Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

Asigurarile sub 6 luni(mai exact pe o luna) se fac doar pentru autovehiculele cu numere provizorii. Din pacate asa e legea in tara asta...

Daca tot ati deschis discutia cu riscul sa fiu off-topic unde se poate face asigurarea cat mai lezne :P

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca tot ati deschis discutia cu riscul sa fiu off-topic unde se poate face asigurarea cat mai lezne :P

 

Poti intra pe acest site

 

Acolo vei vedea in permanenta preturile actualizate, la toate firmele...poti chiar sa-ti comanzi RCA-ul pe net, de la ei. Sunt seriosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un broker de asigurari.

 

Credeam ca brokerii astia is numa niste oameni care iau cu un leu si vand cu 2, da uite ca e mai ieftin la ei :laugh:

 

Mi-am facut az primavara, mai exact acu 6 luni cand am luat mobra si cica daca nu am accidente din vina mea, am reducere.

 

Asigurarea e la Ardaf :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am facut ieri ITP-ul si schimbarea culorii in CIV la RAR Cluj.

Pretul total a fost de 80 RONI si un pachet cerut pe fata de Marlboro rosu scurt.

 

A decurs ceva de genu' : facut programare, ajuns la ora 10 acolo, inmanat actele, introdus mobra in prima hala cum ajungi, suit pe mobra, pus roata fata pe rolele de verificat frana, apoi spatele (proprietarul sta pe mobra, el actioneaza gentil frana ), verificat instalatia de lumini ( faruri, semnale, bec frana), facut 2-3 poze, scos motorul afara, mers la casierie platit banii, asteptat 30 de minute si ridicat actele de la ghiseu.

 

Ca fapt divers, o identificare la motor adus de afara acum costa 450 RONI

Nu se mai face decat la RAR?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Programari RAR Cluj

Indicat este sa mergi cu un print al programarii.

 

P.S La numerele de telefon nu raspund mesterii de acolo...sunt extrem de ocupati :P

Editat de yzulyka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plevnei, n-a stii nime' ce numar, dibacii care repara jante.

Is unguri, is seriosi, is de cuvant...merita toti banii.

Sunt foarte multumit de prestatia lor.

 

P.S. Pune in plm mana si cauta data viitoare , fi-ti-ar internetu' de minune, lenesul pixului ce esti, nu ti-as fi tie rusine numa' sa stai cu mana-ntinsa dupa raspunsuri la tot ce-ti trece prin bibilica...instructor ambulant si lenes ce esti...restartati-o-ar Mizzila Firefox-ul din 2 in 2 secunde.

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa presupunem ca nu am permis categoria A. ;)

Dar, prin minune, am un scuter. De 50 cmc. Care inca nu e inmatriculat. :D

 

Doua probleme:

- care sunt pasii care trebuie urmati pt a fi inscris scuterul in circulatie? Ce acte am nevoie, cat costa si unde se intocmesc?

- eu, ca scuterist, am nevoie de ceva atestat sau ceva de genul? Care este procedura si carei autoritati ma adresez ? Dau ceva examen ? :laugh:

 

Urjentamente !!! !!! !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa presupunem ca nu am permis categoria A. ;)

Dar, prin minune, am un scuter. De 50 cmc. Care inca nu e inmatriculat. :D

 

Doua probleme:

- care sunt pasii care trebuie urmati pt a fi inscris scuterul in circulatie? Ce acte am nevoie, cat costa si unde se intocmesc?

- eu, ca scuterist, am nevoie de ceva atestat sau ceva de genul? Care este procedura si carei autoritati ma adresez ? Dau ceva examen ? :laugh:

 

Urjentamente !!! !!! !!!

 

 

sal ai nevoie de atestat de legislatie dar vorbeste cu lotzy de la poligon de la polus si vezi ce pasi tre sa urmezi pt asta. vezi ca e in concediu sapt asta deci daca vrei sa vb cu el suna-l pe nr0766538391

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt circulatie, atestat.

Pt inmatriculat, de la Rar, cartea de identificare, si la primarie poze cu garajul unde il tii si cateva acte banale.

Atestatul respectiv ai idee de unde se procura?

Si daca nu am garaj si il tin in legat de stalpul din fata blocului ce are? :laugh:

Editat de yzulyka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...