Sari la conținut

Criminala pustiului din Baneasa,huiduita la tribunal.


HondaSan
 Share

Postări Recomandate

Acu o ora ,la ProTv la stiri.La tribunalul Buftea ,unde s-a judecat procesul criminalei Uzunov,s-a adunat o gashka de motociclisti care ,la iesirea criminalei din sediul tribunalului ,au huiduit-o si au aruncat cu tot felul de chestii (nu stiu cu ce) in criminala.Amintesc faptul ca aceasta criminala a omorat un motociclist cu Hummerul din dotare.A primit numai 3 ani si aia cu suspendare.Tin sa spun ca apreciez gestul acelor motociclisti si sunt sigur ca nu se vor opri numai la acest gest.Sa fie acesta solutia pentru ucigasii de motociclisti?Sau inceputul solutiei?

Ceva trebuie facut in privinta agresarii motociclistilor.Si nu cred in metoda blanda de acu 40 ani cand se puneau flori la gura tunului.

Traim niste vremuri tulburi,cand nu se mai stie de nicio regula.Io cred ca o regula simpla ar fi legea "actiunii si reactiunii a batranului Newton.Trebuie facut de asa fel ca acela care ucide un motociclist sa aiba ce regreta toata viata daca legea il lasa pe strada sa mai ucida si pe altii.Si trebuie mediatizat ca sa bage seama si ceilalti care trateaza circulatia pe drumurile patriei ,cu dosul.

Pareri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si eu sunt de parere ca pedesele pentru omorul din culpa sunt prea light.

Dar sa nu cadem in extrema cealalta:

Adica, inteleg daca dai peste unul care nu trece pe trecere sau dai intrunul care a facut o manevra neregulamentara si-l spulberi sa scapi nevinovat.

Dar nu inteleg dece se da cu suspendare atunci cand gresesti si omori un om.

Asta nu incurajeaza sporirea atentiei la volan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa ar fi normal , ochi pentru ochi dinte pentru dinte , dar la cati bani are daca te atingeai de ea iti luai pedeapsa pe viata , din vreo 20 de capete de acuzare , de la tentativa de omor , pana la murdaritul drumului cu talpa bocancului , si daca se intampla odata sa nu pot evita , accelerez si direct in capul lui sa intru , macar sa stiu ca il iau cu mine

Editat de gagalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca motociclistii din Romania sunt prea power puff girls, ca sa se faca auziti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de parere ca pedesele pentru omorul din culpa sunt prea light.

Dar sa nu cadem in extrema cealalta:

Adica, inteleg daca dai peste unul care nu trece pe trecere sau dai intrunul care a facut o manevra neregulamentara si-l spulberi sa scapi nevinovat.

Dar nu inteleg dece se da cu suspendare atunci cand gresesti si omori un om.

Asta nu incurajeaza sporirea atentiei la volan.

 

L-a omorat pe pusti pentru ca pur si simplu oameni ca ea sfideaza orice reguli si ii doare-n pix de ce se intampla cu restul.Este un mod de viata al noii chiaburimi.Astia nu stiu decat de frica.Le trebuie indusa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am vazut multi motociclisti care sunt impotriva sa-si plateasca amenda in cazul in care desconsidera legea.

multora ni se pare normal ca ceilalti sa respecte legea, mai putin noi.

pana la urma ea n-a avut intentia de a omora un om. a fost un accident. pentru mine e dreapta decizia.

cand iesi din casa iti asumi si riscuri d-astea. eu n-o vad pe ea mai vinovata decat a fost huidu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Soţia milionarului Eduard Uzunov, judecată pentru uciderea fără intenţie a unui motociclist în septembrie 2010, a fost condamnată, miercuri, la trei ani de închisoare cu suspendare pentru această faptă şi achitată pentru că a condus fără permis de conducere corespunzător categoriei maşinii.

Anamaria Uzunov a fost achitată de către instanţa de judecată pentru fapta de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul de o persoană care nu posedă permis de conducere corespunzător categoriei din care face parte autovehiculul condus, pe motiv că faptei i-a lipsit unul dintre elementele constitutive ale infracţiunii."

 

Dupa mintea mea... faptul ca nu poseda permis de conducere corespunzator categoriei nu e un factor agravant?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de parere ca pedesele pentru omorul din culpa sunt prea light.

Dar sa nu cadem in extrema cealalta:

Adica, inteleg daca dai peste unul care nu trece pe trecere sau dai intrunul care a facut o manevra neregulamentara si-l spulberi sa scapi nevinovat.

Dar nu inteleg dece se da cu suspendare atunci cand gresesti si omori un om.

Asta nu incurajeaza sporirea atentiei la volan.

Nu cred că infrastructura României permite pedepse mai dure decât cele actuale. Când înainte și după trecerile de pietoni (sau chiar pe ele) ai mașini/ultilitare/camioane, intersecțiile au mașini parcate lateral în fiecare colț, nu văd cum ai putea să înăsprești pedepsele. În cazul circumastanțelor agravante, atunci da, ar trebui date pedepse mai dure, și deobicei chiar se dau.

Că sunt persoane care reușesc să scape de asta, deja numai are legătură cu legislația rutieră.

Atunci când ieși în trafic îți asumi niște riscuri, să fii lovit de, sau să lovești pe cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era in depasirea coloneai de masini ea, baiatul circula perferct legal

 

eu am vazut multi motociclisti care sunt impotriva sa-si plateasca amenda in cazul in care desconsidera legea.

multora ni se pare normal ca ceilalti sa respecte legea, mai putin noi.

pana la urma ea n-a avut intentia de a omora un om. a fost un accident. pentru mine e dreapta decizia.

cand iesi din casa iti asumi si riscuri d-astea. eu n-o vad pe ea mai vinovata decat a fost huidu

 

 

cum ar fi daca m`as urca intr`un camion si as intra in oamneii care asteapta linistiti tramvaiul pe refugiu? ar fi tot accident nu? posed doar A si B..deci nu am c sa caut la volanul camionului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...achitată pentru că a condus fără permis de conducere corespunzător categoriei maşinii.

 

Ce mai vreti! Deci nu era legala nici cum.... bai frate si scapa..

Si cu Huidu la fel.. ce PLM cauta pe contrasens peste linia continua in curba fara vizibilitate? PUSCARIE SI LA ASTA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva trebuie facut in privinta agresarii motociclistilor.Si nu cred in metoda blanda de acu 40 ani cand se puneau flori la gura tunului.

 

Pai ar trebui facut ceva impotriva agresarii motociclistilor...

Ma gandesc ca se poate incepe cu respectarea limitelor de viteza in localitati de catre motociclisti, apoi platirea amenzilor.

Se poate renunta la mersul cu numarul bagat sub codita. Se poate continua cu inspectii temeinice la atelajele pe doua roti (si nu facute la o bere cu nea Gigi de la parter...).

Mai bagam si un echipament care costa macar cat Rizoamele si tobele de pe motor.

 

Dupa ce se fac toate astea vedem ce si cum cu agresatul motociclistilor.

Si daca numarul victimelor accidentelor masina/motocicleta ramane acelasi ca in prezent, sunt de acord sa mergem la fiecare proces de sofer care a omorat un motociclist si sa il linsam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Huidu a altceva.El deja era lovit la scufita si,din ce am concluzionat eu,avea atentia distrasa de galagia facuta de copii in spate.Nu a taiat axul drumului pentru ca-l durea la basca ci din neatentie.Criminala a iesit cu nesimtire in strada ,fara sa se uite nicaieri,sigura fiind ca orice ar fi ,in tankul ce-l conducea ilegal ,nu are ca sa i se intample.E o mentalitate.Merita cu executare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios ce se intampla daca era situatia invers. Daca o un tip ne-bazat omora din neatentie sau nepasare o persoana publica, copilul unui miliardar sau poate chiar miliardarul in sine. Daca legea protejeaza anumite categorii sociale, de ce ne mai chinuim sa promovam siguranta in trafic cand e clar ca pe cei care se stiu bazati ii doare la basca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu o dam in extreme. Avem pretentii de oameni civilizati da ne purtam ca niste barbari. Nu ii iau apararea, nu zic sa nu protestezi dar sa te apuci sa arunci cu "chestii" mi se pare deplasat... credeam ca am depasit perioada in care lapidarea era o pedeapsa.

 

Situatia nu putea sa fie ca d-aia si-a luat Hummer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum s a intamplat accidentul dar daca motociclistul circula regulamentar e clar ca fufa aia e vinovata. Eu zic ca ar trebui sa organizam marsuri de protest pana s'or satura astia de noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Huidu a altceva.El deja era lovit la scufita si,din ce am concluzionat eu,avea atentia distrasa de galagia facuta de copii in spate.Nu a taiat axul drumului pentru ca-l durea la basca ci din neatentie.Criminala a iesit cu nesimtire in strada ,fara sa se uite nicaieri,sigura fiind ca orice ar fi ,in tankul ce-l conducea ilegal ,nu are ca sa i se intample.E o mentalitate.Merita cu executare.

Stai asa . Tu l-ai scuzat pe Huidu ? Nevasta-sa si dadaca ce aveau de facut in spate? el depasea ca un magar si cu asta basta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot vad si aud comentarii de genul:

 

ne asumam riscuri cand iesim pe strada.

dar daca omoram pe cineva nu ne mai asumam riscuri?

dar un judecator care lasa un criminal liber nu-si asuma riscuri?

 

de ce vedem numai jumatea riscurilor nostre si negam jumatatea riscurilor altora?

daca ma loveste vreunu (in conditii nesimtite) si nu reuseste sa ma omoare il omor eu cu manile mele. ca altfel... nu va pati nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ma loveste vreunu (in conditii nesimtite) si nu reuseste sa ma omoare il omor eu cu manile mele. ca altfel... nu va pati nimic.

Si tu vei lua 25 de ani minim.. cu executare..

 

Merita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De aceeasi parere sunt si eu

 

 

asa ar fi normal , ochi pentru ochi dinte pentru dinte , dar la cati bani are daca te atingeai de ea iti luai pedeapsa pe viata , din vreo 20 de capete de acuzare , de la tentativa de omor , pana la murdaritul drumului cu talpa bocancului , si daca se intampla odata sa nu pot evita , accelerez si direct in capul lui sa intru , macar sa stiu ca il iau cu mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era in depasirea coloneai de masini ea, baiatul circula perferct legal

 

 

 

cum ar fi daca m`as urca intr`un camion si as intra in oamneii care asteapta linistiti tramvaiul pe refugiu? ar fi tot accident nu? posed doar A si B..deci nu am c sa caut la volanul camionului

 

 

stai mai omu', hummerul nu e categoria B?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tu vei lua 25 de ani minim.. cu executare..

 

Merita?

Chiar ieri imi povestea un pr ca a fost lovit de unu cu o dacie acum ceva ani... sa ridicat cu chiu cu vai de jos , se ducea spre el intr`un picior ca celalalt il durea si cand a vrut sa`i dea una cu dreapta si`a dat seama ca nu o poate ridica , cand a vrut sa`i dea cu stanga la fel si sa gandit sa il scuipe dar avea casca in cap...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca motociclistii din Romania sunt prea power puff girls, ca sa se faca auziti :D

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...