Sari la conținut

Cate un accident pe zi...


Teddydk
 Share

Postări Recomandate

Cati dintre forumisti si-au completat toate datele de profil la modul serios? Voiai sa scriu data si ora cand l-am luat? Sa ma bata pe umar colegii moto-tastaturisti cand imi expira si tre' sa-l schimb? Daca asta te-a zgariat pe ochi cand te-ai uitat la profilul meu inseamna ca nu stii de gluma. No offence.

 

Daca am scris aberatii, te rog sa ma contrazici. Scopul acestor discutii pentru mine este unul tehnic/ de informare, nu sa leg prietenii si sa schimb numere de telefon/ carti postale.

Uite de asta nu prea ma bag in discutii. Daca zici ceva e putin probabil sa nu deranjezi pe cineva, care in loc sa incerce sa vada daca ce ai scris e pertinent si sa inteleaga ceva din asta (cum ar fi maturitatea/modul de gandire/nivelul de experienta a celui care a scris, care cred ca se cam vad din postari), intra pe profil si se leaga de ce e pe acolo, cine esti, etc. Romanisme. Daca vrei sa citesti ce scriu, de asta am scris. Daca te deranjeaza profilul meu, imi fac unul cu floricele. Dar hai sa nu ne mai legam de orice si sa facem kilometri pe strada, nu pe forum cu explicatii inutile.

Spor la postari, eu ma retrag. :cheers:

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cati dintre forumisti si-au completat toate datele de profil la modul serios? Voiai sa scriu data si ora cand l-am luat? Sa ma bata pe umar colegii moto-tastaturisti cand imi expira si tre' sa-l schimb? Daca asta te-a zgariat pe ochi cand te-ai uitat la profilul meu inseamna ca nu stii de gluma. No offence.

Ti-am mai zis ca-mi plac mult, mult exagerarile?!

Oricum, ca sa intelegi si tu, interesele tale extramotociclistice nu ma intereseaza. Nici numaru' de la mobra. Nici Ce alte trancarice conduci in afara de mobra. Nici poza de profil.

Mi se par folositoare doar locatia, anul obtinerii permisului A, mobra pe care te dai si alea pe care le-ai mai avut.

Acu' pricepusi?

 

 

 

Pai normal ca ma uit cu cine stau de vorba. D-aia s-a inventat profilu'. Ca sa vedem si noi daca chiar merita atentie vorbele aluia. Si, cum n-am reusit sa ma lamuresc, te-am intrebat cati km. faci pe zi in bucale. Mi-ai spus ca putini. Deci...despre ce mai discutam?! Ne explici ca se poate merge legal in Bucuresti cand tu faci vreo 3 km in medie pe zi acolo. Si asta de cati ani? De 6 luni, de un an, de doi?! Egal cu zero, cel putin pentru mine. Daca aveai anu' la profil nici nu mai discutam. Iti explicam ca nu esti in masura sa dai sfaturi despre asta si incheiam discutia.

Pam-pam.

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

pai da, in felul asta putem sa comentam orice subiect, sa dam sfaturi si sa criticam oameni. Ca oricum habar n-are nimeni ce hram purtam.

Nu inteleg care e treaba cu "hramul"...sunt nedumerit!...EU ce hram port?...TU ce hram porti?

Credeam ca fiind un forum liber, nici scrisul si nici cititul acestuia nu sunt obligatorii!

Sfaturi cred ca poate sa dea oricine, iar cei care le citesc le pot aprecia sau rejecta, nu?

Merge si sa critici, dar numai daca ai ce si cu argumente...insa sunt f. multi redusi care o fac doar ca asa considera ei, fara argumentare sau documentare.

 

Deja mi-ai indus o problema la care sa ma gandesc, sa nu mai dorm noptile..."eu ce hram port"?

Editat de Sir George Mihail Burghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu inteleg care e treaba cu "hramul"...sunt nedumerit!...EU ce hram port?...TU ce hram porti?

Credeam ca fiind un forum liber, nici scrisul si nici cititul acestuia nu sunt obligatorii!

Sfaturi cred ca poate sa dea oricine, iar cei care le citesc le pot aprecia sau rejecta, nu?

Merge si sa critici, dar numai daca ai ce si cu argumente...insa sunt f. multi redusi care o fac doar ca asa considera ei, fara argumentare sau documentare.

 

Deja mi-ai indus o problema la care sa ma gandesc, sa nu mai dorm noptile..."eu ce hram port"?

Clar ca unul nobil, ca doar esti "Sir" :tempted:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu inteleg care e treaba cu "hramul"...sunt nedumerit!...EU ce hram port?...TU ce hram porti?

Credeam ca fiind un forum liber, nici scrisul si nici cititul acestuia nu sunt obligatorii!

Sfaturi cred ca poate sa dea oricine, iar cei care le citesc le pot aprecia sau rejecta, nu?

Merge si sa critici, dar numai daca ai ce si cu argumente...insa sunt f. multi redusi care o fac doar ca asa considera ei, fara argumentare sau documentare.

 

Deja mi-ai indus o problema la care sa ma gandesc, sa nu mai dorm noptile..."eu ce hram port"?

Pai, uite, tu porti hramul insomniac nedumerit.

Ce-mi place mie cand se basica exact aia din aceeasi categorie cu interpelatu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

ah, deci suntem in topicul de accidente, aveam impresia pentru un moment ca suntem la sectiunea Diverse..

Lasa ca e mult mai bine asa, aici, fara accidente, numai cu "conversatii"...asa ca fie mereu!!! :)

 

Apropo, sper ca nu ai nicio intentie sa faci maine o tura pe Cheia!!!..daca da, spune ca renunt eu!!!

 

(Asta ca se zvoneste pe aici ca ai "lipici" la accidente...:) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ah, deci suntem in topicul de accidente, aveam impresia pentru un moment ca suntem la sectiunea Diverse..

Pai asa arata intreg topicul. Ce sunt io de vina?

 

Dar TU ce hram porti?...cam asta era intrebarea ascunsa abil intre celelalte.... :) ...asa e usor de vorbit despre altii...

 

http://www.dexro.ro/definitii/hram

Ce vrei sa zici cu definitia aia? Inteleg ca a trebuit sa cauti in dex ca sa afli care-i noima...

Cat despre hramul meu...el e usor de vazut la profil, asa cum e si normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

:)...pai eu pt. tine am dat din DEX, am emis o judecata nemotivata in ceea ce te priveste (vad ca e sport zonal pe forumul asta) si am crezut ca ai nevoie sa stii si TU cum e cu "hramul"...tu crezi ca dupa varsta, localitate, vechimea permisului, si moto avute sau detinute poti afla ce "calitate" de om e respectivul???...ma rog, daca ai "vederi paranormale", da...dar ceva-ceva, asa mai grosier, poti deduce din postarile respectivului; il mai vezi dupa gramatica, dupa expresiile folosite, dupa modul de adresare respectuos sau lipsit de respect, dupa modul cum intra in conversatie, daca stie sa-si ceara scuze cand greseste, daca si ce argumente are la o discutie, etc...adica vezi cat si pana unde il duce capul, cam ce principii are, etc-etc...cam asta inteleg eu prin "ce hram porti", NU ca ai 35 ani, si ai 2 masini si 5 moto diferite la Ploiesti cu permis A din 2005....vax!

 

P.S. Ca o paranteza, useritza Northern_freyja, de cand o stiu pe aici, de cand a intrat cred, desi a aparut rar, a avut niste postari f.bune si echilibrate, pe care personal, le-am apreciat pozitiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...intelegi cam prost. Asta cu hramu' e se aplica in functie de zona in care vrei sa caracterizezi omu'. Poti sa te referi la hramu' intr-o anumita zona sau in alta. Eu ma refeream la hramu' forumisto-motociclistic, daca-mi permiti licenta, ca aici suntem.

Hai ca ma asteapta maine 500 de km. si tre sa mananc grisu' si sa fac nanic. Ramaneti voi sa va dati steril cu parerea despre accidentele de zi cu zi.

Va pupa Jean.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

d-asta nu-mi place mie forumu'

cum ies sa ma dau cu trotineta, cum o luarti pe aratura.

si lasati-o-n pace pe freya ca va sparg. :)

 

a facut un comentariu de bun simt.

fiecare mai calcam pe bec, dar mucosii citesc extremismele ca lucruri normale si ii ni se cere sa votam apoi mutarea padurilor de langa sosea.

ti-a casunat pe ea?

vino si tu la masa. adu-ti seminte ca io iti dau scaun,si acolo daca vrei discutam cum merge fiecare, nu pe forum, unde se poate interpreta.

 

moldovencele.. papusi. ma rog asteptarile erau infinit mai mari, dar d-asta mi s-a dus vestea de imaginatie bogata.

berea... nasoala rau. apa minerala, nu ma dau in vant. traficul in chisinau, mai violent nitel ca-n bucuresti. e bine sa nu fii primul la semafor daca esti pentru prima oara aici. se pleaca pe rosu.

clatitele super, mohito.. cel mai tare, mai tare decat am baut si-n mexic.

buc-husi fara oprire, husi gaz, in vama, cred c-am pierdut vo ora jumate.

am ajuns sleit in chisinau, n-am baut nimic tot drumul.

apoi...

2 beri, 1L

ciorba

plecat la plimbare.

pepsi la jumate

apa minerala 1.5L

2 mohito, si mai am o jumate de apa langa mine.

am mers si cu troleibuzul. astia au incasator.

foarte ieftin, 2lei (moldovenesti)

 

noapte buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi se plang de conservari ca nu stiu sa conduca, intreb si eu, astia care se plang, ei stiu sa conduca?

 

Toti gresim, atunci cand o facem suntem la mana celorlalti. Si invers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti gresim, atunci cand o facem suntem la mana celorlalti. Si invers.

Interesanta asta. Eu de ceva vreme chiar nu am mai avut probleme cu moto prin trafic. Azi la fel, chill, doar cand am ajuns acasa in parcare, dau coltul dupa o ghena (nu prea era vizibilitate) si ma pomenesc pe banda mea fata in fata cu o blonda care butona telefonul :rusinica: Noroc ca ambii mergeam incet, nu au fost probleme, dar s-a speriat mobra - i s-a ars un bec :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta asta. Eu de ceva vreme chiar nu am mai avut probleme cu moto prin trafic. Azi la fel, chill, doar cand am ajuns acasa in parcare, dau coltul dupa o ghena (nu prea era vizibilitate) si ma pomenesc pe banda mea fata in fata cu o blonda care butona telefonul :rusinica: Noroc ca ambii mergeam incet, nu au fost probleme, dar s-a speriat mobra - i s-a ars un bec :crack:

asa urata era blonda ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...