Sari la conținut

Instructor categoria A in Timisoara


KristaKe
 Share

Postări Recomandate

Au inceput inscrierile?

 

Un prieten are nu stiu ce numar al unui instructor, si mai nou trebuie sa aiba motociclete peste 500cm3, nu le da voie inca RAR-ul, etc etc... tot felul de povesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

SI EU TI-L recomand pe ROMICA de la auto VALI SI ADI ,face scoala in poligon la isac unde face si sergiu si are un suzuki gn 250 cmc si mai unul de la o alta scoala este super ok tipul si chiar te invata

:agree:

Tocmai ce am terminat si eu cu Romica si-l recomand. Din nefericire, momentan am inteles ca nu ar fi nici o scoala atestata sa dea examen dupa noul sistem, dar omul a zis ca poate sa faca ore lejer. Acuma are asa ceva : 946703_616145001750074_144268912_n.jpg

si merge super !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Am un prieten care si-a luat motor si nu are permis,motorul e la mine sub cheie. Stie cineva unde poate sa faca scoala si cu cat?

Multumesc!

 

Google : best friends ! Scoli de soferi in Timisoara ! Incerc sa fac rost si de un nr de telefon de la un instructor la care a fost un prieten , recent .

 

0736366217 - Paul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ... Eu am facut la Paul ( Blitz ) , super bun omul , are rabdare etc ... iti explica tot , vine cu tine pe motor . Ce mai ... aur !

Nr de tel : 0768 883 088 :rusinica:

 

Si eu tot cu el am facut, nu imi pare rau. :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Si eu tot cu el am facut, nu imi pare rau. :agree:

 

Cu Paul (Blitz) fac scoala acum, dupa ce am citit aici. E foarte OK, are rabdare si e si haios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are un Fazer de 600, pe langa o Honda CityFly de 125.

As vrea sa ma inscriu si eu pentru permis moto, mai tre sa astept primavara sau se poate si acum in luna februarie ? Ce categorie pot obtine la Paul (Blitz ) si cat costa ? M-ar interesa categoria A2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate si acum.

Din câte am înțeles, singura scoală acreditata pe A e Blitz.

Costa 1000 ron scoala.

Suna-l pe Paul, apoi mergi și te înscrii.

Editat de blorin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa ma inscriu si eu pentru permis moto, mai tre sa astept primavara sau se poate si acum in luna februarie ? Ce categorie pot obtine la Paul (Blitz ) si cat costa ? M-ar interesa categoria A2

Din pacate,nu au inca moto pentru A2,dar Paul e cel mai bun instructor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Se poate si acum.

Din câte am înțeles, singura scoală acreditata pe A e Blitz.

Costa 1000 ron scoala.

Suna-l pe Paul, apoi mergi și te înscrii.

Salut,

 

inteleg ca ai reusit sa gesesti o scoala de soferi in Timisoara care are motor omologat si face cursuri pentru categoria A dupa schimbarea legislatiei din 2013. Si pe mine ma intereseaza sa obtin permisul pentru categoria A, dar sunt curios cum o sa decurga proba de oras. Eventual daca totul decurge bine la tine, poate ne spui experienta de la examen.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum a fost doar sala, poligonul si traseul sunt programate

pe 3 martie.

Feedbackul de pana acum e super, in ceea ce priveste instructorul. Mobrele de instructie sunt ok.

 

Am facut ore de poligon, saptamana trecuta am iesitin oras.

De acum incolo tine de fiecare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Pana acum a fost doar sala, poligonul si traseul sunt programate

pe 3 martie.

Feedbackul de pana acum e super, in ceea ce priveste instructorul. Mobrele de instructie sunt ok.

 

Am facut ore de poligon, saptamana trecuta am iesitin oras.

De acum incolo tine de fiecare...

Salut,

 

ai dat proba de oras? Cum a fost?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost simplu.

 

Poligonul e jucarie, important e sa fii sigur pe ceea ce ai de facut.

La oras, traseele au fost destul de lungi: din Freidorf pana la rond la AEM, de la AEM la Muzeul Satului (via giratoriul de la aeroport), cam 30 min/fiecare.

 

Paul e de mare ajutor, atat in perioada de pregatire cat si la examen (mai putin la poligon, insa acolo, cel putin in seria mea, nu a picat nime').

 

...din pacate mi-am rupt un genunchi in ziua in care voiam sa ies prima oara cu mobra... rezultat: cateva luni de stat pe margine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost simplu.

 

Poligonul e jucarie, important e sa fii sigur pe ceea ce ai de facut.

La oras, traseele au fost destul de lungi: din Freidorf pana la rond la AEM, de la AEM la Muzeul Satului (via giratoriul de la aeroport), cam 30 min/fiecare.

 

Paul e de mare ajutor, atat in perioada de pregatire cat si la examen (mai putin la poligon, insa acolo, cel putin in seria mea, nu a picat nime').

 

...din pacate mi-am rupt un genunchi in ziua in care voiam sa ies prima oara cu mobra... rezultat: cateva luni de stat pe margine...

Felicitari pentru reusita si insanatosire grabnica!

Editat de Directorul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc!

 

Succes, daca te hotarasti sa incep scoala! Vremea e faina, si cu cat mai devreme cu atat mai bine.

Din cate am inteles de la Paul, odata cu vremea buna vor fi tot mai multi doritori, atata vreme cat Blitzul e singura scoala acreditata, iar Paul e singurul instructor...

Cat nu e foarte aglomerat vei putea sa iti faci programul de instruire dupa programul tau. Dupa aceea vei fi nevoit sa te strecori printre altii. Cand am terminat noi se anuntasera vreo zece doritori deja...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Apropo de instructor auto , eu il recomand pe Sergiu de la Cons . Baiat calm , care iti explica , te ajuta sa devi motociclist , nu doar sa iei categoria si altu la rand ... deci recomand cu incredere Sergiu. Telefonu lui : 0746 999 533

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ioio_viola , in lumea motociclismului majoritatea sunt spurcati la gura . Sergiu te pregateste pentru viata moto din toate punctele de vedere ... daca consideri ca nu faci fata , mai bine te lasi de meserie ...

Editat de MetalMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai pe mine nu m-a deranjat. Si da ai dreptate, orice instructor trebuie sa fie cam nebun sa se urce cu atatia incepatori pe moto in oras.

Eu doar am zis pentru cei mai sensibili :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da stiu care a fost intentia ta . Intentia mea e sa explic faptu ca in motociclism nu intalnesti numai oameni normali. Mai intalnesti tot felu de "ciudati" care sunt mai saritori decat multi oameni "normali" . Nu trebuie sa se sperie , trebuie sa o ia ca atare , ca pana la urma urmei zbiara la ei , tot pentru binele lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...