Sari la conținut

Suzuki gsx-r 600 k3


wallyzor
 Share

Postări Recomandate

salut...mi-am cumparat si eu un gixxer din 2003...problema ar fi urmatoarea...in treapta a 2-a scapa.. turatii mici...turatii mari.. mentionez ca nu sare in neutral..un "mecanic" mi-ar fi spus ca trebuie sa schimb lantul foaie pinion...astept si eu pareri...ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cat de bine explici ... pfff ... din cauza unor oameni ca tine ... care habar nu au sa puna doua vorbe pe hartie s-au starnit razboaie ...

 

"in treapta a 2 a scapa ... turatii mici/mari ... "

 

Se balbaie ? Merge infundat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...mi-am cumparat si eu un gixxer din 2003...problema ar fi urmatoarea...in treapta a 2-a scapa.. turatii mici...turatii mari.. mentionez ca nu sare in neutral..un "mecanic" mi-ar fi spus ca trebuie sa schimb lantul foaie pinion...astept si eu pareri...ms

Mecanicul care tu l-ai pus in ghilimele ti-a vazut motorul?Daca da atunci poate ca el a constatat deja ca ai kitul uzat...dar asta nu inseamna ca trebuie sa "scape"doar in viteza 2!

Pentru ca este transmisie finala asta inseamna ca pe acolo trec toate vitezele...deci ar trebui sa scape in toate daca ar fi kitul de lant.

Parerea mea este ca ai o problema la cutie.Ca este selector,furca,pinioane...cineva care cunoaste trebuie sa evalueze acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pinion vit.2-a cu uzura si bneinteles sincronul de cuplare +i nel sincron. Furca mai putin probabil intru-cat furce este aceeasi la 2 pinioane si un butuc sincron. Nasol cu piesele, si nu stiu sigur daca nu ajungi mai ieftin cu o cutie second, care insa e greu de gasit. Bafta !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pinion vit.2-a cu uzura si bneinteles sincronul de cuplare +i nel sincron. Furca mai putin probabil intru-cat furce este aceeasi la 2 pinioane si un butuc sincron. Nasol cu piesele, si nu stiu sigur daca nu ajungi mai ieftin cu o cutie second, care insa e greu de gasit. Bafta !!

 

CE SINCROANE??? ai reparat ceva dacie si ti-au ramas sincroanele-n cap sau ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE SINCROANE??? ai reparat ceva dacie si ti-au ramas sincroanele-n cap sau ce?

 

E a 3-a oara cand i se atrage atentia ca nu au sincroane aceste cutii de viteze. Nu vrea sa inteleaga :)

 

/index.php?/topic/694153-cursa-maneta-ambreiaj/?p=3413875

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...