Sari la conținut

TARA NOASTRA CA O FLOARE.BASHINA PORCULUI.


HondaSan
 Share

Postări Recomandate

Am primit un telefon de la unul dintre baietii mei,Mirci,motociclist si posesor al unui onorabil Honda Hornet 600,fabricatie 2003.Superba si de temei motocicleta.Asta seara ,impreuna cu mai multi prieteni ,a plecat la mare.Drumul?Normal,Autostrada soarelui.Pe la km 40 motocicleta sa da semne ca ar fi lovit ceva.Intra in voblaj si cu mare greutate Mirci o stabilizeaza.Se opreste.Se da jos si o analizeaza.Roata fata varza.Cu carne.In mod miraculos anvelopa este intreaga.Jeanta praf.Cautand sa vada ce a lovit,gaseste pe banda 2 un ditai bolovanul.PE AUTOSTRADA SOARELUIIIIII.Am trimis depanarea dupa el si astept sa-mi povesteasca exact ce s-a intamplat.Eu banui,da e numai o banuiala ,ca tziganii nostri,aia mai prosti ca destepti-s la furat in Europa,au inceput iara vechea practica a provocarii de accidente pentru a jefui pe nefericitii care au nesansa sa le pice in plasa.Oricum trag un semnal de alarma pentru toti motociclistii,sa fie cu ochi-n patru ca se poate lasa cu priveghi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Prietene, vezi ca in tara asta locuiesc si altii care, spre deosebire de tine, o iubesc asa cum e. Faptul ca traiesc si cretini in ea si semenii au de suferit nu-ti scuza descrierea topicului. Rusine.

Editat de Achile
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica tu ai pus bolovanul ala acolo, a? Ca altfel nu vad de ce te-ai supara asa... Romania e frumoasa, pacat ca-i locuita. Locuita cu oameni ca tine si ca ala de-a pus bolovanul, carora nu le pasa ca se duce dracu' tot, cu asemenea comportamente... sau cu acceptare tacita, ca a ta.

Rusine tie, ca iubesti tigani, cocalari, hoti, nesimtiti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce ai scris, pe scurt... ignorant prietene.

Nu o iubesc asa cum e, dar asi iubi-o daca nu s-ar mai fura, daca nu si-ar mai bate toti joc de "fraierii" care au bun simt... daca,daca,daca... dar asa cum e acum, nu!

Pe tine te doare mai mult titlul topicului decat faptul ca pe autostrada e un mare bolovan? Indiferent din ce motiv a ajuns acolo... pus de hoti, cazut din vreo basculanta, habar n-am... sunt sigur ca te-ar durea mai mult cazatura.

Apropos, traiesti intr-o bula de iubesti asa mult tara asta si nu observi cat de mizerabila a ajuns, din cauza oamenilor care-si bat joc de ea, sau a celor care nu fac nimic pt a-i opri? Nu te deranjeaza burtosul care asculta manele la maxim din conserva de 50000 euro si te scuipa daca indraznesti sa comentezi ca ti-a taiat fata? Probabil ca nu, din moment ce un bolovan pe a2 nu e important... nu-ti doresc sa ai parte de unul in drumul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai fata ,numai atat ai inteles? Calmeaza-te. Eu am inteles ca tara asta imi omoara copilul.Si pe ceilalti 200.000 de copii care merg pe drumurile publice cu motocicletele lor frumoase,crezandu-se in siguranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce ai scris, pe scurt... ignorant prietene.

Nu o iubesc asa cum e, dar asi iubi-o daca nu s-ar mai fura, daca nu si-ar mai bate toti joc de "fraierii" care au bun simt... daca,daca,daca... dar asa cum e acum, nu!

Pe tine te doare mai mult titlul topicului decat faptul ca pe autostrada e un mare bolovan? Indiferent din ce motiv a ajuns acolo... pus de hoti, cazut din vreo basculanta, habar n-am... sunt sigur ca te-ar durea mai mult cazatura.

Apropos, traiesti intr-o bula de iubesti asa mult tara asta si nu observi cat de mizerabila a ajuns, din cauza oamenilor care-si bat joc de ea, sau a celor care nu fac nimic pt a-i opri? Nu te deranjeaza burtosul care asculta manele la maxim din conserva de 50000 euro si te scuipa daca indraznesti sa comentezi ca ti-a taiat fata? Probabil ca nu, din moment ce un bolovan pe a2 nu e important... nu-ti doresc sa ai parte de unul in drumul tau.

 

daca burtosu' ma scuipa are ori mecla intoarsa ori ceva gaura prin burtica! problema sunt cei de genul tau care nu fac nimic din "bun-simt", intelegi tu? in loc sa ne unim plm... io nu-s mare, nici asa de rau da' nu dau inapoi. si 4-5 oameni "normali" m-ar face bucati. dar lumea nu intelege asta... ii asteapta pe altii sa le faca treaba. intre timp se plang ca ei au bun-simt da' lumea ii scuipa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, au aruncat un chietroi asa de mic de a scapat ceva motoretist (daca i se poate spune asa, pentru ca are honda) intreg si ei se asteptau sa se strice vreo masina, nu? :lol:

Bravo man .Si eu m-am gandit ca au tras la cerb si au nimerit iepure.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HondaSan, nu ma apuc sa imi scriu memoriile. Am vazut suficient. Am pus umarul la construit diguri din saci de nisip in timp ce localnicii se uitau la noi. Am adus ajutoare sinistratilor si mi s-a reprosat ca a adus doar alimente de baza. Sunt multi indivizi de genul acesta, dar nu este o scuza sa iti caracterizezi astfel tara in care te-ai nascut, in care traiesti si pentru care au murit sute de mii in razboaiele pentru intregirea neamului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HondaSan, nu ma apuc sa imi scriu memoriile. Am vazut suficient. Am pus umarul la construit diguri din saci de nisip in timp ce localnicii se uitau la noi. Am adus ajutoare sinistratilor si mi s-a reprosat ca a adus doar alimente de baza. Sunt multi indivizi de genul acesta, dar nu este o scuza sa iti caracterizezi astfel tara in care te-ai nascut, in care traiesti si pentru care au murit sute de mii in razboaiele pentru intregirea neamului.

si tot au murit parca degeaba ca am ajuns de rasul europei si nu numai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acum incolo pe autostrada se anunta vremea in felul urmator: "vreme instabila, innorari, averse locale cu descarcari de bolovani si intensificari ale vantului." Radem glumim dar cineva mai putin experimentat ar putea s-o pateasca urat, pe acea minunata(mediocra) autostrada..

Editat de dan.ct
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai fata ,numai atat ai inteles? Calmeaza-te. Eu am inteles ca tara asta imi omoara copilul.Si pe ceilalti 200.000 de copii care merg pe drumurile publice cu motocicletele lor frumoase,crezandu-se in siguranta.

 

Cred ca am gasit unde a fost problema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am zis-o si eu cu tir-ul... era un exemplu idiot. Din basculante cam greu sa cada bolovanii... nu zic ca e imposibil, dar nu cred ca asta s-a intamplat. Mai curand varianta lui HondaSan, cu hotii. Frumoasa-i Romania asta si ce inventivi sunt unii din locuitorii ei...

 

@Performance Solutions: si eu sunt cam la fel, cam intepat uneori, mi-am si luat-o dar am si dat-o... exemplu: m-am batut cu un tigan (nu sunt rasist, cu negrii n-am nimic :P ) in intersectie la Obor, acum multi ani, motiv irelevant, ala era de vina... erau in jur de 8-10 politisti in intersectie la momentul ala, toti s-au uitat. Cand i-am injurat si pe ei, mi-au zis 2 dintre ei ca daca vreau sa depun plangere impotriva aluia, vin ei ca martori. Deci... asta e Romania pe care o "iubim".

 

@THE GYX: nu il vezi, mai ales daca ai viteza. Eu am luat unul cu masina si nu a fost placut deloc.

 

@ Achile: m-am lamurit....male, female, sometimes camel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acum incolo pe autostrada se anunta vremea in felul urmator: "vreme instabila, innorari, averse locale cu descarcari de bolovani si intensificari ale vantului." Radem glumim dar cineva mai putin experimentat ar putea s-o pateasca urat, pe acea minunata(mediocra) autostrada..

sa bagam niste semne din astea pe autostrada, zic caderi-de-pietre.gif

Editat de Hyena986
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HondaSan, nu ma apuc sa imi scriu memoriile. Am vazut suficient. Am pus umarul la construit diguri din saci de nisip in timp ce localnicii se uitau la noi. Am adus ajutoare sinistratilor si mi s-a reprosat ca a adus doar alimente de baza. Sunt multi indivizi de genul acesta, dar nu este o scuza sa iti caracterizezi astfel tara in care te-ai nascut, in care traiesti si pentru care au murit sute de mii in razboaiele pentru intregirea neamului.

Daca vrei sa jucam la mai mare,poftim.Daca tu ai vazut suficient,eu am vazut suficient x 2.Daca tu ai pus pe la diguri,au am pus apa cu cana la porumb,bineanteles aceeasi localnici bla bla .Am dus ajutoare la tara si am fost acuzati ca ne-am facut "parte".Restul cu razboaie si intregire si lozinci si shabloane ma fac sa cred ca ai participat cu prea multa pasiune la Lectiile de pregatire politica de dinainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat unul de dimensiunea unei borduri din alea vechi, solide... cam asa ceva. Si masina are suspensie sport, l-am luat sub bara si cu tobele cred. Si nu l-am vazut decat prea tarziu, era si noapte. Dar panica a fost maxima... noroc ca n-am tras de volan. Acum feresc si o punga, daca o vad. Daca eram pe motor... jos direct.

 

Eu nu inteleg de ce va certati ca ati dus ajutoare... astia-s oamenii, unii apreciaza, multi nu. Nu despre asta e vorba. Si da, e de rahat tara daca dai peste bolovani pe autostrada sau atarna cabluri capcana pe strazile din orase.

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...