Sari la conținut

Accident Bulevardul Nerva Traian


Spanciu
 Share

Postări Recomandate

Vai, dar ce urat s-a indoit numarul motocicletei din cauza accidentului....

 

Am mers aseara pe la orele 19 o perioada in tandem (de la stefan cel mare pana la kaufland obor). Chiar admiram ce frumoasa e motoreta si ce echipat e riderul... Imi pare rau sa aud de accident.

 

BTW: numarul era curat, drept si la vedere cand l-am vazut eu.

 

Si ca regula pe care o respect cu strictete: nu folosesc banda 1 niciodata in oras!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu cunosc personal nici o persoana implicata in accident dar am si eu ceva de spus. 1) soferii din afara Buc sunt mai ok decat cei din oras(unii chiar considera Buc o jungla). 2) dosar se face la orice basina de accident cu victima,.. la sfarsit conteaza daca e cu NUP ;) 3) la IML au un nomenclator unde scrie negru pe alb, mana rupta= x zile, picior rupt: x zile, s.a.m.d. Terminati dracu cu ineptiile astea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Un dosar penal care se va termina cu "neinceperea urmaririi penale"....traim in romania.

PS: nu se iau in considerare strict zilele de spitalizare, fara cele de ingrijiri medicale.

sau ca in cazul meu.Certificat cu 23-25 zile de ingrijiri medicale si dosarul pierdut vreo 2ani de comisarul militian care trebuia sa il trimita la tribunal....iar dupa 2 ani fapta se prescrie

Acel comisar peltic(nu imi amintesc numele lui acum) de la camera 14 sau 18 ... udriste,s-a rupt in chur si a luat-o la papacioaca cu un tigan borat pentru ceva bani

Dosarul in care am fost victima nu a ajuns la tribunal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Pentru cei curiosi, o proasta cu un golf cu numar de Olt, a vrut sa vireze dreapta pe strada de pe banda 2, iar moto era pe banda 1 si a intrat in lateralul ei in usa din spate si in stalp.

 

Nu pot decat sa spun ca "proasta" este singurul pleonasm din lume dintr-un singur cuvant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca regula pe care o respect cu strictete: nu folosesc banda 1 niciodata in oras!!!

 

Buna regula. Si eu o aplic la fel. Mai merg uneori pe banda 1 cand am viteza foarte mica. Cum creste viteza imediat schimb banda. Mai ales ca motocicletelor le e usor sa schimbe benzile si in general te lasa lumea sa te bagi.

 

Accidentul asta e clasic. In Bucuresti toti ies si intra de pe stradute ca dementii. Ies asa la intimidare cu viteza si franeaza in ultimul moment.

Ieri veneam cu masina spre casa si de pe o bretea unul venea turbo. Eu am de la munca o masina imensa. El venea tare. Eu aveam prioritate asa ca l-am inghesuit putin in bordura. Daca ma lovea mie mi se rupea ca imi dadeau de la munca alta masina. Poate si el avea masina de servici dar ramanaea si fara permis berbecul. Oricum nu a avut tupeu sa ma lovesca. Eram hotarat sa il scot de pe sosea daca ma lovea. Il bagam in copaci.

Daca eram cu motorul cred ca se baga fara frica.

Asa o fi procedat si desteapta asta. O fi gandit lasa ca pune el frana. Si o fi pus saracu.

 

Sanatate multa baiatului.

Editat de last
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate motociclistului si pasagerului/pasagerei si pa....bine ca nu au crapat ca iar discutati\intrebati despre echipament si alte cacaturi. P.S. in minunatii catateni care cereau bani pt a fi martori nu a aruncat nimeni cu (cuvant urat) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pt baiat. Sper ca amandoi sa se refaca repede. Motocicleta a fost a mea. Stiu de cand a cumparat-o ca era foarte preocupat de echipament/protectii. Din pacate, pentru situatii de genul asta (trafic ca in jungla) am renuntat sa mai merg prin oras si am trecut la enduro.

 

Sanatate amandurora !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu vesti bune! Atat baiatul cat si pasagera sunt OK. Au scapat doar cu julituri, iar el are un deget rupt la mana (gips)! Vor depune plangere pentru ca proasta cu masina se considera in continuare nevinovata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3) la IML au un nomenclator unde scrie negru pe alb, mana rupta= x zile, picior rupt: x zile, s.a.m.d. Terminati dracu cu ineptiile astea...

Ai venit sa ne spui ce spuneau alti cativa useri inaintea ta!!! (ai impresia ca ai inventat apa calda?)

Fraza marcata cu rosu...ce te-a determinat sa o incluzi in text???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si felicitari pentru spirit civic si implicare celor doi colegi care erau deja opriti cand am ajuns eu, Alex si Mihai!

 

PS: Hai sa nu mai porcaim si topicul asta cu final fericit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Player1

Prostu daca nu-i fudul... Daca nu era tupeista scapa fara dosar. Acum daca baiatul isi scoate 11 zile de la IML pentru degetel (nu cred sa-i dea, dar sa zicem), pot s-o caute pe civil pentru daune conexe. Plus suspendare. Plus dosar. Plus drumuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma gandeam cat timp o sa treaca pana se trezeste un taran sa se etaleze :)))

OK...atunci explica ce ai vrut tu sa exprimi in #30???

Si mai usurel cu tupeul de tastatura....te rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cand mi-am invinetit genunchiul in aripa conservei care mi-a sarit in fatza m-am dus la spital. a doua zi ma cauta soferu(s-o dea la pace) ca a aflat ca i se deschide dosar de urmarire..

din august pana in decembrie a umblat cu dovada desi eu am dat a doua zi declaratie ca n-am pretentii si nu-l dau in judecata(civil). atat le-a luat politistilor de la rutiera pana au aruncat un ochi pe dosar.

deci?

mergi frumos la politie, il scoti vinovat, iti repari mobra. mare bulan ca nu au avut nimic mai rau.. un deget in ghips ne dorim toti la fazele astea cu taiatul fetzei, avand in vedere cat de naspa se poate termina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) soferii din afara Buc sunt mai ok decat cei din oras(unii chiar considera Buc o jungla). ...

 

nope, inaintea bucurestiului mi se pare ca e pitesti, craiova, constanta, in ordinea asta. bucurestiul e mai "light" decat era acum 4 ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau ca in cazul meu.Certificat cu 23-25 zile de ingrijiri medicale si dosarul pierdut vreo 2ani de comisarul militian care trebuia sa il trimita la tribunal....iar dupa 2 ani fapta se prescrie

Acel comisar peltic(nu imi amintesc numele lui acum) de la camera 14 sau 18 ... udriste,s-a rupt in chur si a luat-o la papacioaca cu un tigan borat pentru ceva bani

Dosarul in care am fost victima nu a ajuns la tribunal

De ce nu ai facut plangere la Parchet impotriva militianului ?

 

Si in Constanta s-au mai dat pe brazda soferii ... este mai nasol vara cand se aduna din toate colturile tarii si sunt toti grabiti sa ajunga pe plaja ....

 

Mult noroc motociclistului accidentat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Blvd. Nerva Traian la intersectia cu Str. Papazoglu Dumitru, Kawasaki Z1000 negru, cu numarul IL 11 ZFK.

 

Rider + pasagera, amandoi constienti urcati in SMURD.

 

Rider - aparent fractura la deget

Pasagera - posibila fractura deschisa tibie

 

In primul rand daca il cunoaste cineva, amandoi au fost transportati la Bagdasar. Daca ii cunoasteti mergeti la ei!

 

In al doilea rand, erau opriti inaintea mea 2 colegi motociclisti, unul dintre ei se ocupa de luatul motorului dupa terminarea masuratorilor.

 

Am si poze dar le voi posta cu acordul victimei accidentului.

 

Le doresc multa sanatate!

 

Pentru cei curiosi, o proasta cu un golf cu numar de Olt, a vrut sa vireze dreapta pe strada de pe banda 2, iar moto era pe banda 1 si a intrat in lateralul ei in usa din spate si in stalp.

Banda 1 strikes again sau...femeie la volan strikes again!? si altii se iau de mine ca sunt misogin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Erau martori care ar fi zis ca proasta a venit de pe sina de tramvai si moto ar fi fost pe banda 2 iar in urma impactului si franarii ar fi ajuns pe banda 1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Erau martori care ar fi zis ca proasta a venit de pe sina de tramvai si moto ar fi fost pe banda 2 iar in urma impactului si franarii ar fi ajuns pe banda 1.

 

Da, multi vin dinspre Otavian Goga si fac stanga peste linia de tramvai si intra pe Papazoglu, deci nu cred ca are legatura cu benzile. Plus ca acolo banda 1 e ocupata de masini parcate mai tot timpul ;)

Editat de Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...