Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

merge pe orice top case givi garantat de la 55 l pana la 32 l ...are numai un tip de suport givi :)

 

ok dar eu unde gasesc un top case la un pret acceptabil ca acum n`am bani de unul nou....si imediat incepe faculta si inca umblu cu ghiozdanelul :crack: si mai ales pe dushurile astea neasteptate din ultima vreme...sa am unde baga un telefon o telecomanda ceva sa fie protejate de ploaie ca eu n`am treaba ca ma ud putin :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge pe orice top case givi garantat de la 55 l pana la 32 l ...are numai un tip de suport givi :crack:

 

Vezi ca il incurci pe om.

 

Givi are 2 modele de prindere a topcase'ului monokey si monolock. Placa care o ai tu e monolock, deci trebuie sa te uiti dupa un topcase cu prindere monolock.

 

Unul de 45L cu prindere monolock e: http://www.louis.de/_306eba9caf45f7309c468...tnr_gr=10024258

Editat de Schumy CJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca il incurci pe om.

 

Givi are 2 modele de prindere a topcase'ului monokey si monolock. Placa care o ai tu e monolock, deci trebuie sa te uiti dupa un topcase cu prindere monolock.

 

Unul de 45L cu prindere monolock e: http://www.louis.de/_306eba9caf45f7309c468...tnr_gr=10024258

 

 

asa stiam si eu ca sunt 2 modele...eu am si o placa monokey si una monolock...mi`am pus si monokey pe motor dar cu gs`u are suportu scurt....mai bine de jumate de placa nu are sprijin si una estetic arata foarte urat si doi nush daca rezista placa daca incarc top case`ul :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ti bun asta si il vrei til dau cu 250 daca nu iti tr si i bun suportul tau la el iti dau altu givi la schimb. la givi i prea lata urechiusa aia care il prinde si imi tr mai subtire

Mesaj completat

cine imi face asta mai ingust ca numi intra in locasu de prindere de la topcase?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. De unde pot lua o pelerina de ploaie cat mai ieftina? max 30 lei

 

 

Incearca la magazinele de pescuit. Nu sunt dedicate pt. moto...dar macar nu intra apa in ele. Atat doar ca pelerinele nici nu lasa sa respire pielea si atunci daca o tii pe tine timp indelungat o sa fi ud d ela propria transpiratie.

 

Eu mi-am luat anul trecut cu 30 lei ...pelerina verde de la un magazin de pescuit. Adica asa ceva:

http://www.militarytrend.ro/impermeabile/3...a-in-guler.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, adresez o rugaminte posesorilor de Honda CB600F Hornet:

 

Am de luat o decizie intre Bandit 600 si Hornet 600 insa nu am apucat sa verific pozitia in sa pe Honda pana in acest moment, iar ce am gasit pe bikeshop ca fiind la vanzare sunt in Turda si Tg.Mures si nu imi surade sa fac drumul degeaba.

 

Ma poate ajuta careva 5 min (eventual pot veni intr-o anume locatie sa vada si ochiu' meu)? Nu vreau sa dau ture, sunt convins de manevrabilitatea motocicletei, ci doar sa ma asigur ca imi va fi comoda.

 

Fac cinste ^_^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde se platesc in Cluj cadourile primite de la militia rutiera?

 

Cand am platit ultimul cadou, acum vreo 5 ani, era undeva in spate la Central, dar am inteles ca nu mai se platesc acolo.

O sugestie, ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde se platesc in Cluj cadourile primite de la militia rutiera?

 

Cand am platit ultimul cadou, acum vreo 5 ani, era undeva in spate la Central, dar am inteles ca nu mai se platesc acolo.

O sugestie, ceva?

 

 

La orice agentie postala. ^_^

Cel putin amenzile pt. viteza se pot platii acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci Luci. ^_^

Atat vroiam sa stiu...si nu e pt viteza, ci pt incalcarea a doua reguli de circulatie: marcaj si semnul de pe stalp.

Hai sa zicem ca nu am tinut cont de ele :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi depinde si de pret! Eu am avut Pirelli MT90. A tinut cam 10.000 km dar nici nu am avut mila de el.. E excelent pe asfalt uscat. In rest a cam alunecat.

Nu stiu exact care e diferenta intre MT80 si MT90.

 

Michelin nu am avut.

 

Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care ar fi mai bun? pirelli sau michelin?

 

MT 80 am eu pe freewind si nu am nimic de reprosat la ele. Cauciucurile au venit pe mobra din Germania, nu stiu cat au fost utilizate ca si km dar cel spate era uzat cam 20 %. Am mai bagat de atunci 10.000 km si inca mai are carne pe el si ma merge cred vreo 3-4 k km. Sunt cauciucuri foarte bune pt. utilizare mixta, dar evident cu orientare mai mult spre asfalt.

La ce pret ai gasit cauciucul si unde ? EU stiam ca MT 80 nu se mai face de ceva vreme doar MT 90

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MT 80 am eu pe freewind si nu am nimic de reprosat la ele. Cauciucurile au venit pe mobra din Germania, nu stiu cat au fost utilizate ca si km dar cel spate era uzat cam 20 %. Am mai bagat de atunci 10.000 km si inca mai are carne pe el si ma merge cred vreo 3-4 k km. Sunt cauciucuri foarte bune pt. utilizare mixta, dar evident cu orientare mai mult spre asfalt.

La ce pret ai gasit cauciucul si unde ? EU stiam ca MT 80 nu se mai face de ceva vreme doar MT 90

are unu pe un site vecin cu asta la 150 buc. is 2007 parca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana trecuta a fost un accident grav intre un taximetrist si o baba, in fata la cladirea unde lucrez, pe Dorobantilor.

 

Azi dimineata mi-a iesit o baba in fata motorului dintre masini, exact in acelasi loc. Cred ca Al' de Sus i-o dat zile si mie noroc, ca nu imi explic cum de am evitat-o... Claxonam si efectiv nu se uita catre mine, nici macar nu s-a asigurat inainte sa treaca prin loc neparmis!

 

Deci daca vedeti babe, cascati ochii si reduceti viteza, is foarte mari sanse sa nu va auda/vadã!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...