Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Merci Cuki.

P.S Nu e vorba de mine, ci de un mos ce l-a lovit damblaua la batranete si si-a cumparat un scuter.

Te cred Yzule, ca si eu mai mint,,, :D Am si eu un "prieten" :laugh: care cand i-a fost suspendat permisul a circulat pe scutec 3 luni, nu ai nevoie de tidula aia ca ai carnet (chiar si suspendat)

N-am avut,,, aaaaaa, n-a avut nici itp nici asigurare, sa porti casca, sa ai luminile aprinse si sa nu faci ghidusii si nu-ti are nimeni treaba

Daca e suspendat pe 3 luni sa faci cerere si ti se reduce la o luna

Succes ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te cred Yzule, ca si eu mai mint,,, Am si eu un "prieten" care cand i-a fost suspendat permisul a circulat pe scutec 3 luni, nu ai nevoie de tidula aia ca ai carnet (chiar si suspendat)

N-am avut,,, aaaaaa, n-a avut nici itp nici asigurare, sa porti casca, sa ai luminile aprinse si sa nu faci ghidusii si nu-ti are nimeni treaba

Daca e suspendat pe 3 luni sa faci cerere si ti se reduce la o luna

Succes :laugh:

Nu, nu, se pare ca tu nu stii ca permisul meu e demult plecat intr-o minivacanta de un an, timp in care umblu si eu asa cum pot. :P Oricum Galen e mahnit ca nu imi completez la profil data obtinerii permisului, uite asa am o dovada in plus ca nu conteaza daca e uscata cerneala pe permis, important e cum te dai pe curbe :D .

Mai am 9 luni...apoi, daca sunt cuminte, voi fi iarasi in drept.

Deci, cum un permis de conducere nu poate fi de doua ori suspendat in aceeasi perioada...concluzia e una singura: nu sunt eu ''prietenul'', chiar e mosul :)

 

P.S. Imi dau report pt offtopic ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu, se pare ca tu nu stii ca permisul meu e demult plecat intr-o minivacanta de un an, timp in care umblu si eu asa cum pot. :P Oricum Galen e mahnit ca nu imi completez la profil data obtinerii permisului, uite asa am o dovada in plus ca nu conteaza daca e uscata cerneala pe permis, important e cum te dai pe curbe ;) .

Mai am 9 luni...apoi, daca sunt cuminte, voi fi iarasi in drept.

Deci, cum un permis de conducere nu poate fi de doua ori suspendat in aceeasi perioada...concluzia e una singura: nu sunt eu ''prietenul'', chiar e mosul :)

 

P.S. Imi dau report pt offtopic :laugh:

turnatorule :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna!!!Pentru cine stie, cam care e temperatura normala la care trebuie sa functioneze Suzuki-ul meu;suzuki gsx r-600.

Cand merg pe drumuri mai rele cu viteza relativ mica ajunge si la temperatura de 80 grade.Nu stiu daca e normal.

De unde pot downloada un manual pt suzuki in limba romana normal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna!!!Pentru cine stie, cam care e temperatura normala la care trebuie sa functioneze Suzuki-ul meu;suzuki gsx r-600.

Cand merg pe drumuri mai rele cu viteza relativ mica ajunge si la temperatura de 80 grade.Nu stiu daca e normal.

De unde pot downloada un manual pt suzuki in limba romana normal

 

 

"Normal Operating temperature?

What's a normal operating temperature for my bike? I've got a 2005 Suzuki GSX-R 600, and it's operating at it's highest at 219 degrees in stop and go traffic, but cools down to around 180 once I can stay moving for a while. Just worried it's getting too hot." (aici)

 

 

F to C : 180 ....82

219....103.8

 

...deci....pare ca asa e si al altii :laugh: in manual nu cred sa specifice temperaturi pt mers in oras ;)

Editat de Mihai L
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee cand Dumnezo' se colecteaza deseurile electrice ? Si care este procedura ?

Sa-mi trag piticotu' daca gasesc ceva concret pe site-urile de stiri. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee cand Dumnezo' se colecteaza deseurile electrice ? Si care este procedura ?

Sa-mi trag piticotu' daca gasesc ceva concret pe site-urile de stiri. ;)

 

O fost. Ni ce zice la gazeta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e tariful normal daca ai mai avut RCA la Ardaf.

Si daca nu ai avut la ARDAF i-mi poti spune te rog cat este rca-ul pe 6 luni 600cc

 

Multumesc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze daca s-a mai intrebat! stie cineva unde se poate tapita saua la motocicleta prin cluj? m-ar interesa pt un cross, si daca cumva stiti si ceva preturi aproximative. multumesc!

 

 

Salut , am un nr de telefon de la o persoana care se ocupa cu asa ceva, dar eu inca nu am apelat la el , deci nu stiu ce si cum sau mai multe informatii . Eventual suni si vezi : Suiol 0745281305

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te ajuta pot sa-ti dau eu cursurile de legislatie plus chestionate si un soft cu teste.

Nu sunt specifice pentru cat A dar eu din ele am invatat in primavara cand am dat pt A.

Daca te ajuta da-mi un semn pe mail (nistor.horea@yahoo.com)si ti le trimit.

 

Numai bine

Horea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...