Sari la conținut

Accident Pasajul Unirii


pyranha_1984
 Share

Postări Recomandate

Eu am avut un accident cu auto - nu mi-a dat prioritate o fatuca de 19 ani care facea stanga pe motiv ca "pai am intrat pe verde in intersectie..." si permisul a ramas la mine, desi s-a lasat cu SMURD.

 

corect, acu' mi-am amintit si la mine toata procedura, scuze :)

inca o chestie, poti ramane cu permisul la tine pe durata "cercetarilor" pana la NUP, in cazul in care nevinovatia ta e evidenta.

 

 

motociclista era motociclist...si era treaz si in stare naturala..."victima" era pe jos, pietoana (pietoanta?) si era drogata/bauta/proasta. nu amesteca evenimentele ca se sperie lumea.

Sanatate motociclistului si sa il fereasca pe viitor de asemenea specimene. Dupa ce rezolvi cu actele la politie, da-o in judecata...e usor de castigat un proces civil de genul asta, iti iei banii de reparatii.

 

... daca ai de de unde/de la cine. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ora 6 azi dimineata , dupa ce am dat o declaratie cu povestea accidentului ,mi-au dat sa semnez constatarile lor ca urmare a masuratorilor si a vizionarii camerelor de supraveghere din zona, dupa care mi-au dat actele inapoi (permis, talon , autorizatie de reparatie ) . Mi-au zis ca o sa fiu sunat de cei care instrumenteaza dosarul ?!! . Care sunt pasii urmatori ?

Sa iau bani de reparatii de la fata ametita - nici o sansa . NU am de la cine ... :( .

Aladin1 unde ai citit ? sau e o gluma ?

Editat de tiphereth
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ora 6 azi dimineata , dupa ce am dat o declaratie cu povestea accidentului ,mi-au dat sa semnez constatarile lor ca urmare a masuratorilor si a vizionarii camerelor de supraveghere din zona, dupa care mi-au dat actele inapoi (permis, talon , autorizatie de reparatie ) . Mi-au zis ca o sa fiu sunat de cei care instrumenteaza dosarul ?!! . Care sunt pasii urmatori ?

Sa iau bani de reparatii de la fata ametita - nici o sansa . NU am de la cine ... :( .

Aladin1 unde ai citit ? sau e o gluma ?

din moment ce ti-au restituit permisul, "cercetarea" e ca si incheiata. peste o luna-doua-trei o sa primesti acasa o hartiuta cu NUP si asta-i tot.

:peace:

Editat de cnairda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Player1

Procurorul de caz o sa vrea probabil sa discute cu tine. Eventual cu martorul. Sigur cu vinovata.

 

Pe vinovata o poti actiona in instanta pentru recuperarea pagubelor. Te invata un avocat ce sa faci sa-ti scoti banii de reparatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este vreo drogata de unde dracu mai scoate banii de la ea , mai multi bani o sa piarda pe avocat si instanta ... sanatate si asflat uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Procurorul de caz o sa vrea probabil sa discute cu tine. Eventual cu martorul. Sigur cu vinovata.

 

Pe vinovata o poti actiona in instanta pentru recuperarea pagubelor. Te invata un avocat ce sa faci sa-ti scoti banii de reparatii.

 

1000 de ani dureaza pana se solutioneaza :) belive me

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu vreau sa fiu cusurgiu dar daca in loc de colegul nostru cu shadow ul era unu pe o vitezana care se dadea cu 100 la ora la intrarea in pasaj care ar fi fost urmarile ? Cu siguranta nu bune ... aveti grija de voi si respectati regulile de circulatie si sansele de a te accidenta scad simtitor . Multa sanatate lui tiphereth si bafta la recuperarea pagubelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca mai conteaza cine a fost sau cine nu a fost..sau daca ar fi fost..conteaza ca baiatul e bine..si indiferent cine ar fi fost in locul sau in aceasta intamplare.....important este ca s-a terminat cu bine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.Eu am fost impicat in accidentul de la pasaj . Exact cand a inceput ploaia ,inainte de intrarea in pasaj cu 6-8 metri , o fata de 25 ani mi-a sarit de pe stanga in fata in 2-3 metri . Nu e trecere de pietoni acolo ,fugea de prietenul ei ( asta a declarat la cald.)

Fata ,la spital s-adovedit ca era si bauta si drogata,si nu are nici ea nimic rupt .

Speechless.. :|

 

Insanatosire grabnica si nervi cat mai puternici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este vreo drogata de unde dracu mai scoate banii de la ea , mai multi bani o sa piarda pe avocat si instanta ... sanatate si asflat uscat !

Pffff.. drogurile sunt scumpe.. Si mai avea si bani de bautura =]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca mai conteaza cine a fost sau cine nu a fost..sau daca ar fi fost..conteaza ca baiatul e bine..si indiferent cine ar fi fost in locul sau in aceasta intamplare.....important este ca s-a terminat cu bine .

 

 

Conteaza .... intotdeauna va conta ... vezi forumul cu accidente .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pffff.. drogurile sunt scumpe.. Si mai avea si bani de bautura =]

depinde de ce droguri... reale sau imaginare.

parca vad 30 de tusine sau ceva sirop de tuse.. ;) de 5 roni...

drogata.... prea general a ajuns termenul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...