Sari la conținut

Bmw R 1100 Rt..


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Mda..

Ce sa zic..aveam loc in garaj si ce mi-am zis??

Sa mai schimb un pic stilul..asa ca mi-am tras si de un BMW..adica un soi e tractoras(cunoscatorii stie.. :friends: ).

Ne-am imprietenit dupa prima suta de metri,iar acum nu ma mai dau jos dupa ea!

Da' stie sa ma si rasfete:Abs,parbriz reglabil electric,cass..

Frig,vint,curenti de aer??

Exista si d'astea??

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, frumos... fara cuvinte

bine ai venit in grupul posesorilor de bmw

 

mai sunt garaje de alea cu loc mult in ele si care se umplu repede? ca vreau si io... :friends: (nu garaju, ci sporu cu care se umple)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Tare! poate incantarea e si mai mare daca povestesti cum te-ai descurcat, cat ai cernut, cat ai strans un ban...Daca-l primeai cadou recunoaste ca nu era aceeasi bucurie! Hai recunoaste ca ti-ai suparat nevasta/prietena, ca aia micii sunt necajiti ca nu le-ai luat lor bicilete mai intai...

Gata, m-apuc sa strang si eu banu! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Admin

Cbrxx,intr-adevar motorul a fost ingrijit,l-am dezgolit de carene si toate sunt in firea lor,suruburi originale,netavalit,nu sunt scurgeri de ulei,etc.Iar motorasul sfiraie,desi are 75.000 km..

A avut o problema la etrierul pe spate,mergea infrinat,propietarul n-a stiut,nu a verificat placutele care au ajuns la fier si a paradit discul..

Intre timp i-am luat disc spate nou,la etrier nu i-am dat de cap deloc desi l-am desfacut de nspe ori si am cumparat altul din Germania de pe ebay.

I-am montat intre timp MP3+alte boxe spate(waterproof),el avea montate niste trompete care s-au parlit la prima ploaie,au fost si astea vopsite la culoarea motorului..

I-am vopsit oglinzile,coburii,top-case-ul si aripa fata care aveau mici zgirieturi.Urmeaza un polish pe restul carenelor..nu mult...cit sa-ti faci mustata in el!

Am luat deasemenea de pe ebay protectiile fata spate metalice(la fel ca la cele de politie),am dat pe ele vreo 170 euro,ieftinache rau..astia la Bavaria cereau pe ele 1100Euro!!

Urmeaza sa le montez dupa sarbatori..

Am sa demontez galeriile de evacuare care sunt de inox si am sa le dau la perie sa le fac oglinda..

Acum motorisca arata dementa,dar dupa cosmetizare va arata ca dupa alta planeta..

Cam asta ar fi..bafta la toti si La Multi Ani

Luigi Vicol

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Banditule,de unde ai furat banii?Ia-o ca o gluma ca nu stiu sa pun gilimele.Ma roade invidia desi nici motorul meu nu-i unu oarecare.fara evenimente.bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Stima si respect!!!!

 

Am si eu o intrebare, am gasit un BMW r 1100 RT in germania, are 40.000 de km. Sa imi fac griji in privinta kilometrajului? la ce sa ma astept de la un R1100RT?. Poate imi dati mai multe detalii despre modelu asta de motor, pt ca chiar nu stiu nimic despre el, inafara ca ii mare si ca are motoru in boxe.... :crack:

 

multzumiri anticipate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stima si respect!!!!

 

Am si eu o intrebare, am gasit un BMW r 1100 RT in germania, are 40.000 de km. Sa imi fac griji in privinta kilometrajului? la ce sa ma astept de la un R1100RT?. Poate imi dati mai multe detalii despre modelu asta de motor, pt ca chiar nu stiu nimic despre el, inafara ca ii mare si ca are motoru in boxe.... :kick:

 

multzumiri anticipate

:crack: la 40.000 km, un BMW poate fi considerat ca si-a terminat rodajul. mult nu mai tine motorul oricum. mai mult de 300.000 de km nu stiu daca duce. :lol:

se numeste motor boxer, nu "in boxe". de exemplu, eu in boxa am niste fiare. pacat ca nu se numesc BMW.

de la BMW in general, asteapta-te la cei mai bun. daca iti iei jucarie nemteasca, cauta sa ai MACAR ABS. este f bun. dupa ce ai sa vezi cum este cu ABS, nu o sa mai vrei fara...

succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da misto motoru si sal stapinesti sanatos

Ai grija la invidiosi cu japoneze

sa ne vedem la mare de 1 mai

Sorin xx

 

Stima si respect!!!!

 

Am si eu o intrebare, am gasit un BMW r 1100 RT in germania, are 40.000 de km. Sa imi fac griji in privinta kilometrajului? la ce sa ma astept de la un R1100RT?. Poate imi dati mai multe detalii despre modelu asta de motor, pt ca chiar nu stiu nimic despre el, inafara ca ii mare si ca are motoru in boxe.... :crack:

 

multzumiri anticipate

Nu iti fa nici o grija motoarele BMW sint facute sa te tina o viata intreaga 40.000 km e caca maca pentru BMW ,eu am vazut bmw o gramada cu chilometraju terminat si inca mai sint foarte bune .Atita timp cit ai grija de ia si ea are grija de tine (ca femeia)

40 000 la un motor european mai ales din Germania nui nimica poate omu care il vinde a facut 40 000 in trun an foarte usor si stii tu cum sint nemti au grija de motoare

 

Sorin xx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...