Sari la conținut

Masina lovita in parcare


LKss
 Share

Postări Recomandate

Nu e vorba de fuga de la locul accidentului. Doar n-o sa stea sa te astepte doua zile acolo. Dar e vorba ca daca nu vedea omu' nr. de inmatriculare, boarfa ar fi scapat. de fapt asta a si aviut in cap: daca m-a vazut careva, ma cheama la politie, daca nu, am scapat. Politia nu avea ce sa-i faca fara plangere, avea la dispozitie 24 de ore sa se prezinte. Eu as fi lasat-o fara pemis, desi nu vad in baza carui articol de lege. (sau a durat mai mult de 24 de ore de la accident pana la politie?)

Oricum, o taranca nesimtita. Amiabila nu faceam nici mort. Macar o amenda, chiar daca nu-i lua permisu. Sa se invete minte. Din ce spui n-a fost o zgarietura, deci tuta nu prea invartea calumea covrigu'. Cand om scapa macar de astea de pe strazi eu o sa ma declar fericit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B-50-ROP Toyota Avensis. Domnisoara a fost invitata la politie, a recunoscut fapta. Am inchis declaratia mea si am facut amiabila. Si-a cerut scuze de nenumarate ori. Un minus pt faptul ca a plecat de la accident, un plus pt atitudinea avuta la politiei.

Va multumesc pt sfaturi, indrumari si va doresc o vara uscata si frumoasa, fara evenimente.

 

:mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea ca merita pedepsita. Putea sa fie un copil lovit dupa care domnisoara sa se sperie si sa plece. Era ok daca iti lasa un bilet in geam sau daca macar cobora si se uita in jur 5 min dupa proprietar. Din pacate eu nu cred ca s-a speriat. Asta a fost scuza spusa ulterior cand a fost prinsa cu matza-n sac. Cred ca a fost pur si simplu nesimtita , lasa , fara pic de responsabilitate. Iar oamenii astia tb pedepsiti

Editat de 28fun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea ca merita pedepsita. Putea sa fie un copil lovit dupa care domnisoara sa se sperie si sa plece. Era ok daca iti lasa un bilet in geam sau daca macar cobora si se uita in jur 5 min dupa proprietar. Din pacate eu nu cred ca s-a speriat. Asta a fost scuza spusa ulterior cand a fost prinsa cu matza-n sac. Cred ca a fost pur si simplu nesimtita , lasa , fara pic de responsabilitate. Iar oamenii astia tb pedepsiti

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

De unde stiti voi care a fost "intelegerea amiabila"?....daca a fost "dragoste la prima vedere" si dl. "lovit" va invita in curand la nunta?....sau daca a fost "dragoste din interes" si soferita a scos 10.000 euroi si a zis " iti platesc integral masina si poti sa o si pastrezi"?

 

Nepatrunse sunt caile Domnului...si in RO orice este posibil. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

:crack:

Razi ai?...spune drept CBR-istule, esti acum pe cai mari, nu?...(nu ma refer la cei de sub sa...)...zi-ne sa stim si noi cum ti se poate schimba soarta in bine de la un accident, ca de rele suntem satui... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa te stergi la fund cu amiabila aia! Chiar daca ar fi comentat cap de creta ca nu se poate decat cu amiabila, tot rezolvai.

Iar legat de fuga de la locul accidentului, pe care i-ai iertat-o, daca era Maica Tereza dar se grabea iti lasa un bilet!

Nu va inteleg frate, timpul pierdut la politie, repararea masinii, carburantul, nervii etc etc nu se mai pun in calcul ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am patit-o si eu azi, iar. B 13 TLN VW caddy rosu, iti multumesc mult. Inca ma gandesc daca merg la polizei sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In zona asta se posteaza NUMAI ACCIDENTE MOTO, sau cel putin asa am ramas cu impresia in ultimii ani de cand frecventez motociclism.ro.

D'aia intreaba "oamenii" daca e sau nu motociclism.ro

 

Nu mai postati omenilor la accidente decat accidente moto... sare dreaq inima din piept ori de cate ori se bolduieste titlul sectiunii !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cam de ce iti sare inima din piept? Motociclismul nu e pentru toata lumea...e foarte simpla teorema, daca nu stii pe doua , mai bine stai acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator 01Hornet

Da Sergiu, suntem pe motociclism.ro. E un forum si e util, n-am avut nici o intentie sa te deranjez. Ma gandeam ca poate a vazut, auzit cineva ceva si poate ma duc maine sa declar accidentul cu mai multe informatii (am inteles ca s-a strans mai multa lume acolo din statia de autobuz).

da scrie bai nene la "motociclisti in timpul liber" eventual, nu la accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da scrie bai nene la "motociclisti in timpul liber" eventual, nu la accidente.

 

Daca erai mai atent sau mai interesat observai ca mi-am mai cerut o data scuze catre unu' ca tine care s-a simtit lezat de topicul asta. Cum problema s-a rezolvat, am sa rog un moderator sa inchida topicul, sa nu se mai trezeasca vre-un bezmetic peste 2 luni ca nu are loc de topicul asta pe un forum public. Multumesc frumos tuturor pt pareri si sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...