Sari la conținut

Criminala pustiului din Baneasa,huiduita la tribunal.


HondaSan
 Share

Postări Recomandate

si? ce faci daca unu incalca legea? iti da si tie dreptul s-o incalci?

sa te plangi? de ce? actioneaza. incearca sa schimbi tu ceva, sa faci diferenta sau sa pleci acolo unde-ti place. e lumea mare.

NU AI NICI UN DREPT SA INCALCI LEGEA, sa nu respecti pe altul, pe mine sau pe cel care vegheaza la respectarea legii pentru ca exista o groapa in asfalt.

pentru asta da, te consider ipocrit, te consider lipsit de respect si nu vad nici o diferenta intre atitudinea ta si cea a lui huidu.

 

stii legea si daca o incalci trebuie sa raspunzi. asta e o atitudine civilizata, demna.

daca nu, nu te mai plange ca te nedreptatesc considerandu-te inca unu care merita pus pe dreapta de politie cand vii cu pretentii d-astea ridicole de copil care bate banca pentru ca a cazut si s-a lovit la cap in ea.

 

parerea mea e clara, si nu bag in acceeasi oala toti motociclistii. mai mult, nu consider motociclistii o rasa aparte, pot sta langa conservari foarte usor, respecti legea, foarte bine, o incalci "nitel" fara sa-ti pui tu viata in pericol si nici p-a mea atata vreme cat esti in control, esti ok, te prinde, PLATESTI.

te fofilezi sa platesti, vii cu explicatii puerile de copil prost ca tu nu respecti legea pentru ca nici altul n-o face, atunci esti la pleava murdara a societatii. mi se rupe de tine si daca am ocazia sa ajut la curatarea soceitatii de astia din urma, o voi face.

 

e mai clar acum?

ca nu-ti place, n-am ce-ti face. asta sunt eu si nu vreau sa ma schimb, sa trec de partea fara-de-legii, nici cel putin sa fiu impasibil, INDIFERENT de argumente.

 

starea drumurilor? stii cum arata romania acum 15 ani?

drumurile-s perfecte acum. cel putin cele europene. pentru mine e o bucurie sa conduc pe bucuresti-arad, bucuresti - constanta drumul vechi, bucuresti - siret, bucuresti - cluj.

ca mai apare o gropita? apar si la case mai mari, e vorba de fizica, de meteo etc.

accidentele nu se intampla datorita drumurilor proaste, dimpotriva, drumurile bune de acum te imping la viteze mai mari.

accidentele se intampla datorita astora certati cu legea, arogantilor, astia de se considera buricul pamantului pe care trebuie sa-i serveasca societatea pentru ca ei sunt speciali. ei uite p-astia nu-i sufar, indiferent ca sunt pietoni, conservari, motociclisti

 

chestiile pe care le spui le consider mult prea aberante raportate la perceptia mea asupra acelor lucruri/aspecte....

 

Nici nu stiu de unde sa incep si unde sa termin cu argumentele, asa ca voi zice "pas".

 

Daca tu consideri ca in tara asta ti se ofera ceea ce meriti, ceea ce platesti,etc, atunci iti doresc bafta in ignoranta ta in continuare....

 

Esti genul de om care chiar daca ti-as prezenta argumentele, si ti-as si desena, tot ai refuza sa le crezi. O discutie cu tine este ca lupta cu morile de vant.

 

Bafta.

 

Apropos Tsunami, in lumea asta in care trebuie sa fim toti corecti si mereu cand patim ceva ,ca motociclisti, e vina noastra mereu (Cum afirmi tu), ce parere ai despre cazul asta:

 

 

Ce vina a mai avut motociclistul? ca nu s-a uitat in oglinda cat era oprit? sau ce-ar mai fi putut sa faca?

 

Sunt curios cum il mai scoti aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu-ti convine, pleci.

 

clementa de la mine n-ai cum sa ai in veci.

nu-mi justific incalcarea legii prin faptul ca altii incalca legea.

 

toti vreti sa se aplice legea, dar nu pentru voi, voi sunteti mai speciali

 

iti doresc o tara ca statele unite unde politia daca nu te supui te face sa dansezi harlem shake. cu teaserul



ca ordin de idei, si eu am luat-o ca in imaginea ta. tot de la un prieten de breasla.

mai mult, mi-a tras-o si asigurarea si mi-am facut mobra pe cheltuiala mea exclusiv.

mi-a tras-o si automobile bavaria.

 

asta inseamna ca am voie sa te omor pe tine? ca unu greseste?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-ti convine, pleci.

 

clementa de la mine n-ai cum sa ai in veci.

nu-mi justific incalcarea legii prin faptul ca altii incalca legea.

 

toti vreti sa se aplice legea, dar nu pentru voi, voi sunteti mai speciali

 

iti doresc o tara ca statele unite unde politia daca nu te supui te face sa dansezi harlem shake. cu teaserul

 

ca ordin de idei, si eu am luat-o ca in imaginea ta. tot de la un prieten de breasla.

mai mult, mi-a tras-o si asigurarea si mi-am facut mobra pe cheltuiala mea exclusiv.

mi-a tras-o si automobile bavaria.

 

asta inseamna ca am voie sa te omor pe tine? ca unu greseste?

 

 

Stai relax Tsunami,ca de la tine n-am nici o pretentie. Clementa? in ce context 'amice' ?:)) Ce fumezi? ca vreau si eu...

 

Uite, spre uimirea ta, eu imi doresc sa se aplice LEGEA la fel pentru toti.

 

Si oricum,dupa ce-ai patit iti inteleg antipatia si ura fata de majoritatea mobristilor.....

 

Comportamentul unor persoane este usor de intuit (Atat comportamentul cat si cauzele ce-au dus la genul asta de comportament...)

 

\/ peace...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-ti convine, pleci.

Eh, asta nu-mi place la tine. Tu le spui tuturor sa plece,de parca merg pana la Sinaia si inapoi. Da' de ce sa nu plece cei de la conducere?! De ce nu pui problema asa? Ai vazut sosele asa proaste in Cacanada? :rusinica:

 

Ps: eu abia astept sa-mi faca o cunostinta numerele la masina rabatabile, exact cum ati vazut in filmul Transporter,numai ca nu vor exista numere false. Daca reusim,ramane de vazut. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai relax Tsunami,ca de la tine n-am nici o pretentie. Clementa? in ce context 'amice' ? :)) Ce fumezi? ca vreau si eu...

 

Uite, spre uimirea ta, eu imi doresc sa se aplice LEGEA la fel pentru toti.

 

Si oricum,dupa ce-ai patit iti inteleg antipatia si ura fata de majoritatea mobristilor.....

 

Comportamentul unor persoane este usor de intuit (Atat comportamentul cat si cauzele ce-au dus la genul asta de comportament...)

 

\/ peace...

 

nu urasc majoritatea mobristilor, numai lichelele functie de comportament

 

Eh, asta nu-mi place la tine. Tu le spui tuturor sa plece,de parca merg pana la Sinaia si inapoi. Da' de ce sa nu plece cei de la conducere?! De ce nu pui problema asa? Ai vazut sosele asa proaste in Cacanada? :rusinica:

 

Ps: eu abia astept sa-mi faca o cunostinta numerele la masina rabatabile, exact cum ati vazut in filmul Transporter,numai ca nu vor exista numere false. Daca reusim,ramane de vazut. :grinbandit:

 

stiu, nu e usor sa-ti iei viata in maini si sa traiesti asa cum vrei.

eu am putut cand era mult mai greu decat acum, multi reusesc, de ce crezi ca e imposibil?

nu-ti place viata asta, cu ce te ajuta ca stai si plangi? crezi ca se va rezolva ceva?

in romania, ca si in alte state mai civilizate ai doar optiunea votului si a exemplului personal.

daca lupti impotriva sistemului pierzi si iti bati joc de tineretea ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legea e proasta si apara pe cei bogati!

 

daca va uitati pe strazi, f f multe jeepane, Suv cat mai mari, hummer. ptr ca sunt mai safe! exemplu HUIDU. doar nu era prost sa se plimbe cu Micra! si a luat ceva mare, in caz de accdent sa scape!

 

acesti " smecheri" care au bani nu vor sa emigreze in alte tari, fiindca acolo ar fi oameni de rand si ar trebui sa dea socoteala ptr greselile lor!

 

 

 

nu se poate asa ceva, pe bune acum, omori 3 persoane si mergi acasa ! esti pericol public! macar ceva timp intr un spital...pana iti revii! puii mei, Huidule, dar est pericol si ptr familia ta. daca maine dint run accident stupid iti dai foc la casa?? o sa scapi tot cu suspendare, caci contribui si tu la sistem...

 

dereglata aia cum mai merge pe strada??? daca se intalneste peste cativa ani cu familia victimei pe undeva pe la mare, pe la munte, prin centru? ...

ce tara adevarata ROmania! omori 3 persoane, si nu vezi puscaria...

 

" SA TRAITI BINE" este un mesaj f f bine gasit ptr cine stie...

Editat de ZZTOP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai incalcat regula de circulatie si ai omorat un om,puscarie fara discutie!la huidu era curba si linie continua ce vrei mai mult!

ma lasati cu vrajeli ca nu era deplin sanatos!daca nu era ce cauta in masina!

stiti cazul cu batranica din moldova care a luat parca 3ani cu executare pt ca a mutat 10 sau 15 cm hotaru la vecinu?ai bani scapi nu bagi parnaie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A gratiat-o Bese.Babutza nu a vrut sa mute gardu cum zicea la hotararea judecatoreasca.Femeia aia era un om demn.Decat sa se lase calcata in picioare a preferat sa mearga la puscarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am vazut multi motociclisti care sunt impotriva sa-si plateasca amenda in cazul in care desconsidera legea.

multora ni se pare normal ca ceilalti sa respecte legea, mai putin noi.

pana la urma ea n-a avut intentia de a omora un om. a fost un accident. pentru mine e dreapta decizia.

cand iesi din casa iti asumi si riscuri d-astea. eu n-o vad pe ea mai vinovata decat a fost huidu

 

uite aici sunt 100% de acord cu tine. un accident e un accident. multi nu-si dau seama de diferenta dintre premeditare si neatentie...

 

"Soţia milionarului Eduard Uzunov, judecată pentru uciderea fără intenţie a unui motociclist în septembrie 2010, a fost condamnată, miercuri, la trei ani de închisoare cu suspendare pentru această faptă şi achitată pentru că a condus fără permis de conducere corespunzător categoriei maşinii.

 

Anamaria Uzunov a fost achitată de către instanţa de judecată pentru fapta de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul de o persoană care nu posedă permis de conducere corespunzător categoriei din care face parte autovehiculul condus, pe motiv că faptei i-a lipsit unul dintre elementele constitutive ale infracţiunii."

 

Dupa mintea mea... faptul ca nu poseda permis de conducere corespunzator categoriei nu e un factor agravant?

 

nu, nu e agravant. fapta agravanta e lipsa de permis. odata ce ai permis legislatia e aceeasi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, esti chior? La secunda 17 deja e un politist in cadru... Atacul cu oua/bulgari/ce-or fi fost incepe fix la secunda 12. Deci am aproximat la mare fix, in 5 (cinci) secunde a intervenit politia. Nu stiu ce ceas ai tu...

Nu, man, scuze pentru neintelegere ;) Da, cel care se vede in filmare e politistul (sau jandarmul, ca nu mai stiu cum e, cu uniformele astea) care era la tribunal. Eu ziceam de faptul ca ala a chemat politia (echipaj, nino-nino, de-astea) si pana au ajuns aia, nu mai era nimeni :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu urasc majoritatea mobristilor, numai lichelele functie de comportament

 

 

stiu, nu e usor sa-ti iei viata in maini si sa traiesti asa cum vrei.

eu am putut cand era mult mai greu decat acum, multi reusesc, de ce crezi ca e imposibil?

Nu am zis ca ar fi ceva imposibil, dar sunt multe variabile in joc, variabile pe care cred ca le-ai uitat. Iti amintesc doar cateva:varsta,intelect(ai carte,ai parte),copii(familie) si nu in ultimul rand,bani.Sunt multe, cu timpul le-ai constientizat.

nu-ti place viata asta, cu ce te ajuta ca stai si plangi? crezi ca se va rezolva ceva?

Asta suna " ce plm rost mai are, streangul de gat si aia e.." Ei bine,aici trebuie sa te adaptezi, marea majoritate NU POT !

in romania, ca si in alte state mai civilizate ai doar optiunea votului si a exemplului personal.

Corect, dar pana cand? Eu nu sunt de acord cu mentalitatea roamului "eh, lasa ca mai incercam". Ma oftic foarte mult ca tara asta a fost distrusa in timp si nimeni nu a pus piciorul in prag. Acel 1989 a fost ceva, ar mai tine si acum. Nu s-au mobilizat, ptr ca asa sunt romanii, marea lor majoritate...oameni ingamfati, de cele mai multe ori, batuti cu pul@ in cap, foarte rautaciosi intre ei. Pai ce sa mai faci atunci?! :)

daca lupti impotriva sistemului pierzi si iti bati joc de tineretea ta.

Iti dau dreptate,insa partial. Si iti spun si parerea mea subiectiva. Aici ai 2 alternative exceptand emigratul: Fie in strada (putin probabil), fie niste smecherasi pusi serios la punct si motivati pe toate planurile, pusi la punct perfect cu criminalistica, smecherasi care stiu ce fac. Poti fi sigur ca impactul ultimei variante este absolut nimicitor.De ce cred asta? Pai uita-te in jur, ce vezi? Eu vad o clica care nu stie de frica, extrem de sfidatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va mai spun ceva: eu tocmai am terminat 3 ani de suspendare ca i-am mierlit pe doi betivi. mi-au sarit in fata, eram cu duba. plm, in stanga aveam masina, in dreapta motor. aia in mijloc. pe rosu. n-am avut nici atunci, nici acum macar o urma de remuscare. ma CAC pe ei. am luat cu suspendare ca aveam 110 pe limita de 60 in schimb. ma rog, dupa masuratorile lor. eu in bord aveam ~95...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legea e proasta, nimic de zis.

eu am propus, mai mult nu pot face. daca ar fi aceeasi lege ca in canada, nici jumate n-ar mai circula.

sa platesti 1000 RON asigurarea pe luna la un radar usor, nu cred ca iti mai arde sa mergi agresiv.

 

legea se impune acolo unde bunul simt, educatia, nu exista.

huidu nu mai avea drept de circulatie in canada de ani buni, nu mai exista nici o companie de asigurari sa-l ia ca si client la reputatia lui. 4 oameni nevinovati ramaneau in viata, nici cea care a accidentat motociclistul probabil nu mai avea drept de circulatie, altul care traia.

 

desigur, celor certati cu legea, iresponsabili nu le-ar placea educatia impusa precum cea din afara. lor le place aici unde au libertatea incalcarii legii, asigurarii la carpatica sau euroins, fara importanta ca cei loviti tot de ei o iau in freza, cu libertatea sa nu-si plateasca nici macar amenzile, impozitele si sa scuipe pe cei care vor civilizatie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legea e proasta, nimic de zis.

eu am propus, mai mult nu pot face. daca ar fi aceeasi lege ca in canada, nici jumate n-ar mai circula.

sa platesti 1000 RON asigurarea pe luna la un radar usor, nu cred ca iti mai arde sa mergi agresiv.

 

legea se impune acolo unde bunul simt, educatia, nu exista.

huidu nu mai avea drept de circulatie in canada de ani buni, nu mai exista nici o companie de asigurari sa-l ia ca si client la reputatia lui. 4 oameni nevinovati ramaneau in viata, nici cea care a accidentat motociclistul probabil nu mai avea drept de circulatie, altul care traia.

 

desigur, celor certati cu legea, iresponsabili nu le-ar placea educatia impusa precum cea din afara. lor le place aici unde au libertatea incalcarii legii, asigurarii la carpatica sau euroins, fara importanta ca cei loviti tot de ei o iau in freza, cu libertatea sa nu-si plateasca nici macar amenzile, impozitele si sa scuipe pe cei care vor civilizatie..

 

incepe sa-mi para rau ca m fost de acord cu tine... de ce PLM nu pleci tu in cacanada inapoi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va mai spun ceva: eu tocmai am terminat 3 ani de suspendare ca i-am mierlit pe doi betivi. mi-au sarit in fata, eram cu duba. plm, in stanga aveam masina, in dreapta motor. aia in mijloc. pe rosu. n-am avut nici atunci, nici acum macar o urma de remuscare. ma CAC pe ei. am luat cu suspendare ca aveam 110 pe limita de 60 in schimb. ma rog, dupa masuratorile lor. eu in bord aveam ~95...

 

man, imi pare rau pentru tine.

ca n-ai remuscari, incerci sa pari barbat. nu cred. imi pare mai rau de cum te simti tu acum decat de aia sau de faptul ca ai stat 3 ani pe bara. sincer.

 

Asta suna " ce plm rost mai are, streangul de gat si aia e.." Ei bine,aici trebuie sa te adaptezi, marea majoritate NU POT !

.

 

stiu, cu adaptarea ai dreptate. eu de 4 ani incerc sa ma integrez si nu reusesc.

ce vrei mai mult?

da, as putea trai, dar faptul ca pot pleca cand vreau eu ma face sa ma simt liber.

 

incepe sa-mi para rau ca m fost de acord cu tine... de ce PLM nu pleci tu in cacanada inapoi?

 

neah, nu exista feti frumosi si zmei

suntem sisteme complexe. cu unele lucruri suntem de acord, cu altele nu.

de ce sa-ti para rau? se intampla. sunt sigur ca mai sunt puncte in care ne apropiem cum sunt absolut sigur ca mai sunt implicit mai multe in care ne-am injura prin panza cortului dac-am fi intr-un camping.

 

o sa plec, mai am nitica treaba p-aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, imi pare rau pentru tine.

ca n-ai remuscari, incerci sa pari barbat. nu cred. imi pare mai rau de cum te simti tu acum decat de aia sau de faptul ca ai stat 3 ani pe bara. sincer.

 

n-am ramas 3 ani fara permis... :) am avut 3 ani cu suspendare, e o diferenta! :) si nu, nu am remuscari!

 

eah, nu exista feti frumosi si zmei

suntem sisteme complexe. cu unele lucruri suntem de acord, cu altele nu.

de ce sa-ti para rau? se intampla. sunt sigur ca mai sunt puncte in care ne apropiem cum sunt absolut sigur ca mai sunt implicit mai multe in care ne-am injura prin panza cortului dac-am fi intr-un camping.

 

o sa plec, mai am nitica treaba p-aici.

 

da, ai dreptate, nu am cum sa te contrazic aici! :cheers:

Editat de Performance Solutions
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, man, scuze pentru neintelegere ;) Da, cel care se vede in filmare e politistul (sau jandarmul, ca nu mai stiu cum e, cu uniformele astea) care era la tribunal. Eu ziceam de faptul ca ala a chemat politia (echipaj, nino-nino, de-astea) si pana au ajuns aia, nu mai era nimeni :)

Acum am inteles... Oricum, daca ala nu era doar un capac de Pepsi, putea sa-i arda pe oameni. Desi sunt aproape convins ca el s-a dat la ei numai asa, de forma. Banuiesc ca n-o iubea nimeni de p-acolo pe cucoana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tsunami,sa nu sari de coor in sus ca fac si io o gluma.Pleci, da nu scapam de tine.

 

nu sar mah, nu sar.

ghinionu vostru stii care e?

ca lucrez d-acasa, am calculatorul de la servici si in dreapta asta cu forumuri...

daca plec si devin iar om normal, cu munca la sediul companiei..., poti sa te rogi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va mai spun ceva: eu tocmai am terminat 3 ani de suspendare ca i-am mierlit pe doi betivi. mi-au sarit in fata, eram cu duba. plm, in stanga aveam masina, in dreapta motor. aia in mijloc. pe rosu. n-am avut nici atunci, nici acum macar o urma de remuscare. ma CAC pe ei. am luat cu suspendare ca aveam 110 pe limita de 60 in schimb. ma rog, dupa masuratorile lor. eu in bord aveam ~95...

 

 

Pffffffff si chiar imi placea de tine (mai ales la dumele cu honda, desi am o honda), dar aici chiar esti dobitoc. Eu nu inteleg cat de libidinos trebuie sa fii sa vorbesti asa dupa ce omori 2 oameni o.O .

Editat de lostinsnow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut aia cu "forumuri".Deci ii mai toci si pe altii.Ma bucur sa nu fiu singur pe lume.Constientizezi ca am "glumarit"iara.

absolut, :)

 

Pffffffff si chiar imi placea de tine (mai ales la dumele cu honda, desi am o honda), dar aici chiar esti dobitoc. Eu nu inteleg cat de libidinos trebuie sa fii sa vorbesti asa dupa ce omori 2 oameni o.O .

eu cred ca vrea sa braveze.

nu vreau sa mai il excit vreodata cu subiectul asta.

pentru mine c-a facut-o e destul.

iar acum ca mi-a zis-o, nici nu ma mai pot lua de el vreodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreun cunoscut al familiei baiatului sau chiar cneva din familie, daca ma poate contacta va rog (nr. de telefon din semnatura), am ceva detalii importante ce ar putea ajuta. Va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sustin in continuare, ca din pacate, pentru tara in care traim, singura varianta este sa inceapa sa ne stie de frica. Asa o sa ne acorde si prioritate, nu o sa mai faca glume proaste (sicanat) si altele. Acum, o sa sara iar pacifistii ca nu e asta calea cea buna.

 

In mod normal nu, nu este. Pentru Romania, din pacate, este singura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pffffffff si chiar imi placea de tine (mai ales la dumele cu honda, desi am o honda), dar aici chiar esti dobitoc. Eu nu inteleg cat de libidinos trebuie sa fii sa vorbesti asa dupa ce omori 2 oameni o.O .

 

lol. asa am crezut si eu, ca nu-s normal si m-am dus la control. de fapt cica-s foarte sanatos si e normal sa nu ma blamez pentru un accident care nici macar nu a fost din vina mea. aia au stat pur si simplu pe dreapta, pe trotuar pana in ultimul moment. si daca nu-i luam eu ii lua masina din stanga mea care era cu ~2 metri in spatele meu, nu al dubei. asa ca na... acum ma judec sa-mi faca recalculare pentru ca aveam de fapt 95 si vreau despagubiri. sa nu spun ca duba tot eu a trebuit s-o repar... ma rog, un spoiler, o capota si un parbriz...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...