sa il faci. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

de cateva zile bune ma chinui cu niste crampe musculare la ambele picioare, la bicepsii femurali. o crampa mica de era nu ar fi fost problema, dar pe mine ma ia noaptea cu draci, de-mi trage piciorul dintr-o data si nu-i mai da drumul, si ca sa il intind, trebuie sa sar din pat si sa-mi pun talpa pe podea si sa fortez genunchiul inspre spate. asta e singura modalitate sa mai indrept piciorul, din forta proprie a piciorului nu mai pot face nimic. a doua problema mare e ca ma tine asa in jur de 10 minute si in dureri extreme, ba la unul, apoi cand scap de el ma ia celalalt. mai rau e cand ma iau ambele de-odata.

 

diferenta din lifestyle e ca fac foarte mult efort fizic de 3 saptamani incoace, stand in picioare cate 12 ore, urcand scari, pereti si altele (job requirements)

 

acuma intrebarea este... ce ii declanseaza in halul asta, si ce pot sa fac? cam ce gasesc pe net e destul de vag, minerale hidratari si alte cele.

eu as vrea totusi daca stiti o modalitate de a scapa de carcei imediat ce mi se declanseaza. ciupitul tendonului am incercat si nu da rezultate (sursa tot net)

 

mersi anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lipsa magneziu si fier, oboseala muscuara accentuata ( un fel de supra-antrenament fara pauze). Brocolli, banane, kiwi, si alte alimente cu magneziu si fier. Eventual si niste multivitamine ( de calitate) pe langa, in caz ca organismul tau introduce greu in sistem vitaminele care le ia din mancare. Apa multa si seara, cand simti ca esti f obosit ( la picioare), jumatate de aspirina ( daca nu te stii alergic la ea), pt un aport mai mare de sange. Spor si sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lipsa magneziu si fier, oboseala muscuara accentuata ( un fel de supra-antrenament fara pauze). Brocolli, banane, kiwi, si alte alimente cu magneziu si fier. Eventual si niste multivitamine ( de calitate) pe langa, in caz ca organismul tau introduce greu in sistem vitaminele care le ia din mancare. Apa multa si seara, cand simti ca esti f obosit ( la picioare), jumatate de aspirina ( daca nu te stii alergic la ea), pt un aport mai mare de sange. Spor si sanatate

 

 

:friends: stiam ca ma pot baza pe unul din voi :D

mersi frumos!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...